Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 70 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 206066676869707172737480 ... SonuncuSonuncu
691 den 700´e kadar. Toplam 1129 Sayfa bulundu

Konu: BMW F650 GS

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

4 gün önce mersinde bir egzozcuya gittim otomobil için. Katalitiğin yavaş yavaş parçalandığını söyledi ben de önce fiyatını sordum yutkunduktan sonra alternatifini sordum, içini temizleriz biraz sesli çalışır ve havayı kirletir dedi emisyon değerin de kötü çıkar hatta sıkıntı bile yaşayabilirsin ancak öyle bir durumda yardımcı olmaya çalışırım dedi ve bana katalitiğin ham halini gösterdi. Tıpkı evdeki tüple çalışan katalitik soba gibi incecik delikleri olan bir porselen türü taşı gösterdi bu ekzozun ilk çıkışına çok yakınına koyulur ve ekzozun ısısıyla kor haline gelerek yanmamış çiğ yakıtı burda yakar ve atık gaza çevirir dedi. Bir girişinde, bazı modellerin de çıkışında müşir olur dedi. Katalitikten sonraki çıkışı da ölçüp beyine ileten müşir olabiliyor, bunlar yakıtı ayarlıyor dedi. Ben açıkça yazmadım ama bundan ötürüydü bir önce yazdıklarım. Eskiden beridir duyardım katalitik iptalini, aslında motor kısmına faydalıymış ancak doğaya az da olsa zararlı diyor usta. Sanırım Halilin yaptığı işlem katalitiği bozmayacak, çünkü linkteki resimlerde katalitiğin iptalini gösteriyor. Üstelik de susturuculrdan önceymiş. Halile müjdeyi verelim.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 gün önce mersinde bir egzozcuya gittim otomobil için. Katalitiğin yavaş yavaş parçalandığını söyledi ben de önce fiyatını sordum yutkunduktan sonra alternatifini sordum, içini temizleriz biraz sesli çalışır ve havayı kirletir dedi emisyon değerin de kötü çıkar hatta sıkıntı bile yaşayabilirsin ancak öyle bir durumda yardımcı olmaya çalışırım dedi ve bana katalitiğin ham halini gösterdi. Tıpkı evdeki tüple çalışan katalitik soba gibi incecik delikleri olan bir porselen türü taşı gösterdi bu ekzozun ilk çıkışına çok yakınına koyulur ve ekzozun ısısıyla kor haline gelerek yanmamış çiğ yakıtı burda yakar ve atık gaza çevirir dedi. Bir girişinde, bazı modellerin de çıkışında müşir olur dedi. Katalitikten sonraki çıkışı da ölçüp beyine ileten müşir olabiliyor, bunlar yakıtı ayarlıyor dedi. Ben açıkça yazmadım ama bundan ötürüydü bir önce yazdıklarım. Eskiden beridir duyardım katalitik iptalini, aslında motor kısmına faydalıymış ancak doğaya az da olsa zararlı diyor usta. Sanırım Halilin yaptığı işlem katalitiği bozmayacak, çünkü linkteki resimlerde katalitiğin iptalini gösteriyor. Üstelik de susturuculrdan önceymiş. Halile müjdeyi verelim.
    Oto egzozcuya gidersen olacağı budur

Motorlar egzoz emisyon ölçümüne tabi değil. Bizim motorların katalizörleri kaç yıllık. Belki içinde o petekler bile kalmamıştır. Normalde o parçaların ömrü var. Performans egzozlarındaki elyaflar bile 1-2 senede dağılıp egzozla atılıyorlar. Lambda sensörünün amacı çıkan gazı tabiri caizse koklamak ve ona göre enjektörün püskürteceği yakıt miktarını ayarlamak.

Sağlıcakla.

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Katalitiğin egzosun girişinde olduğunu okumuştum daha önce. Benim derdim ne performans ne de yakıt. Araçların ve yayaların geldiğimi duymasını istiyorum. Çünkü 650gs üstündekine çok gürültülü gelsede üzerine doğru gittiği kişiye hiç ses çıkarmıyor. Sürekli korna çalmakta pek hoş olmuyor ama mecburen çalıyoruz. Ek bilgi olarak yurtdışında fuel nanny modunu araştırırken gördüm ki çoğu 650gs kullanıcısı lambda sensörünü iptal etmiş. Bunun motora eksi olarak ölçülmüş bir yakıt artışı yarattığını kanıtlayabilen yok lakin snorkel mod + egzos ile performans artışı sağladığını hissedenler var. Tabi emiş ve egzos sesinin artışından dolayı öyle hissediledebilir. Lakin yapan kişiler mutlu : ) Sonuç olarak şu an egzosu delmeyeceğim ama hep aklımın bi köşesinde duruyor .

