Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Merhaba, bence video görüntüsü iki bölümden oluşuyor. Asfalttaki dışkının görünmesinden önce ve sonra. Ikinci kısımda yola değil, asfalttaki dışkısız bölüme odaklanıyor. Baktığın yere gidersinin güzel bir örneği. Yoldaki b.ka değil sürüşe odaklansaydı, viraja bu kadar kötü girmez, hatalı bölgede kalmazdı. Acemilik döneminde, Kadıköy Fenerbahçe stadı virajında ölü bir köpek görmüştüm, temiz bölge ararken, iki şerit kayıp bariyere yapışıyordum.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

2. Gökhan Ağırbaş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (16-05-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gökhan Ağırbaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bence video görüntüsü iki bölümden oluşuyor. Asfalttaki dışkının görünmesinden önce ve sonra. Ikinci kısımda yola değil, asfalttaki dışkısız bölüme odaklanıyor. Baktığın yere gidersinin güzel bir örneği. Yoldaki b.ka değil sürüşe odaklansaydı, viraja bu kadar kötü girmez, hatalı bölgede kalmazdı. Acemilik döneminde, Kadıköy Fenerbahçe stadı virajında ölü bir köpek görmüştüm, temiz bölge ararken, iki şerit kayıp bariyere yapışıyordum.
    Bu örnekteki duruma çok uymamak ile beraber, yorum son derece doğru.

Hayat felsefemi değiştiren bir öğreti olmuştur bu konu. "Soruna degil, çözüme bakın"
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

https://youtu.be/6mJQOEbS4lA

Ersan hocam bu videoda neler oluyor. Asfaltta renk değişimi filan da görünmüyor giderken, sonra yerdeyken bakınca görünüyor ancak
    Sanırım bazen de düşmek kaçınılmaz oluyor

5. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (13-06-2015)

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/6mJQOEbS4lA

Ersan hocam bu videoda neler oluyor. Asfaltta renk değişimi filan da görünmüyor giderken, sonra yerdeyken bakınca görünüyor ancak
    Sanırım bazen de düşmek kaçınılmaz oluyor
    Valla feci sürpriz olmuş. :eek:

09 uncu saniyede, yol üzerindeki iz ancak geri bakınca görünmüş. Kamera açısından görünmüyor ama sürücü bakış açısı ile görülebilir diye düşünüyorum. Bu kadar az ve ince su ihtimalen çöp suyu. Belki de kokusunu alabilirdik.
    Bazen düşmek kaçınılmaz olabilir doğru. Yine de nedeni biziz. Niye mi? E yolun kaygan olabileceğini anlayamayan biziz.
    Amma ukalayım haa. Sen düşünce göreceğiz diyenleri duyar gibiyim. O zaman da suçlu ben olacağım ama. :cool:

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

7. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (13-06-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bir diğer tehlike de düştükten sonrası. Yolun ortasında ayakta duran adamlar ve yerde yatan motorlar! Karşıdan hızlı gelen bir araba felakete yol açabilir

9. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (14-06-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Zeytinyagi olabilir mi? Egede seyahat ederken toplanma mevsiminde sik sik yollarda dokuntuler oluyor. Ince bi tabaka oldugundan renksiz oluyor.

11. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (14-06-2015)

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zeytinyagi olabilir mi? Egede seyahat ederken toplanma mevsiminde sik sik yollarda dokuntuler oluyor. Ince bi tabaka oldugundan renksiz oluyor.
    Bak işte tam bir önsezi örneği bilgilendirme. Ege de, zeytinyağı zamanı gezerken bu riski düşünmek lazım. Koku işe yarar mı? Traktör geziniyorsa ortada virajlara daha dik girmek olabilir mi?

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir diğer tehlike de düştükten sonrası. Yolun ortasında ayakta duran adamlar ve yerde yatan motorlar! Karşıdan hızlı gelen bir araba felakete yol açabilir
    Kesinlikle. Böyle bir olaydan sonra ilk yapılması gereken çevre güvenliğidir. Iyi durumdaysa en arkadaki gerideki trafiği, öndeki de karşıdan gelen trafiği uyarmak üzere tedbir almalı. Bu iş bölümü zorunlu değil tabi ama acil durumda kim ne yapacak düşünmek yerine, önceden verilmiş bir ilke kararı olarak bakılabilir.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

cumartesi günibirlik; göynük çubuk güzergahında 500 km yaptım. Dönüşte de iznik e uğradım. Yollar tehlikeler ile dolu...tüm arkadaşlarımız çok çok dikkatli olsunlar lütfen...
    hiç beklemediğiniz yerlerde yağ yakıt çamur vs. tarlalardan yollara çıkan traktörlerin bıraktığı kocaman çamurlar kesekler, taş ocakları köy yolları bağlantılarından ana yola taşan mucur toz, viraj içinde 20 ile giden arakasında 3 metre aletler ile traktörler vs., aniden ortaya çıkan köpekler,

buna birde doblo ile michael schumacher cilik oynayan apaçiler, gördüğü halde üzerinize sollama yapan ahlaksız ve alçak şoförler de ekleniyor. kesinlikle gördüğün kadar ve tetikte gitmek gerekiyor...

tüm bunlara rağmen neden motosiklet derseniz işte bu yüzden

15. omercem güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (17-06-2015),Bora Karayel (16-06-2015),Can Ekin (14-06-2015),cemkucuk (16-06-2015),Ersan ÖZYURT (14-06-2015),Eser Kara (14-06-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Geçen akşam karsidan karsiya gecen bir köpekle ince bir münasbetim olunca paranoyaklik seviyemi arttirdim... Akşam toplantidan eve donuyorum...E5 ten ciktim beykente dondum iki serit gidis iki seri gelis yol arada bolunme var ama refüj yok ilerde gordum bi köpek karşidan karsiya geciyor hizimi dusurdum arkadan gelen varmi diye baktim o sagdan sola gidiyordu bende en saga dogru kactim... buraya kadar her sey normal... kopek karsi seridi ortaladiginda bir korna ve sellektör gördüm... kamyonun biri taa uzaktan köpegi gordu ve kornaya basti normalde kopege gelmesine daha var biraksa zaten kopek gecisini tamanlayacak ama a hayvan kamyonun o kornasini duyunca can havliyle geri dondu hop benim önüme... Debriyaji sıktım sola kontrami verdim benden bi takirti oldu köpek takirti bi viyakladi ama kuyrugumu bana carpti ne oldu bilmiyorum... ben durdum kopek ben durunca viyaklamayi kesti paşa paşa evlerimize gittik... Ama hata benim hizim dusurmeme ragmen fazlaydi herhalde biraz daha dusurmem gerekirdi... kopege baktim gerime baktim aslin da karsi seridede baktim ama karsi seridin daha da ilerisine bakmamda gerekirdi... Neyse ucuz atlattik paronayakliktan keyif alamaz duruma gelecegiz yahu... why we ride filmindeki amcamlar gibi ruzgar yuzumde patlarken cahilce gazlamak istiyorummmm
    Good Things Come To Those Who Wait

17. Bora Karayel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (16-06-2015),Ersan ÖZYURT (16-06-2015),omercem (16-06-2015)

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu