Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Standart 125cc cross motor tavsiyesi

Uzun bir sessizlikten sonra tekrar selamlar
    Icimdeki cross seysi tekrar kaynamaya basladi. Simdi soyle bir motor tavsiyesi istiyoruz.
    1. Hafif olsun. Dagda bayirda debelenirken gereksiz yukle yorulmayalim. 100kg in altinda olan bu turlere spesyal deniyor herhalde.
    2. Surat yada uzun yol yapmaya gerek yok. Sadece cross yapmak icin kullanilsin.
    3. Elektronigi fari lambasi olmasin. Safkan cross olsun. Dustumu aynasi cizildi, yol bilgisayari (!) gumledi diye uzulmeyelim. Ktm 125sx ne guzel motor mesela. Fakat pahali. Daha alt seviye bir motor olmali.
    4. Bu durumda 2inci ellere yonelmek gerekiyor heralde. Neye dikkat etmeliyiz. Yedek parca, tamir vs sikintisi yasatmayacak bir model olursa iyi olur. Yz 125 2015 modeli varmis ama turkiyede yokmudur anlamadim. 98 modeli var. cokmu eskidir. Sonra ktmden kacacaz diye parayi tamire gommeyelim. Dt 125r nasildir yoksa bu kadar eskiye gitmeye gerek yokmu?
    5. Ruhsatsiz plakasiz satislarda kazik yememek icin neye dikkat etmeliyiz. Yani parayi veriyosun motoru aliyosun bu kadarmi?
    6. Plakasiz motoru trafikte surmenin riski nedir. Merkezi olmayan yerde sursek yinede riski varmidir.
    7. Marka tavsiyeniz nedir. Yamaha/kawasaki vs
    8. Cross koruyucu ekipmanlari biraz farkli. Bunda hangi markadan gidilebilir. Fiyat/performans olarak.
    9. Wr 125r icin yzf125 in motorunu kullaniyor diye okudum o yuzden piyasasi, yedek parcasi iyiymis. Fakat bana biraz agir geldi. Lastikleride dissiz midir anlamadim. Birde bilgisayarli, lambali. Wr 125r gibi bir motorla cross yapsak sinirlarimiz ne olur. Neleri yapariz, neleri yapamayiz? Fiyati gayet uygun mesela.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum
    Konu Emre Dalgic tarafından (19-12-2014 Saat 03:34 ) değiştirilmiştir.