Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 261 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 161211251257258259260261262263264265271311 ... SonuncuSonuncu
2,601 den 2,610´e kadar. Toplam 3207 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Burak YAVUZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı iunuvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e sonunda 261 sayfa bitti. ama ben yeni başlıyorum: herkese merhaba. 5 yıl önce başlayan motor sevdası, tadı tuzu kaçmadan devam ediyor. 6 ay titan, 2.5 sene f650, 1 sene mt03, 1 sene de pcx sürmeye çalıştıktan sonra şimdi biraz toprak zamanı. nerden baksan 2 yılı geçkindir düşmedim. zamanı gelmiştir ;)
    tüm bu sayfalar boyunca bilgi ve motivasyon veren dostlara teşekkürler.

önce biraz güncel bilgi: motor nakitte 12000 tl. 162 tl ruhsat, 17.5 plaka, 20 tl ek-1 için verdim. 65 tl ergo'dan trafik sigortası kesildi. toplam 350 tl'ye çanta demiri ve kappa beyaz k35 çanta aldım. her şey 12600 gibi bitti.

sorularımla sıkmam umarım:
    1) Kaskımı (marushi 777) 5 yıldır kullanıyorum. Değiştirme zamanı geldi bence. Yakında biraz dağ taş yapabilmek isterim ama şehirde de yoğun kullanacağım. bu düşünceyle şu tür kasklar dikkatimi çekti:
    http://www.motomaxonlineshop.com/sho...-kaski-pmu2046
    http://www.feyizoglu.com/MX-433-Magn...k_46186.html#0
    (resim ekleyemedim kusura bakmayın)
    sizce iki amaca da yeterl miktarda hizmet eder mi, yoksa klasik bir full face+klasik bir cross kaskı mı almalıyım?

2) alarmlı disk kilidi önerir misiniz?

ayrıca izmir'deki crf'ci arkadaşlar -çok acemi bir toprakçıya katlanırım derseniz- iletişmek ve beraber gezmek isterim.

saygılar...
    İbrahim bey hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler,

Bilgim ve deneyimim dahilinde sorularınızı yanıtlayayım. Fotolara bakınca sizde fark edeceksiniz, LS2 nin burun kısmına doğru kask çok bükülüyor daha sivri, diğer kaskta ise bu bölge daha yuvarlak...bu nedemek ? nekadar sivri ve ne kadar bükülüyorsa okadar kötü demek , özellikle gece kullanıyorsanız ışık o kadar çok kırılıyor ki görüntünüzde terminatör veya robokop un gözünden akan yazı metinleri gibi görüşünüz bozuluyor. SHOT-Q kullanmadım kullanan görmedim ,bilemiycem. Özetle alırken vizörlü alcaksanız vizörün nekadar sivrildiğin büküldüğüne bakın, ne kadar az o kadar iyi ! LS2 nin dış görünüş harika hele bide benim gibi koyu renk vizör takarsanız yoldaki herkes bakıyor eliyle sizi işaret ediyor, ama dediğim gibi görüşü biraz yansımalı.
    Ben http://yildirimmotosiklet.com/index.html burdaki rocc 771 kullanıyorum (149 EURO), hem vizör sivri değil, hem güneş için iç vizörü var hem alman malı hem 30 litrelik kappa çantama tam sığıyor,LS2 sığmıyordu mesela.
    vizör sıcakta ,arazide buğu yapıyor(her modelde) ama orta hızlarda giderseniz (50-70km) buğu olmuyor.90-120 km arası kaskın güneşliği (siperliği deiyor galiba) başınızı biraz rahatsız ediyor.Ben otobana çıkacağım zaman AGV K4 EVO ( http://www.mototas.com.tr/urunlistel...4&g=598&s=1392 ) kullanıyorum, sağa sola gitmeye ROCC 771 vizörle kullanıyorum, araziye yine ROCC 771 i vizör ü kaldırıp Goggle la kullanıyorum. Bide sakın denemeden almayın.

Gelelim disk frene, kullanmadım ama arkadaşların söyledikleri çok doğru, motor yakınınızda değilse bir işe yaramıyor, diğer zincirlere göre daha kolay kırılıyor, yanlarında getirdikleri 1 kap suya atıveriyolar, silikon sürüyorlar, sakız yapıştırıyorlar sesi çıkmıyor, okuyoruz hep bunları... haliyle işin en sağlamı motoru bir yere sabitlemek ve bu sabitleme ekipmanında cimriliğe kaçmamak ben granit bir kilit kullanıyorum(granit göbekli kilitleri dondurucuyla dondurup kıramıyorlar, anahtarları seri numaralı kopyalanamaz türden) fiyatı 100-150euro gibi bişey. Elbette durdurulamaz değil,kafaya koymuş bir hırsıza kilit dayanmaz. Tavsiyem forumlarda motorum çalındı başlıklarına bakın, neden çalınmış nasıl çalınmış, video görüntüleri var, direksiyon kilidini nasıl kolay kırıveriyolar , AVM lerden nasıl rahat çalıyorlar aklınız gider....

FERDİ BEY ; Kappa 30 lt çanta kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım, Rocc 771 enduro kaskım tam sığıyor, çanta hiçbir sorun yaratmadı, araziye giderken tek bir düğmesine basıp çıkarıyorum.

ENGİN; teşekkürker egzoz sarkısını bi araştırıcam.

EMRE; Vim i deniycem , çıkıp çıkmadığını burdan paylaşırım, Çakmak fotolarını paylaşırsan sevinirim, ve çakmaklığı nerden kaça aldığını ?

KEMAL; arabada bende 2 ayrı kablo denedim bende arabamda aynı şekilde şarj edemiyorum , şarj oluyor gözüküyor ama 1 saatte %1 doluyor

Enduroist Üye Burak YAVUZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak YAVUZER
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Yapışan plastik :

Vim sanırım üretimden kalkmış Cif bulduk cifle yaptım, yapışan plastik baya kalın olduğundan bir kavanoz kapağı buldum onla kazıdım, sonra cife devam.

Tüm plastik geçti:

Eski eszoz koruma biraz yamultturulup takılabilir gibi, sanayiye götürüp bi denemek lazım... Ama sanayide kime götürücez ???

Enduroist Katılımcı Üye emre atakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emre atakan
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

evet Cif olmalıydı karıştırmışım
    işe yaradığına sevindim.
    yabancı forumlarda egsoz korumayı, mega bomb üzerine boru kelepçeleri ile monte ettiklerini görmüştüm.
    benim çakmaklığım tekli. marin malzelerin satışının olduğu dükkanlarda çeşitler çok. benim aldığım 10tl şu anda
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Shot Q zone kullanıyorum. Pek çok yönden güzel bir kask. Görüntüsü de çok hoş. Aynısının acerbıs marka olanı da var actıve adlı ve onda renk seçeneği de mevcut. Bence tek kötü yanı rüzgar sesi biraz fazla gibi. Benim ilk motorum ilk kaskım dolayısıyla kıyaslayamıyorum belki de normali budur.

Enduroist Katılımcı Üye MuratBOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat boy
    Motosiklet
    XT 660 Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Arkadaşlar merhaba,ben bunu ( http://www.aliexpress.com/item/Free-...131434935.html ) aldım,28tl ,plastik kalitesi ve sızdırmazlığı gerçekten çıtanın üzerinde,ama benim telefonum cins olduğu için usb kablosuyla şarj olmadı,ama arkadaşta samsung S3 var o direkt şarj olmaya başladı yani cihaz çalışıyor sorunsuz,çok güzel ve kaliteli bir motor crf 250 l,ama bilirsiniz herşeyin bir sınırı var,modifikasyonları yaparken dikkatli ve önceden denenmiş şeyleri yapmanızı tavsiye ederim,mutlaka işin erbabı bir ustayla çalışın,ustanın da kobayı siz olmayın,öyle yada böyle hatrı sayılır bir para vererek alınmış bu motorlara sürüş harici yeterince ilgiyi ve de bakımı lütfen gösterin,full bakımlı olsun ki tatsız süprizlerle eğlenceniz kabuslara dönüşmesin,zevkiniz kaçmasın,ben motorumu sattım,başka motor aldım,ama crf anılarımda hep iyi bir makina olarak kalacak...
    Alışılmışındışındaymışım...

6. MuratBOY, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Alphan Özel (22-06-2014)

Enduroist Üye
    Isim
    Fatih Müjde
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Ya bizim motorda yedek depo var mı? Benimki 5 litre alıyor da. Yanıp sönmeye başladıktan sonra kaç km gidiyor.

Enduroist Üye İbrahim Ünüvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim Ünüvar
    Motosiklet
    crf250l
    Marka
    Honda

Murat hayırlı olsun yeni motorun. söylediklerine tamamen katılıyorum. Konuyu açtığın için sormak isterim. bu şarj cihazı takılı iken bir elektrik arızası gerçekleşirse garanti kapsamı dışında kalır mı? yükseliş öyle olacağını söyledi. sen ne dersin?

bu arada sorularıma yanıt veren arkadaşlara teşekkürler. ben aslında vizörlü kaliteli bir kros kaskı önerir misiniz demek istemiştim. maddi ölçülerim çerçevesinde alabileceğim en iyi kaskı almak isterim.
    Konu İbrahim Ünüvar tarafından (21-06-2014 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Oğuzhan Sarıtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    oğuzhan sarıtaş
    Motosiklet
    xt660za Tenere
    Marka
    Yamaha

Bende iyi bir vizörlu kross kask, nam-ı diger enduro kask almak isiyorum. Henuz alamadim. Bende Ls2 mx433 magnum var. Bi shit e yaramaz, sinek böcekten korumak dışında. Acerbis active pek kalite hissi uyandırmadı bende. Icon variant çok kaliteli ama çok pahalı olmasının yanında kafada çok büyük duruyor. Kararsızim, önerilere açığım

Enduroist Üye Kemal Bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal Bulut
    Motosiklet
    CRF 250L
    Marka
    Honda

Alıntı FatihMüjde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bizim motorda yedek depo var mı? Benimki 5 litre alıyor da. Yanıp sönmeye başladıktan sonra kaç km gidiyor.

Deponuz tam olarak 7.7 litre. Limitlerini olcmek adina benzin bitene kadar kullanimda tekrar fulledigimde 7.6 litre aldi.

Benzin cubugu yanip sonmeye basladiktan itibaren ortalama 50 km niz var. Kullanima gore 40 dada bitebiliyor 60 da da.

11. Kemal Bulut, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim Ünüvar (22-06-2014)

Enduroist Üye
    Isim
    Ferdi Dibo
    Marka
    Honda

Teşekkür ederim Engin... Amin... İlk fırsattafeyizoglu na ugrayacagım...

Arkadaşlar bu ilk motorum almma gereken çok şey var.... Ama kararsızkaldığım bir konu var... Kask, mont vs. Alırken her şeyin en pahaslı en iyisidir mantığı ile mi hareket edelim, yoksa işimizi görsün yeter mi? Diyelim...

Dün Sirkeciye gittim, eldivenle başladım, 50-60 tl ye bir eldiven alma niyeti ile gittim, Revit ile diğerlerini elime takınca kaliyeti farkettim, belki diğerleri de işimi görecekti ama 180 tl bayildim revit eldivene... Yazlık ceketi ise son anda almadım... Olayın acemisiyim açıkçası, 200 civarında progel vs muadili montlarda işimizi görür mü yoksa 500 tl revit e bayılmaya değer mi?

Son sorumda kask olayı için, shoi vs kesinlikle alacak bütçem yok, onun yerine 350 ti civarı Givi kask çok hoşuma gitti konfor idare eder, ls2 f396 da fena değil o da 370 tl, bu tür kasklar crf 250 için ve cadde dışında 70-80 hızla gidecek ben için ne önerir siniz?

İlgi ve alaka için şimdden teşekkür ederim...

Sayfa 261 Toplam 321 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 161211251257258259260261262263264265271311 ... SonuncuSonuncu