Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Eski bir transalp kullanıcısıyım. Bu değişikliği ben tüm diskler için yaptım. Marka olarak EBC kullandım. Diskle birlikte balatanın da değişmesini yararlı buluyorum. Çünkü mevcut balata eski diskin şekline göre aşınmıştır. yeni diske takıldığında fren performansında düşüş görülebilir. Bir de diskin rodajı denen bir husus var. Bir süre frenlere hafif dokunarak sürmek sonra bırakıp disklerin soğumasını sağlamak ve akabinde duracak kadar freni sıkıp tekrar hızlanmak gibi bir süreci var. İnternette bununla alakalı yazılar mevcut.

Sökmede dikkat etmen gereken husus şu;

Civataları sökmekte zorlanabilirsin, hatta yalama yapma riskin de var. sökmeden önce tüm cıvatalara cıvatanın başı genişliğinde başka bir cıvata veya mil ile tek tek bir veya iki kez sertçe vurarak cıvataların daha az güçle açmayı sağlayabilirsin.

Sağlıcakla.
    Sayın Barış Bey,verdiğiniz yararlı bilgiler için teşekkürler
    Hele civata sökme taktıği süper
    Montaj için civata sabitleyici kulladınız mı yoksa tatlı sıkı civataları sıkmak yeterli mi?Ben genelde cıvataları ölümüne sıkıştırmam.Tatlı sıkı yaparım.Bu yeterli mi dir?
    Civata sabitleyici kullanıp da el aletleriyle sökülmez bir hale getirmek istemiyorum.Netice de bende tork anahtarı yok,el aletleri var.
    Açık konuşmak gerekirse diskin rodajını yapma işi benim için teorik kalacak gibi.Bu durumda ne gibi olumsuzluklar oluşur.
    Ebc fren diski ile frenleme esnasında her hangi bir yalpalama veya sarsıntı hissettiniz mi?
    Şuanda bendeki çatlak olmasına rağmen sarsıntı veya yalpalama yapmıyor.
    Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
    Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (04-05-2015 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha