Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 169 Sayfa bulundu

Konu: Torch Tulum

Threaded View

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Öncelikle şunu söylemeliyim, bu tulum kolay giyilip çıkarılabilir,güvenlik öncelikli bir kıyafet.
    Özellikle sürtünme yerlerinde 2kat, Cordura kumaş bulunuyor, 2.kat kumaş daha kalın.
    Düşüpte içindekini koruyacak seviyede (doğal olarak) aşınma oluşmuş örnekler var bildiğim. Şükür bir doku kayıpları vs.olmadı %99 korundular.

Eklem korumaları Hüseyin abinin kendi yaptığı korumalar, birçok kişi onlarla kullanıyor ama istenirse sastec korumada koyuyor.
    Kalça pedi olması çok büyük avantaj.

Ben hiçbir montta içindeki sırt korumaya ısınamadığımdan bunda da içime harici full sırtlık takıyorum. (birçok kişi için yine kendi sırt koruması yeterli.)

Yalnız belirtmek istediğim birşey var.
    Bu tulum her tür kıyafetin üzerine kolaylıkla, ayakkabıları çıkartmadan giymek için tasarlandığından bildiğimiz kışlık takımlar gibi içinde termal katman yok.
    Bu nedenle soğuk havalarda iyi birkaç kat giymek gerekli, teknik iç giyim tercih edin derim (rüzgar, soğuk, su geçirmeyen içlik veya benzeri ara katlar. Örn. Ben termal içlik üstü decathlon dan aldığım su,rüzgar geçirmez iç mont/ceketle çok rahat ve konforlu şekilde giyiyorum)
    Sonuçta ara termal kat olmadığından (tuluma entegre) kumaşın iç yüzeyi soğuyor, bunun size ulaşmasını engellediğinizde hiç bir problem yok.

Yalnız bu tulumun kullanım kolaylığına alıştığınız da,eskilerin yüzüne hiç bakmayacaksınız.her molada üzerinizden çıkarıp kolaylıkla sivil kıyafete geçecek, motora binmeden 30sn de rahatlıkla tüm korumalarla sahip şekilde giyinebileceksiniz.

2. Can Ekin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-04-2015)