Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Hayırlı olsun yeni motorunuz.
    Küçük bir karşılaştırma bekliyoruz

2. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

EmreOzer (19-03-2015)

Enduroist Üye Kahraman İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Alıntı EmreOzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GS' ten tek farklı noktası bu ve frende biraz dalma yapıyor olması gibi geldi bana.
    Bu tarz büyük ve ağır enduro touring motosikletlerin ön amortisörlerinde yumuşak yay kullanıyorlar. Bu da frenleme ve yol tutuşta sorunlar yaratıyor (BMW'yi bunun dışında bırakıyorum çünkü bambaşka bir süspansiyon sistemi kullanıyorlar). Ben motorumu alınca ilk işim ön amortisördeki yayı değiştirmek oldu (Aprilia Caponord). Daha önce de elinden çok Caponord geçen bir arkadaşım 3-5 dakikalık bir test sürüşünden sonra "ne yaptın bu ön amortisöre, tam olması gerektiği gibi davranıyor" deyince verdiğim paranın karşılığını aldığımı anladım. Hyperpro'nun değişken hatveli çok güzel yayları var, tavsiye ederim. Sürüş dinamiklerini geliştireceğine emin olabilirsiniz.

Elimizdeki kısıtlı kaynakları; sis farı, led ve diğer incik-boncuk yerine, yol tutuş, frenaj, konfor ve emniyet için harcamamız gerektiğini düşünüyorum

4. Kahraman İnal güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (20-03-2015),Ali KORKMAZ (19-03-2015),Arif Oral Unal (19-03-2015),Can Ekin (19-03-2015),EmreOzer (19-03-2015),Yalım Erkmen (19-03-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Kahraman İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz büyük ve ağır enduro touring motosikletlerin ön amortisörlerinde yumuşak yay kullanıyorlar. Bu da frenleme ve yol tutuşta sorunlar yaratıyor (BMW'yi bunun dışında bırakıyorum çünkü bambaşka bir süspansiyon sistemi kullanıyorlar). Ben motorumu alınca ilk işim ön amortisördeki yayı değiştirmek oldu (Aprilia Caponord). Daha önce de elinden çok Caponord geçen bir arkadaşım 3-5 dakikalık bir test sürüşünden sonra "ne yaptın bu ön amortisöre, tam olması gerektiği gibi davranıyor" deyince verdiğim paranın karşılığını aldığımı anladım. Hyperpro'nun değişken hatveli çok güzel yayları var, tavsiye ederim. Sürüş dinamiklerini geliştireceğine emin olabilirsiniz.

Elimizdeki kısıtlı kaynakları; sis farı, led ve diğer incik-boncuk yerine, yol tutuş, frenaj, konfor ve emniyet için harcamamız gerektiğini düşünüyorum
    Kesinlikle ben de öncelik emniyet sonra performansa harcanması taraftarıyım. Bundan dolayı size katılıyorum. Geçenlerde f650 gs imin ön amortisör yağ keçelerini değiştirdim içinden çıkan yaylar gayet iyi görünüyordu yumulma vs. yoktu ben de hazır sökmüşken yayları da değiştirmek istedim ancak bu marka sadece Amerikada var sanırım. Ebaydan baktım fiyatı 242$ civarı. İçinde yağı da var. Benim için çok yüksek rakam olduğundan vazgeçmiştim. Siz kaç tl ye ve nereden temin ettiniz? Bu ürün için alternatif bir ürün var mı?
    Hyperpro progressive fork spring BMW F650GS 00-07
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Kahraman Hocam çok doğru tespitlerde bulunmuşsun, bilgi de süper ama bu işlere kalkışmak biraz cesaret istiyor galiba İstanbul' da olsan yanına uğrardım detaylı konuşmak için. Fiyat olarak kaça malolur nereden temin edilir gibi soruların cevabı bende yok : ) Detaylı bilgi paylaşabilirsen çok sevinirim.

Enduroist Üye emrekadınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    emrekadınoğlu
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

hayırlı olsun adaşım, Motoru nerden aldın da, Sakaryadan itibaren kullandın merak ettim. Birde memleketten geçiyorsun bir msj at bir acı kahvemizi iç, yemeğimizi ye tekrar hayırlı olsun doğru seçim...

Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz kaç tl ye ve nereden temin ettiniz? Bu ürün için alternatif bir ürün var mı?
    Ben Wilbers marka yay kullanmıştım. 3 sene önce kargo dahil sanırım 90 Avro civarında ebay'den almıştım. Ama Caponord için seçenekler kısıtlı. F650 için çok yay var. Bir kaç örnek:

Progressive suspension:

http://www.ebay.co.uk/itm/Progressiv...item35d184bace

http://www.progressivesuspension.com...ork-spring-kit

Race Tech:

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-F650GS...item43d84e81bd

http://racetech.com/ProductSearch/2/...0%20GS/2001-07

9. Kahraman İnal güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (20-03-2015),Ali KORKMAZ (19-03-2015),Can Ekin (19-03-2015),EmreOzer (19-03-2015)

Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Kahraman Hocam çok doğru tespitlerde bulunmuşsun, bilgi de süper ama bu işlere kalkışmak biraz cesaret istiyor galiba İstanbul' da olsan yanına uğrardım detaylı konuşmak için. Fiyat olarak kaça malolur nereden temin edilir gibi soruların cevabı bende yok : ) Detaylı bilgi paylaşabilirsen çok sevinirim.
    Touratech:

http://shop.touratech-portugal.com/p...thout-abs.html

Hagon:

http://www.wemoto.com/bikes/honda/xl..._hagon_-_pair/

Bu mesela çok uygun. Kargo dahil 300 TL civarına gelir.

Hyperpro:

http://www.ebay.co.uk/itm/Hyperpro-P...item2a4c739cb3

Wilbers:

http://kglracing.com/shop/motorbike_...sd01_1999-2000

11. Kahraman İnal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (19-03-2015),EmreOzer (19-03-2015)

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Çok teşekkür ederim adaşım, Adapazarı' ndan aldım ama sabahtan gidip aldım, öğleden sonra işe yetişmem gerekiyordu. Sen, İbrahim, Fatih ve Cihan hep aklımdaydınız ama hem iş olayından hem de hafta içi olduğundan çok kimseyi aramayayım dedim. Ama telafisi olarak Adapazarı' na ziyarete gelmeyi düşünüyorum, o zaman çayınızı çorbanızı içeceğim

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

hayırlı olsun, iyi nlerde kullanın. adapazarı'nda varaderocu bir arkadaş daha vardı sanki, atıyor olmayayım tabi de, enduroist.

Enduroist Üye Murat TAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat TAŞ
    Motosiklet
    R120GS ADVENTURE
    Marka
    Bmw

Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar, bende çok şükür Varadero sahibi oldum : ) Dün Adapazarı' ndan İstanbul' a kadar kullandım, gayet keyif aldım.

Vites göstergesinin olmaması ilk biraz tuhaf geldi ama çok geçmeden alışırım sanırım. Benzin göstergesi de yok, göstergelerden biraz kısmışlar sanki : )

Bunun dışında temde makineyi merak ettiğim için biraz son hız denemesi yaptım, 190' dan sonra kafa sallamaya başladı. GS' ten tek farklı noktası bu ve frende biraz dalma yapıyor olması gibi geldi bana. Onun dışında makul kullanım hızlarında hatta neredeyse 170 - 180' e kadar hiç titreşim yok ve açıkçası bana GS' ten daha konforlu geldi. Virajları da GS kadar keyifli bir makine. Biraz bineyim amatör birinin gözünden karşılaştırma yazısı yazmayı düşünüyorum. Hee birde aynaların konumu ve görüş açısı çok hoşuma gitti : ) Gerçi GS' inde aynaları güzeldi ama bu daha geniş gösteriyor sanki arka tarafı.

Tekrar verdiğiniz fikirler için teşekkürler.

Emre yeni motosikletin hayırlı olsun.İyi günlerde kullan.1200 GS'ten VARADERO'ya geçmiş birisi olarak söyleyebilirim ki artılar ve eksiler toplandığında benim nazarımda VARADERO daha avantajlı gözüküyor.Haftaya perşembe yapılacak toplantıya katılmaya çalışacağım.Denk gelirse hem tanışır hemde dertleşiriz.
    Dikkat EJDERHA ÇIKABİLİR.........

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu