Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Enduroist Üye Hande Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hande Yılmaz
    Motosiklet
    YBR125
    Marka
    Yamaha

Question BMW F650 GS

Merhaba arkadaşlar,

Bazılarınızın bildiği, kimilerinin yeni göreceği üzere forumda yeniyim.

2 senedir YBR125 ile yollardayım, bütçemi her ne kadar ayarlayamamış olsam da, artık enduroma kavuşmak istiyorum.

12bin lira nakitim var.. (kredi çekilmiş haliyle 12bin.. :/ )

2000 - 2001 model BMW F650 GS arayışındayım.

Sizlerden hem bilgi hem de çevrenizde eşinizde dostunuzda var ise bu fiyatlara motorunu satmak isteyen bilmek isterim.

Sorularımdan birisi, ah be kızım 1-2 sene daha sabret daha temiz daha yüksek model bir GS al mı olur, yoksa yaşlı da olsa al mı dersiniz?
    Dağlar kurdun, yollar fordun... ovalar da benim bebeğim :*

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Merhabalar,

GS imi geçen ay ortasında satmış biri olarak söyleyebilirim ki motorlar karaborsaya düşmüş sanki Endurodan önce chopper kullanırdım. 9000 TL ye sattığım motoru geçen aylarda 13000 TL satıldığını gördüm. ye gördüm. GS imi sattığım paraya şu an emsal temizlikte bir motor alamıyorum.

Bu söylediklerim içinizi karartmasın. Sabırlı olup takip etmeniz gerekli. Sezon açıldığı için herkes fiyatları arttırdı. Yine de aralardan gerçek satıcılar çıkabiliyor. Gözünüze kestirdiğiniz motoru buradan veya F 650 GS başlığı altında belirtirseniz inceleyip yardımcı olmak isterim. Eminim ki diğer arkadaşlar da aynı şekilde düşünüyorlardır.

Saygılarımla.

Enduroist Üye volkan emekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan emekli
    Motosiklet
    XL650V Transalp
    Marka
    Honda

merhaba, benim şahsi fikrim şudur ki;

üzerinde durmamız gereken husus "ah be kızım 1-2 sene daha sabret daha temiz daha yüksek model bir GS al mı olur, yoksa yaşlı da olsa al" yorumundan ziyade 650 cc bir motor ile tecrübeniz olup olmadığı yönündedir. Zira birçok otorite genel olarak düşük cc li motordan yüksek cc li motora geçişte ara kademe motorları tavsiye eder. Ben 125 cc scooter kullandıktan sonra gaza gelip 600-650 cc civarında bişeyler (ki o zaman honda 600f düşünüyordum) almaya niyetlendim.bir arkadaşımın motorunda artçı olarak bu tecrübeyi yaşadım ve ölmek için erken olduğunu düşünüp vazgeçtim, 250 cc chopper aldım.uzun bir süre onu kullandıktan sonra 650 cc transalp aldım. iyi ki de öyle yapmışım. bu demek değil ki 125 cc den sonra 650 cc kullanamazsınız, tabi ki kullanırsınız, keyif alırsınız.ancak benim kendi motosiklet tecrübemde en çok dikkat ettiğim şey kullandığım motorda yapacağım bir hatanın tecrübemle orantılı olarak telafi edilip edilemeyeceği oldu hep.yüksek cc li motorlardaki gaz tepkisi, torkun kuvveti, motorun ağırlğı, denge noktasının yerden yüksekliği, sürücünün tecrübesi gibi birçok konu maalesef bu hususu etkileyen şeyler. en basitinden scooter ile düşmek ile ortalama 200 kg lik bir canavar ile düşmenin çok farklı olduğunu düşünüyorum.çok fazla uzatıp sıkmak istemiyorum, ne karar verirseniz verin şimdiden hayırlı olsun, kazasız sürüşleriniz olsun..
    Konu volkan emekli tarafından (08-04-2015 Saat 18:50 ) değiştirilmiştir.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Bildiğim kadarıyla motor km tecrübeniz gayet iyi.Bence 650 cc lik bmw sizin için sıkıntı olmaz .Bende 650 cc den 1200 cc ye gecerken tereddüt etmiştim ama dikkat edersen daha fazla güç, tork ,hız hem zevkli hemde arabalardan kaçarken iyidir.

Isim
    Hande Yılmaz
    Motosiklet
    YBR125
    Marka
    Yamaha

Cevaplarınız için çok ama çok teşekkür ederim, kısa sürede bu kadar geri dönüt beklemiyordum...

