Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Sol aynaya bak,sağ aynaya bak, soldan cankurtaran bak hadi bir de sagdan cankurtaran bak.
    Böyle avalak şavalak giderken bir yere girersin valla.Ne o, arkadan bir makascı geliyor.

Bunu öngörmek çok zor. O gelen o.ç nun hesabını iyi yapmasını dile, farkettiğin anda da Can'ın dediği gibi kıpırdama.
    Kaçayım derken o.ç nun hesaplarını altüst edip de başına iş alma.!

Zor olay..

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Yillar once motor kullanmadigim zamanlarda ismini hatirlamiyorum simdi Microsoft ta calisan bir arkadas birsey demisti. (Tabi o zaman daha motorsiklet konusinda bilincsiz ahali) motorsiklet hobinse ulasim degil gezi amacli kullacaksin, Istanbulda motora binmez ama motorla Iran'a bile gitmisti. Belkide dogrusu bu gercekten.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart makas savaslari

Orta serit kullanimini azaltmayi dusunen oldu mu? Surekli arkami kontrol ettigimden orta seritte her iki aynayi kullanmaktan yoruluyordum. Bunun icin En sag seritten onumdeki kamyonlari firsat buldukca gecerek ilerliyorum. Orta seritte, sag seritte arac yokken ya da aralikli seyahat ediyorlarken kullanmiyorum. Gectigim an tekrar saga yanasiyorum. Bu imkansiz ya da guvensiz oldugunu hissettigimde ise en soldan kapatiyorum.

Ben henuz istanbul kocaeli arasinda sabit 90 110 km ile gidebilmenin bir yolunu bulamadim (: o yuzden anlik kararlar alarak trafige uygun aksiyonlar aliyorum (: aksiyon almak da neyse...

4. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (23-10-2014)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

orta şeridi mümkün mertebe kullanmamaya çalışıyorum, aslında yukarıda da yazılmış, şehir içinde pek kullanmama taraftarıyım, bu biraz trafikten biraz da motordan kaynaklı.

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru ama 4-6sn de ayna kontrolü yaptığımızı düşünürsek bazen gündüz vakti farlarıda kapalıysa ve orta ve yoğun trafikte makaslar atıyorsa, hatta emniyet şeridini de kullanıyorsa makas için aynadan fark ettiğimizde kaçmak mümkün değil sadece hiç pozisyon değiştirmemek ve makas atmak için iyi hesaplama yaptığını ummak gerekiyor. (pozisyonu bozarsak son dakikada makas hesabı da bozulabilir diye)

Yani bazen öyle açılarda makas atıyorlar ki fark etmek neredeyse imkansız.
    Kesinlikle, yazmak istediğim herşeyi yazmışsın Can.

Adamın bizide görerek hesaplarını yaptığını umarak geçip gitmesini beklemye çalışıyorum. Tabi bu durum her zaman değişebiliyor. Beni daha az riski görüp bana yaklaştığında kaçacak yerim varsa müsaade isteyip kalkarım hemen

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

7. Sadık SÖNMEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (24-10-2014)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Valla İstanbul trafiğinde motor kullanmak tam bir eziyet...İnsan Paranoyak oluyor... O yüzden motorsikleti hobi olarak değilde ulaşım aracı olarak kullanan arkadaşlara allah SAbır ve bol şans versin...

Farketmeyen ayrı dert, farkedip ne bu diye yanaşan başka dert, gelip gazlayıp yarışmaya çalışan başka dert, Sen gidiyorsun o trafikte sıkışmış diye kıskanan başka dert...
    Good Things Come To Those Who Wait

9. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (24-10-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

diğer otoyollar içinde geçerli bir tehlike unsuru, en az üç şeritli yollarda - istanbul edirne mesela - sağ şeritin boş olmasına ramen orta şeritte seyahat etmeyi sevenler çok. kısım kısım sağ şeritin tırlar tarafından ve muhtemelen yol katmanların olması gerektiği gibi yapılmadığından kaynaklanan yarıklar ve dalgalar rahat seyire el vermiyor ve dolayısı ile sağ şerit pek sevilmiyor.
    orta şeriti genelde 100 km/h ile kapatırlar, bu durumlarda sağ şerit müsait ise ordan geçmeyi tercih ediyorum. orta şeritteki aracın olası sağ manevrasını telafi edebilmek için emniyet şeridine yakın bir çizgiden "solluyorum".
    zaten yol müsait ise sürekli sağ şeritten giderim.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12