Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Standart VFR 800 X Crossrunner enduroya ne kadar yakındır

arkadaşlar 5 yıldır beraberliğim olan xt'emle yollarımı ayırdım.biraz konforlu(artçılı uzun yol için) ama gerektiği zaman köy yollarına da girebileceğim asfalt
    endurosu arayışında 800 X Crossrunner üzerinde yoğunlaşmaya başladım.acaba bu alet toprağa ne kadar yakındır benim işimi görürmü.artıları eksileri
    nelerdir.dl 650 de aklımda ama abs'lilerin şişkin fiyatları durduruyor beni.değilse aradığım motor dl.sizin tavsiyeleriniz benim için önemli olup,alacağım makinanın
    kararında etkili olacaktır.şimdiden teşekkürler....
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Dört silindirli bir makinayla toprak yolda enduro gibi kullanılacağını zannetmiyorum, çabuk hararet yapabilir. Yakıtı fazla olabilir.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Tiger 800XC, Tiger 800, 660 Tenere, DL650, F800gs, KTM 990adv. Bu makinalar olur. Bunların yanında TKC lastik takılmış bir NC de toprakta üzmez. Özellikle NC nin düşük ağırlık merkezi büyük avantaj ama 17 ön jant biraz stabiliteyi azaltıyor.

Toprağa giracekseniz 21" tadından yenmez.

4. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Furkan Çelebi (19-09-2014)

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

kaan bey motoru çoğunlukla asfalt ve uzun yol ve artçılı kullanacağım.nadiren köy yollarına girebilirim,toprak yol başlayınca
    buraya kadarmış dememek adına bu özelliklerde motor arıyorum.tiger servislere çok uzak olduğum için,düşünemem.
    aslında bana en yakın dl650 ama dediğim gibi şişkin fiyatlar soğutuyor açıkçası.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Enduroist Üye Osman Oğuz Hanedar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Oğuz Hanedar
    Motosiklet
    Nc 700 X
    Marka
    Honda

Crossrunner Dl den ucuz değil. Tamamen asfalt motoru olarak düşünün. Yerden açıklığı bir miktar daha iyi naked motorlara göre
    Honda Nc 700 X
    Osman Oğuz Hanedar
    0 Rh+

Enduroist Kadim Üye Ömer Demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer Demir
    Motosiklet
    DL650 V-Strom Honda XL200
    Marka
    Suzuki

VFR 800 X Crossrunner enduroya ne kadar yakındır = hiç yakın değildir, alakası bile yoktur. DL ile aynı özelliklerde de değiller. Tercihleriniz arası uçurum var sanki.
    artçılı uzun yol+konfor+köy yolları olarak dl yakın geliyor. ayrıca vfr800 CR ye göre fiyatı şişkin olmasa gerek.

Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Valla ben, kısa amortisör mesafesi, Al alaşım jantları vs ile DL nin de asfalt motoru olduğunu düşünüyorum, o ayrı.

Eski kasa transalp yada africa twin de güzel motorlar. Fakat hemen söyleyeyim, temiz bir Africa Twin, dudak uçuklatan bir fiyata gelebilir. Reşat altını mübarek.

9. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Mehmet Tolga AKALIN (21-09-2014)

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Alıntı Osman Oğuz Hanedar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crossrunner Dl den ucuz değil. Tamamen asfalt motoru olarak düşünün. Yerden açıklığı bir miktar daha iyi naked motorlara göre
    osman bey mesele fiyatın yüksekliği değil,hakettiği fiyatdan daha şişkin yazmaları.2007 model dl ye adam yazmış 20 tl,18500 yazanı aradım bu gün lastik istiyor disli zincir istiyor
    sağında solunda çizikler var 18'den aşağı vermem diyor.normalde bu motorun fiyatı,sırf lastikten dolayı 16 olması lazım.onun yerine 2011 crossruner düşük km 22-23 aralığında
    alınsa daha mantıklı değilmidir.veya 23-25 aralığında yeni kasa dl düşünülmesi de mantıklı bence.sahibinden önerebileceğiniz dl varsa,tavsiyelerinizide beklerim doğrusu.
    diğer taraftan ben enduro aramıyorum,değilse alternatifler çoğaltılabilir.

Steve Jobs

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı MEHMET ERCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    osman bey mesele fiyatın yüksekliği değil,hakettiği fiyatdan daha şişkin yazmaları.2007 model dl ye adam yazmış 20 tl,18500 yazanı aradım bu gün lastik istiyor disli zincir istiyor
    sağında solunda çizikler var 18'den aşağı vermem diyor.normalde bu motorun fiyatı,sırf lastikten dolayı 16 olması lazım.onun yerine 2011 crossruner düşük km 22-23 aralığında
    alınsa daha mantıklı değilmidir.veya 23-25 aralığında yeni kasa dl düşünülmesi de mantıklı bence.sahibinden önerebileceğiniz dl varsa,tavsiyelerinizide beklerim doğrusu.
    diğer taraftan ben enduro aramıyorum,değilse alternatifler çoğaltılabilir.
    cross runner piyasada pek tutulmuyor, insanlar 4 silindirli motoru eksoz takıp sesini dinlemek için alır ama crossrunner ve crosstourer ikiside sıralı değil de v4 motor olduklarından garip bir sesleri var ,alışık olduğumuz 4 silindir sesi yok,2 silindirli touring motor alacaksanız, bütçenize yakın olanlar ,varadero,dl600,transalp700, dört silindirli muhteşem sesli bir touring bakıyorsanız cbf 600,cbf 1000,fazer,tercih edilebilir.

Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Pardon ben yeni gelecek olan Crossrunner için konuşuyordum. Mevcut Crossrunner ı tavsiye etmem.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu