Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 60 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 105056575859606162636470110 ... SonuncuSonuncu
591 den 600´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlız karıstırmayın devir daimde pompa yoktur bır mıl ucuna bağlı pervane ve ıkı kece vardır.değişen yağ pompası olabılırmi.yok devir daim se değişen ve bu durumda yine eksoz üzerınde antifir kaçağı varsa.
    1-yan sanayi keçe takılmıştır
    2-mil değişmemiştir
    3-keçeler ters takılmıştır.
    4- hepsi
    5-su tahliye cıvatasında conta yoktur.
    Uğur Abi selamlar : )

Bu devirdaim işinde benim motorda ilginç bir durum var ve bunu mantıklı bir tabana oturtmak mümkün mü diye düşünüyorum bir süredir.

1- Motoru alır almaz devirdaim keçelerini değiştirmiştim, suptex marka taktım.
    2-Ters mi taktım düz mü taktım hiç hatırlamıyorum. Ama sanırsam gerdirme teli olan tarafları içe doğru karşılıklı taktım. Buda ters demek.

Şimdi asıl duruma gelirsek 17 bin km dir bu şekilde sorunsuz devam ediyorum. Bunun 7 bin kilometreside istanbul şehir içi sabah akşam köprü trafiği.
    Su durumunuda sürekli kontrol ediyorum, geçen günkü radyatör sızdırması öncesinde ve tamirden sonra en ufak eksiltme yok.
    Yağın rengi ve kıvamı gayet iyi.

Bu durumda ya çok şanslıyım ya da suptex keçe kalitesiz(?) olduğu için devirdaim milini traşlamıyor mu ?

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Ben BMW'nin yalancısıyım. GS in servis kılavuzunda water pump ibaresi var her yerde

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

halil:
    keçeleri ters takmış olman şans eseri önceki keçelerin mil üzerinde açtığı iz üzerine gelmediğinden,çabucak kaçırmamasına sebep olmuş.bence bu tamamen şans eseri her ters takılan keçe bu kadar dayanacak diyemem.bile bile bu riske girip keçeyi ters takarak kullanılma durumunda,keçeler su koyverırse malesef masrak 3 katına çıkacaktır.
    barış:
    pompa emme ve basma olayını gerçekleştiren mekanizmadır biliyosun.devir daim türkçe recirculation ingilizce.kılavuza pompa yazmış ama,işi bilen insanlar zaten ne demek istediğini biliyor orda.ben özellikle öncekı mesajda yağ pompası ile karıştırılmasın diye yazdım.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur Abi selamlar : )

Bu devirdaim işinde benim motorda ilginç bir durum var ve bunu mantıklı bir tabana oturtmak mümkün mü diye düşünüyorum bir süredir.

1- Motoru alır almaz devirdaim keçelerini değiştirmiştim, suptex marka taktım.
    2-Ters mi taktım düz mü taktım hiç hatırlamıyorum. Ama sanırsam gerdirme teli olan tarafları içe doğru karşılıklı taktım. Buda ters demek.

Şimdi asıl duruma gelirsek 17 bin km dir bu şekilde sorunsuz devam ediyorum. Bunun 7 bin kilometreside istanbul şehir içi sabah akşam köprü trafiği.
    Su durumunuda sürekli kontrol ediyorum, geçen günkü radyatör sızdırması öncesinde ve tamirden sonra en ufak eksiltme yok.
    Yağın rengi ve kıvamı gayet iyi.

