Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Threaded View

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Emre Dalgic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gurbuz bey

sizin yazdiklariniza gore benim kirmizi isikta bekleme tarzim komple yanlis tavsiyeleriniz icin tesekkurler.

tavsiye uzerine yuksek hizla girdigim virajlarda dizimi viraj icine dogru aciyordum. daha rahat viraj aldigimi dusunuyordum. boyle yapmak yanlismidir? yanlissa neden? dogrusu nedir, yuksek hizda viraj nasil almak gerekir? ayni seyi dusuk hizda yaptigimda dengemi tam tersine bozdugunu fark ettim.

sol ayagin vites altinda tutulmasini ben de yapiyorum. bunu da sanirim acil durumlarda vites kuculterek motor frenini kullanmak icin diyorsunuz. vitesin altinda tutulursa tepki suresini uzatir diye. dogru mudur?
    Şefim,

Temel basamaklar hakkında sorular soruyorsun. İlk teori eğitiminde görüşmekte fayda görüyorum. Hem sohbet ederiz hem de sorularınızı cevaplarız.

__ Diz açmak nir yarış tekniğidir ve uygulanabilir. Ağırlık aktarımı sağladığı için kendinizi daha rahat hissediyorsunuz. İnanın rahat hissetmek için daha kolay ve güvenli teknikler var.

__ Viteste ayağınızı tutarak kazanacağınız zamana da gerçekten ihtiyacınız yok. Tam tersine denge için o ayağınızın peg de olmaya ihtiyacı var.

Bu başlık yerinde dursun. Her sorunuz için ayrı başlık açın, zevkle üzerinde tartışırız.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (08-08-2014)