Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Yorumsuz

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Standart Yorumsuz

http://www.milliyet.com.tr/seni-once...undem-2041489/

"Motosikletiyle seyir halindeki sürücü bir anda genç yaştaki bir minibüs şoförü tarafından sıkıştırılıyor. Duruma sinirlenen motosiklet sürücüsü minibüse yetişip şoföre öfkeli bir şekilde kendisini neden sıkıştırdığını soruyor. 'Seni görmedim' yanıtını alan motosikletli şahıs efsane bir yanıt veriyor. O anlar motosiklet sürücüsünün kask kamerasına böyle yansıyor:"

2. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (09-04-2015)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.milliyet.com.tr/seni-once...undem-2041489/

"Motosikletiyle seyir halindeki sürücü bir anda genç yaştaki bir minibüs şoförü tarafından sıkıştırılıyor. Duruma sinirlenen motosiklet sürücüsü minibüse yetişip şoföre öfkeli bir şekilde kendisini neden sıkıştırdığını soruyor. 'Seni görmedim' yanıtını alan motosikletli şahıs efsane bir yanıt veriyor. O anlar motosiklet sürücüsünün kask kamerasına böyle yansıyor:"
    Çağın, bir taraftan aferin diyorum, elemanın bundan sonra motosiklet fark etmemesinin imkanı yok. Diğer taraftan otomobil ve üstü araçlarla dalaşmamak gerekir diyorum. Bende sinirli bir sürücüyüm ama motosiklette ne olursa olsun korna çalmaktan ileri gitmiyorum. Adam intikam amaçlı motosiklete dokunsa ciddi yaralanma olabilir. Manyak çok.

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

malesef memleketimiz trafiğinde,insana değerden çok mala değer verildiğinden,ufak tefek bir motosikletle bu durumlarla çok karşılaşılıyor.
    ama bir bmw r 1200 gs le ,1200 tenere ile, gürültülü bir harleyle,kısacası iri ve diğer sürücülere ben pahalı bir motosikletim imajı veren motosikletlerde bu durum gerçekten.çok az yasanıyor,sanırım araç sürücüleri pahalı motosiklet kullanabilenlerin başlarına açabileceği dertlerden çekinmeleri buna en büyük katkıyı sağlıyor.
    gerekirse insana değer vermeyi ki gerekiyor gibi görünüyor.SS kanunu ile el birliğince öğretmemiz gerekir.
    siz siz olun yollarda her ne sebeple olursa olsun duran biri ile tartışan başka bir motosiklet sürücüsü görürseniz.sadece yanında durmanız bile gerekli mesajı verecek yardımı dokunacaktır.herkes pahalı iri bir motosiklet alamaz bu bir gerçek bize bizden başka kimsede sahip çıkmaz.
    saygılarımla.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

5. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (09-04-2015),HakanVelioglu (10-04-2015)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Bu motoru kullanan çıldıran arkadaş bir piyano öğretmeniymis sanatçı ruhu bile çıldırmış

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Biz motosiklet sürücülerinin maalesef kaderinden öte artık bir yaşam tarzı gibi oldu bu sıkıştırılma halleri.

Motosiklet sürücüsü haklı, ancak şöyle de bir durum var. Sanırsam minibüs şoförünün yanında bir bayan vardı. Motosikletlinin o şekilde bayan yanında seni döverim demesi pek hoş olmuyor. Minibüs şoförünün yaptığı zaten kural ihlali, hepsinden kötü ve haksız. Genelde erkekler bayan görünce aslan kesiliyor. Motosikletli, kafasına arabadaki gençten levye veya başka bir şey yeseydi durum çok daha vahim olabilirdi. Belki arabayı üzerine sürebilirdi. Böyle durumlarda ite dolanmaktansa çalıyı dolaşmak daha elim. Haliç Köprüsünde yol verme kavgası ölümle bitmişti. Onun da yanında bayan vardı. Bence gerek yok bu durumlara. Eğer ki yanınızda eşiniz, kızınız ya da kız arkadaşınız varsa trafikte asla artistik yapmamak lazım. Eğer istemeden hata yaptıysanız da kusura bakmayın demek lazım. En azından bayanı böylesi beladan uzak tutmak adına. Bunlar hassas ve balık sırtı konular. Her konuda dikkatli olmak lazım.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

8. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (11-04-2015),HakanVelioglu (10-04-2015)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

tüm yorumlara katılıyorum. özellikle,

"siz siz olun yollarda her ne sebeple olursa olsun duran biri ile tartışan başka bir motosiklet sürücüsü görürseniz.sadece yanında durmanız bile gerekli mesajı verecek yardımı dokunacaktır"

ve

" Eğer ki yanınızda eşiniz, kızınız ya da kız arkadaşınız varsa trafikte asla artistik yapmamak lazım."

kısımlarına. Emir' in söyledikleri de mutlak kabul edilmesi gereken bir husus.

ne diyelim, allah yolumuzu açık etsin...

10. Çağın Sarılar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-04-2015),Emir ÇELTEK (11-04-2015),Ersan ÖZYURT (10-04-2015),HakanVelioglu (10-04-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bu videonun daha farkli bitmesini isterdim. Butun forumlarda bu video dolaniyor ve bu motosikletli kendini bilmez arkadas gencler arasinda rol model oluyor.

Hizli ve ofkeli 3456477 yi izleyip yola cikan genc suruculerle bu videodan gaz alan motosikletlileri yakin zamanda haberlerde goruruz. Yazik.

12. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (10-04-2015)

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Bende Ahmet' e katılıyorum. Böyle bir durumda anlık olarak insan sinirle kötü sözler söyleyebilir, hatta hiç olmaması gereken küfürler ağzından dökülebilir veya kavga edebilir. Ama bu hareketlerin hepsinin yanlış olduğunun farkında olup olay soğuduktan sonra pişmanlık duymamız gerekir. Yani bu hareketler övünülecek şeyler değil, bilakis utanılacak şeylerdir. Çok güzel bir iş başarmış gibi bunu çekip birde övünme amaçlı internet' e yüklemek egodan başka birşeyi göstermez ve hiç birşeyi de çözmez. Sadece arkadaşlarının oh ne güzel söyledin ağzına sağlık gibi laflarıyla egosunu pofpoflar. Birde Ahmet' in belirttiği rol model durumu var ki işin en fena kısmı da burası.

Muhtemelen bu video' suyla övünen arkadaş hayatında hiç motosiklet kullanmamış bir araba sürücüsü olsaydı onunda video' daki araba sürücüsünden bir farkı olmazdı, yani oda motosikletli birilerini sıkıştırırdı.

14. EmreOzer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (13-04-2015)