Bu durumda ya çok şanslıyım ya da suptex keçe kalitesiz(?) olduğu için devirdaim milini traşlamıyor mu ?
    Halil kardeşim ben de su devirdaim keçelerini ve pervanesini değiştirdim. Uğur ustamdan aldım ve kendim taktım. Yazın havalar aşırı sıcaktı ve motosiklet su eksiltiyordu altına baktım delikten su sızdırıyordu. Araştırdım ve bu sebeple değiştirdim. Ben orijinal BMW parçası kullandım sebebine gelince tamamen keçelerden dolayı, ben asla piyasa işi keçelere güvenmiyorum. Çünkü çalıştığı yer çok aşırı sıcak su ve aşırı basınç altında çalışıyorlar. Gevreme olasılıkları yüksek. Bin çeşit keçe bulunuyor. Kauçuk oranı farklı, suya, toza, kimyasala tahammül oranları hep farklı. Belki daha kaliteli keçe üretiliyordur ama dediğim gibi mühendisin oraya uygun gördüğü keçeyi biz deneyerek bulamayız. Risk de büyük, motor yağını bir gün tahin kıvamında bulabilirsin. Dediğin gibi keçelerin dışları birbirine bakacak(sırtsırta). O sırtın birleşim yerleri resmini gösterdiğin damla akan yere denk geliyor. Zaten o delik de hangi keçe bozuksa (su tarafı ya da yağ tarafı)oranın sıvısı aksın diye yapılmış, aksın ki değiştirilme zamanının geldiğini bilelim diye. Manuelde de 50 bin km. değiştirin diyor. Bence Uğur ustadan bir takım su devirdaimi al içinde keçeleri de mevcut, bir de kapağı söktüğünde conta illaki hasar görüyor görmese de sen değiştir. Bir tane de conta al, çok pahalı da değiller, hem biraz tamiratla uğraşmış olursun kolay gelsin. Uğur Ustam kızmaz inşallah.

Bu arada Uğur Ustam benim pervanenin olduğu yerden kaçırıyor oranın lastik contası var sanırım onu nasıl temin ederim. Ya da nasıl çözüm bulurum sıvı conta iş yapar mı?

Su devirdaim değiştirme videosu :
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (17-02-2015 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: video
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

5. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Uğur Özbay (09-08-2017)

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

barış:
    pompa emme ve basma olayını gerçekleştiren mekanizmadır biliyosun.devir daim türkçe recirculation ingilizce.kılavuza pompa yazmış ama,işi bilen insanlar zaten ne demek istediğini biliyor orda.ben özellikle öncekı mesajda yağ pompası ile karıştırılmasın diye yazdım.
    Seviyoruz abi seni takılıyorum işte ben de öyle

7. BarışÇELİK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (18-02-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

ali kapak içindeki kauççuk contanın parça numarası 11 51 7 652 950 borusan a telefonla yada maille ulasırsan kargosu dahıl sana 20 tl ye maal olur.acelesi varsa sıvı contada iş görür.aşırı sürme.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

9. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (18-02-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

ali kapak içindeki kauççuk contanın parça numarası 11 51 7 652 950 borusan a telefonla yada maille ulasırsan kargosu dahıl sana 20 tl ye maal olur.acelesi varsa sıvı contada iş görür.aşırı sürme.
    Abi teşekkürler. Çok acil değil sadece arada nemlendiriyor. Nisanda Mersine gidecem borusandan alırım.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

halil:
    keçeleri ters takmış olman şans eseri önceki keçelerin mil üzerinde açtığı iz üzerine gelmediğinden,çabucak kaçırmamasına sebep olmuş.bence bu tamamen şans eseri her ters takılan keçe bu kadar dayanacak diyemem.bile bile bu riske girip keçeyi ters takarak kullanılma durumunda,keçeler su koyverırse malesef masrak 3 katına çıkacaktır.
    barış:
    Ben keçeleri değiştirmek için açtığımda milin üzerinde hiç iz yoktu, benden önceki sahibi borusanda değişmiş sanırım. Ancak yinede keçelerin yönünden emin değilim. Bir sorun olursa en azından sızıntıdan anlaşılacağından kafaya takmıyorum açıkcası. Su pompası ve contasını temin ettim kenarda duruyor. Elazığ'a geçince yağ ile beraber değiştireceğim zaten : ))

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Conta fiyatı ;

11517652950 1 DEVİRDAİM CO 5,54 € + KDV STOK

Bu sabah Borusan'dan aldım fiyatı.

Sağlıcakla.

13. BarışÇELİK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (18-02-2015)

Enduroist Üye Bekir Eronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Eronat
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Sorun tespit edildi. İki conta arasındaki yay kayıp... Kırılmış yada montajı unutulmuş.

Sayfa 60 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 105056575859606162636470110 ... SonuncuSonuncu