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Ben perf. egzoz perf. filtre ve iridyum buji ile performans artışı alındığını duydum.

Sattığım kırmızı GS in şimdiki sahibi yakıt tüketiminin arttığından şikayetçiydi. Yakıt filtresi de dahil her şeyi değiştirmiş çözüm olmamış. makinaya bağladıklarında lambda sensörünün arızalı olduğu anlaşılmış.

Yaptığımız egzoslarda sensörü takıyoruz. Olmadığı zaman çalışmada dengesizlikler yaşamışlığımız var.

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

lambda sensörü namı diğer oksijen sensörü,otomobil motosiklet farketmez,son dereceönemlibir parçadır .f 650 gs ın lambda sensörü 600 tl civarı fiyatlıdır.f 650 lerdeki beyin (ecu) lerin yazılımlarına göre,lambda sensörü 2000-2003 modeller arasında bazı ecu yazılımında 2000 devir den sonra bazılarında 4000 den sonra devreden çıkar,bu olayı sanıyorum performans için kullanmış bmw.
    fakat 2004 ve sonrası twinspark denilen çift bujili modellerde 4500 devirden sonra lamda sensörü devreden çıkar ki zaten o kadar yüksek devirde çıkan gazı okuyup beyine sinyal yollamasıda hem gereksiz hemde yüksek devir performansını düşürecektir yüksek devirde zengin karışım lazımdır zaten.
    sonuç olarak şehir içi kullanımda 100 km sürate kadar lamda sensörü gerçekten gerekli yoksa yada çalışmıyor ise her zaman zengin karışım yakıt yakar motorlarınız buda size benzin çok yakıyor olarak geri döner.uzun süre lamda sensörü arızalı halde kullanılan f 650 gs lerde malesef süreklilamda sensöründen sinyal almak için çırpınan beyindeki lambdayla bağlantılı entegre çağrılarına cevap alamayınca bir müddet sonra yanıyor.yeni lamda sensörü takılsa dahi bu seferde beyin deki entegre iflas ettiğinden dolayı sensörün yanı sıra beyininde değişimi gerekiyor.
    hadi kolay gelsin
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

6. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (27-05-2015),Emir ÇELTEK (27-05-2015)

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben perf. egzoz perf. filtre ve iridyum buji ile performans artışı alındığını duydum.

Sattığım kırmızı GS in şimdiki sahibi yakıt tüketiminin arttığından şikayetçiydi. Yakıt filtresi de dahil her şeyi değiştirmiş çözüm olmamış. makinaya bağladıklarında lambda sensörünün arızalı olduğu anlaşılmış.

Yaptığımız egzoslarda sensörü takıyoruz. Olmadığı zaman çalışmada dengesizlikler yaşamışlığımız var.
    İridyum bujinin performansa etkisine yorum yapamıyorum lakin gevurların deyimi ile daha "smooth" bir sürüş sağladığını söyleyebilirim. 17 ön dişli + iridyum bu motor için fiyat/fayda oranı en yüksek iyileştirmelerden biri.

Enduroist Üye zafer cakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    zafer cakmak
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Selamlar,

Dun yola cikmak icin motorun basina gectigimde gostergeden(saatten de olabilir) tikitikitiki seklinde surekli bir ses geldigini duydum.

Gosterge uzerindeki dijital saat onceden motor kapali durumdayken calismiyordu acinca her seferinde kendisini sifirlamia oluyordu. Simdi ise belli belirsiz saat kendini gosteriyor.

Asil sorun yasadigim durum kontagi ilk cevirdigimde gostergelerin garip yerlerde konumlanmalari. Hiz gostergesi 140i devir gostergesi 4u gosteriyor mesela. Motorun surusunde bir problem yok ve kontagi kapatip tekrar acarsam sorun duzeliyor. Kontagi actigimda gelen tikitiki sesi de kayboluyor.

Bir yerlerde bir kisa devre olabilir diye dusunuyorum,nereye bakmami onerirsiniz?

Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Sorun akü gibi duruyor.

Enduroist Üye zafer cakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    zafer cakmak
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun akü gibi duruyor.
    Aku 6 ay once degisti. Bitmis olsa calistirirken de problem yaratmaz mi?

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

benzer birşey benim başıma geldi, sis farları çıktı sorun. herhangi biryer olabilir ama kısa devre gibi değil sanki sizin sorun.

Sayfa 70 Toplam 113 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 206066676869707172737480 ... SonuncuSonuncu