Enduroya geçiş sürecinde, yenileme ve enduro eğitimleri olarak yeniden eğitim de almayı planlıyorum. 60 yaşıma geldiğimde de halen 2 teker üzerinde olmak istediğim için kendimi tehlikeye atamam

YBR 125 imi (nam-ı değer Kızım Haşmet'i) satmayı ya da kullanım dışı da bırakmayacağım, uzun yola çıkarken Bmw'yi, şehir içi kısa mesafelerde ise halen Haşmet'le devam ediyor olacağım, o benim ilk ve vazgeçemeyeceğim tek motorum ( bu kadar gereksiz ayrıntı verdiğim için üzgünüm, tamamen duygusal )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91551831/detay bu ilanın sahibi ile görüştüm, 13750 ye bırakıyor, ama malum antepten gelecek motor, masraflı olacak
    İçime sinmedi değil, daha ben kaza bela sorarken beyfendi şasi numarasını verdi, kontrol ettim, sıkıntı yok gibi görünüyor, ne alaka anlamadım, yanlış veri girişi sanırım motosiklet BMW Kuba olarak görünüyor

İlandaki motor hakkında düşüncelerinizi söyleyebilirseniz sevinirim.

Yeniden teşekkürler

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Her şeyin ilkleri zevkli olduğu gibi sizin de büyük cc olarak ilk motosiklet alışınız hem zevkli olacak hem de sıkıntıları olacak. İlana baktım eğer söylendiği gibi orijinal ise alınabilir. Sanırım marş rublesi denen bir parçası değişmiş. Onu farklı anlatmış orada. Bu sizi yakında olabilecek masraflardan kurtarmış. Bence önce motosikletin fiyatından ziyade ağırlıklı olarak motosikletin orijinal olmasına, alınabilecek, dosta gidecek bir motosiklet olmasına dikkat edin. Fiyatı yüksek olan iyi olacak diye bir şey yok. Fiyatı uygun ancak diri ve bakımlı olanları bulmaya bakın. Gaziantep'e gidip oradaki bir güvenilen ustaya göstermeniz ve onayını almanız, lastiklerini, zincir - dişlisini, aküsünü, boyasını, sesini motosikletin başında bizzat görmeniz sizi hem mutlu edecek hem de iyi bir alışveriş yapmış olacaksınız. Bu alışveriş ve motosiklet içinize sinecek. En kötü durumda yol parası vermiş olursunuz. Ayrıca ileride doğacak masraflardan da kurtarır. Bu motosikletler sağlamdır o konuda tereddüt olmasın. Parçasını takın ayarını yapın ve dünyayı gezin. Piyasa gitgide yükseliyor bu sizi bir an önce alayım düşüncesine de sokmasın. Sezonda illaki bin - ikibin tl. fazla söyleniyor maalesef. Size şimdiden hayırlı alışverişler. Sonucu buraya yazarsınız artık.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (07-04-2015 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Hande Yılmaz
    Motosiklet
    YBR125
    Marka
    Yamaha

Ali bey, yorumunuz için teşekkür ederim, Allah nasip ederse pazartesi günü işten izin alıp motoru görmeye gideceğim, tavsiyenize uyacağım. Bakalım neler olacak ��

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Bu orjinallik konusunu bir konuşmakta fayda var, Ben Orjinal denildiğinde motorun tüm parçalarının fabrikadan çıktığı gibi algılıyorum.
    Böyle olması bir avantaj mı dezavantaj mı ? BMW F650GS için dikkat edilmesi gereken değişmiş olmasında fayda olduğu düşünülen parçaları belirtebilir miyiz. Ayrıca motorda değişmiş olan hangi parçalardan dolayı o motorun alınmaması gerektiği kanısına varmalıyız ?

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Sınan.eğerki kusura bakma ama.bir f 650 gs si senin tarzinla kullanandan alınmasini kimseye tavsiye etmem.ne kadar orjinal olsa dahi.malesef sen 48 hp Motora 110 hp muamesi yapiyosun.650 ile araba cekme basarisini gösterdin.bu motorun teklami icin iyi senin icin kötü.yeni aldigin 2005 gs de super sport race muamelesi yaparak krankini kitlemeyi başardın.
    şimdi burda senin için 650 cc bir motorun değil orjinal olması üretim bantından 10 dakika önce çikmış olmasi bile önemli olmamalı.
    charli chaplinin bir filmi vardi adama satilan arabalara 30 dakika garanti veriyordu fabrika.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Hoşuna mı gitti, konuyu saptırıyorsun...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu