Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 368 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Sorun BMW de değil,

Ülkenin berbat vergi politikası ve berbat tüccarı Borusan sebebi ile tamamen maddi sebeplere dayanan gerekçeler.

Amerika fiyatlarında ve güvenilir bir distribütör aracılığı ile BMW alma imkanı olsa BMW nin her tür ve cc de alternatifleri sebebi ile diğer markalar tek bir motosiklet bile satamaz.

Sonbaharda bir ara cinlenip motoru değiştirmeyi düşündüğümden 1200 Süper Tenere / otomatik crosstourer ve 2014 yeni GS test ettim...

Elbette hepsi de belli sınırları aşmış harika motorlar ama GS'in dengesi, yol tutuşu, muhteşem frenajı, rüzgar koruması gerçekten anlatılmaz yaşanır cinsinden şeyler... motorun sabit bir şaşesi olmadığından yola resmen yapışıyor, gidon bisiklet gidonu kadar hafif, 140 km ile fren testi yapayım dedim ki benim f 800 de denesem direk ön tekeri görürsün kaskın camında, motor lokomotif gibi olduğu yere hatta geriye esneyerek yapıştı asfalta...

Arazi sürüşünü seviyorum, hafif olması, basit ve bakımı kolay yapısı ve fazla elektronik zımbırtısı olmadığı için F 800 ile devam ediyorum. Ama değiştirirsem tek tercihim 1200 GS olacaktır.
    Konu omercem tarafından (04-02-2015 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.

2. omercem güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (04-02-2015),Berkay İnal (04-02-2015),Can Ekin (08-02-2015),Sabahattin KOÇAK (04-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart NEDEN BMW R 1200 GS ALINIR YADA NEDEN ALINMAZ ??

F650 ci olarak su bmw klisesini yaratanlarin motor sahipleri degil bizatihi bmw pahalidir, yedek parcasi sikintilidir, parasi olan bmw ye biner diyenlerdir. O kadar cok karsilasiyorsunuz ki ister istemez sizde de boyle bir durus oluyor.

Bir sirkette uzman personelim sokaga atacak param yok oysa ki yeni evli sayilirim ilerde finansal yonden rahatladigimizda esim de ben de bi 1200 sahibi olmak istiyoruz. Bunda en buyuk etken motorun sasisi ve benim boksor motor merakim
    Konu ahmet gül tarafından (04-02-2015 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

4. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Atilla Düzel (19-04-2017)

Enduroist Üye Erol Demirtaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erol Demirtaş
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Üç yıldır 1200 Gs kullanıyorum.

Ayrıca iki motosikletim daha var. Cbf 1000 ve sym joyride 250

Cbf 1000 zevk için kullanıyorum, joyride 250 yi şehir içinde ihtiyaçtan kullanıyorum.

1200 GS kullanırken hiç zevk almıyorum. Ancak bana en güven veren motor 1200 GS.

Bir arkadaşım yazmış Uğur hoca eğitimde gözlem yaparken 1200 GS i olmayan eğitmen öğrenciyi takip edemez diye.

Uğur hoca bizden daha tecrübeli o daha iyi bilir.

Bende eğitimlerde 1200 GS i kullanıyorum. Hem önündeki sürücüyü gözlemlemek, hem kendi sürüşünü kontrol edebilmek hem de yolu kontrol edebilmek bazen sıkıntılı olabiliyor. İşte bu SIKINTILI DURUMLARDA devreye 1200 GS giriyor ve sizi yolda tutuyor.

1200 GS bir ACEMİ motosikletidir. Sürücünün yaptığı birçok hatayı örtbas eder.

1200 GS im 30.000 KM de. bugüne kadar bir kuruş masraf çıkarmadı. Avrupa ve Balkanlarda girmediği yol kalmadı sadece benzin aldım ve yürüdüm.

1200 GS her yolun motorudur, asfalta sür, dağda bayırda sür, ormanda sür, pistte sür. Seni hiçbir zaman üzmez.

1200 GS alınırmı ? Kesinlikle evet.

6. Erol Demirtaş güzel mesajın için 14 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (02-04-2015),alper ozbas (05-02-2015),Arkin topatan (04-02-2015),Atilla Düzel (19-04-2017),Birtan Yılmaz (13-03-2015),Can Ekin (08-02-2015),EYÜP AKTAŞ (18-04-2017),Mete Demircan (23-10-2015),Murat TAŞ (04-02-2015),Sabahattin KOÇAK (04-02-2015),şafak onikiler (05-02-2015),Serdar SERTDEMİR (05-02-2015),UĞUR KOÇ (05-02-2015),Yasin Erol (29-03-2015)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Erol Demirtaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1200 GS bir ACEMİ motosikletidir. Sürücünün yaptığı birçok hatayı örtbas eder.
    Bu ifadeye kesinlikle katılmıyorum. Her sürücü yüzbinlerce km yaparak tecrübe sahibi olmak durumunda değil. Teknoloji o yüzden ve umulmayan acil durumlar için var ve gerekli... Otomobilimizdeki ABS ASR VSC DSC .... onlarca ıvır zıvırdan övgüyle bahsedip motosiklete gelince ooo teknoloji kötü demek hiç mantıklı değil. Beni hayatta ve yolda tutacaksa her tür teknoloji olsun isterim.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Ne mübarek bir motormuş yav şu kutsal GS. Yine güzellemeye döndü olay.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Alıntı Erol Demirtaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üç yıldır 1200 Gs kullanıyorum.

