Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Standart İzmir- Erdek-Marmara adası

Başlıktan da anlaşılacağı üzere 2 motor, İzmirden çıkıp, Marmara adasına geçme ve askerliğini yapan kardeşimi ziyaret etme, bu bahane ile oraları görme niyetimiz var. Özellikle Erdek ve Marmara adasını bilen hatta oralarda yaşayan birinin tecrübesine ihtiyacım var.

Plan İzmirden Cuma akşamı saat 6 sularında yola çıkmak üzerine. Erdek te 1 gece konakladıktan sonra, sabah 7 feribotu ile direkt Marmara adasına geçmek. Cuma çıkma nedenimiz, eğer cumartesi yola çıkarsak bir sonraki feribotun saatinin 11 de olması ve 4 saatte adaya varması (diğer adalara da uğruyor)

Sorular:
    -Erdek te nerede kalınır
    -Marmara adasına geçmek için tek firma gestaş mıdır?
    -Alternatif feribotlar var ise, saatleri nedir?

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Merhaba,

Erdek' de yaşamıyorum ama o bölgeyi coğrafi olarak iyi biliyorum.

Burada asıl soru kamp mı yapmak istiyorsunuz yoksa bir tesiste mi konaklamak istiyorsunuz? Erdek' in içinde bir çok güzel otel ve pansiyon var. gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz. Eski Bandırma - Erdek yolunda ise kamp bölgesi var. bu yol üzerinde hem çadır kurup geceleyebileceğiniz hem de otel ve pansiyon gibi tercihlerin olabileceği tesisler var. Bir İzmir' li olarak Marmara sahillerini gezeyim, deniz havası alayım, Marmara' nın gece manzarasını göreyim derseniz de Erdek' den 10 - 15 km mesafede Narlı Köyü var. bu yol hem keyifli hem de manzarası güzel bir yoldur. Yaklaşık 20-25 dk sonra Narlı' da olursunuz. Narlı Köyü' nün hemen çıkışında da 2-3 adet pansiyon var. buralar da değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Güncel fiyatlardan haberim yok ama muhtemelen oda fiyatı 50 TL civarındadır. (uygun olur mu bilemediğim için tesis ismi paylaşmadım. isterseniz isim de verebilirim)

Erdek - Marmara Adası arası ulaşım ise çok bilgim olmadığı bir konu ama, gemilerin Erdek - Tekirdağ feribotlarının kalktığı iskeleden hareket ettiğini düşünüyorum. Zaten Erdek' in hemen girişinde bu iskele. kime sorsanız gösterirler. Söylediğiniz firma dışında bir de Bahri Reis diye bir gemi var. Sanırım bu gemi bağımsız bir firma olarak çalışıyor. bununla ilgili sefer saatleri vs gibi ufak tefek bilgi içeren bir site de buldum. umarım işinize yarar.

http://www.marmara.bel.tr/duyurular/...er-degisikligi

yardımcı olabileceğim birşey olursa tekrar haberleşiriz. umarım faydalı olmuştur.

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.
    Konu Çağın Sarılar tarafından (30-03-2015 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir.

3. Çağın Sarılar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

burakoksuz (30-03-2015),Kağan Dalak (01-04-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Bilgiler için teşekkürler. Erdekte sadece 1 gece konaklamamiz olacak. Sonra sabah erkenden adaya geçmek istiyoruz.