Bir arkadaşım yazmış Uğur hoca eğitimde gözlem yaparken 1200 GS i olmayan eğitmen öğrenciyi takip edemez diye.

Uğur hoca bizden daha tecrübeli o daha iyi bilir.

Bende eğitimlerde 1200 GS i kullanıyorum. Hem önündeki sürücüyü gözlemlemek, hem kendi sürüşünü kontrol edebilmek hem de yolu kontrol edebilmek bazen sıkıntılı olabiliyor. İşte bu SIKINTILI DURUMLARDA devreye 1200 GS giriyor ve sizi yolda tutuyor.
    Yanlış anlaşılma olmasın o ifade UĞUR hocaya ait değil. Ben Art akademi hocası dedim,özellikle isim vermemiştim,ama sanırım açık yazmak daha faydalı.İfade Aybars hocaya ait.

Isim
    Erol Demirtaş
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ifadeye kesinlikle katılmıyorum. Her sürücü yüzbinlerce km yaparak tecrübe sahibi olmak durumunda değil. Teknoloji o yüzden ve umulmayan acil durumlar için var ve gerekli... Otomobilimizdeki ABS ASR VSC DSC .... onlarca ıvır zıvırdan övgüyle bahsedip motosiklete gelince ooo teknoloji kötü demek hiç mantıklı değil. Beni hayatta ve yolda tutacaksa her tür teknoloji olsun isterim.
    Ömer, ben teknoloji kötü birşey dir demedim. Aksine bu kadar teknolojik olması acemi bir sürücü için bulanmaz bir nigmet. Aslında orda şunu söylemek istedim. Acemi bir sürücü yaptığı birçok hatanın bu motosiklet tarafından kapatıldığını anlamaz bile.

1200 GS insan ve çevre dostu bir motosiklettir.

11. Erol Demirtaş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (06-02-2015)

Isim
    Erol Demirtaş
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Sabahattin KOÇAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılma olmasın o ifade UĞUR hocaya ait değil. Ben Art akademi hocası dedim,özellikle isim vermemiştim,ama sanırım açık yazmak daha faydalı.İfade Aybars hocaya ait.
    Sebahattin, Art motoakedemin eğitmenlerinden kim olursa olsun fark etmez. Aybars da bizim çok değerli hocalarımızdan biridir, kendisini de çok severim. Aybars dediyse doğrudur.

13. Erol Demirtaş güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (06-02-2015),Sabahattin KOÇAK (08-12-2015)

Enduroist Üye Birtan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Birtan Yılmaz
    Motosiklet
    NC 750 X
    Marka
    Honda

Bu konuya ilaveten başka bir şey sormak istiyorum.

1200 GS ve adv arasında uızun bir süredir gidip geliyorum. Genellikle şehir içi kullanacağım ama adv nin de görüntüsü çok daha güzel geliyor.

Bu arada her iki motoru da motosiklet kotu giyerek test ettim, düz gs ile yolda dizlerim üşüdü biraz, adv de öyle bir sorun yoktu.

Bu arada normal gs e boyum yetiyor ama adv ye binince bi ayak parmak ucunda kalıyor, yani tam basamıyorum. Adv nin gidon 980mm, normali 953.

Şehir içi kullanım için acaba eğitim ve belli bir süre kullandıktan sonra motora gerçekten alışabilir miyim?

Yoksa genellikle uzun yol yapmayacaksan adv ile uğraşma, mı dersiniz?
    Konu Birtan Yılmaz tarafından (29-03-2015 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.
    “If you’re not failing every now and again, it’s a sign that you’re not trying anything very innovative."

Woody Allen

15. Birtan Yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Atilla Düzel (19-04-2017)

Enduroist Üye eralp gizdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eralp gizdem
    Motosiklet
    GS 1200
    Marka
    Bmw

Merhaba ;

GS1150 Kullanıyorum , uzun yolda kesinlikle çok rahat bir makina Şehir içinde hem avantajlı hemde değil....
    İri bir makine kullanmanin diğer araçlar tarafından fark edilip dikkat edilmesi avantajı ; durduğunuz yerde yanlışlıkla eğer belirli bir acıdan fazla yana yatırısanız yerçekimine Newton'a saygı duruşu sergilersiniz... ayağınızın yere tam ve sıkı basması bence önemli

17. eralp gizdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Birtan Yılmaz (03-04-2015)

Sayfa 4 Toplam 37 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu