Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678910 ... SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 107 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

GÜRBÜZ abim bana kızdı...
    şaka bi yana haklısın abicim.. burada yazıp bu kunuları diğer arkadaşlarında okuması ve yararlanması daha alaa olacak..

şimdi benim makinamdada aynı sorun oldu..

yani yolda giderken kerkinmeye başladı, bende benzin bitiyo dedim ve yedeğe aldım..
    yedeğe alır almazda sorunsuz devam etti.. ama aynı senin gibi alla alla daha yedeğe geçmemesi gerekiyodu dedim ve normale çevirdim musluğu ve baktım devam etti normalde..

şimdi sorun ne o zaman..
    sorun aslında bi kaç şey olabilir..
    1-- depo içinde yer alan musluğa bağlı olan yedek ve normal benzin çekme çubukları var..
    o çubukların üzerinde basit benzin filtreleri var.. onların temizlenmesi gerekiyor.. çoğunlukta normal musluğunu kullandığımızdan dolayı onun kirlenmesi çok daha hızlı oluyor, normalde kerkinmeye başladığında yani pislik geldiğinde, yedeğe çeviriyoruz musluğu ve temiz çubuktan benzin akışı başlıyor.. sorun kalkıyor..
    dolayısıyla öncelikle onu söküp temizlemek gerekecek.. zaten asıl uzun işte o... uzun dediğime de bakma.. aslında bikaç vida sökmekle hallolacak bir iş... istersen onuda izah ederim..

2-- karbratörün altında çanaklarının altında 2 boğaz içinde ayrı ayrı konmuş tahliye vidaları var... herhangi bir sökme işlemi yapılmıyor makinanın sol tarafından karbratörlerin altına doğru bakıldığında o iki vida görülüyor zati.. uzun bir tornavida ile bunları gevşet; bi miktar (yaklaşık 5-10 saniye arası benzin akıt oradan) akan benzin kirli ve sulu benzin olacaktır.. çanağın dibinde birikir.. bu zaten çok basit bir işlem..

kafana takılan birşey varsa yine sor yanıtlarım...

karbratörü açmadan temizlemenin pisliklerden kurtarmanın bi yolu daha var onuda bakım onarım kısmında yazmıştım zaten.. göz atarsan göreceksin..

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=1695
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Yok yok bence Feyzhan zaten çok yararlı işler yapıyor sitede. Maaşallah maaşallah ...

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Teşekkürler Feyzhan...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Üye turkizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    goxell
    Motosiklet
    BMW F650 funduro
    Marka
    Bmw

teşekkürler ama be nzaten cep telini herhangi bir durumda yolda kalırım el kitapçığı gibi adamsın diye cebime kaydetmiştim ,kolay gelsin
    Benzini Shell'den; Aklı Kel'den alacaksın.
    TURKiZMiR

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

GİOTİNE eyvallah dostum.. elimden geldiğince yardımcı olmak amacım.. olabiliyorsam bunun mutluluğu yeter bana.. ;)
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

GÜRBÜZ abicim ne demek.. haklıydın aslında... ;)
    ben teşekkür ederim..
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

TURKİZMİR eyvallah...
    sonuçla ilgili bilgi verirsen seviniriz..

bu arada hiç çekinmeden arayabilirsin saatte mühim değil.. zaten 12 ye kadar dükkandayım.. en erken 2 de yatarım.. ama uyurkende arayabilirsin.. saat 3te 4 te arayıp abi yolda kaldım yardım dien arkadaşlar da var vallah..
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

Alıntı __face__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanel den daha düzgün bir şey takmış olabilirsin... ama bu sadece kuramsal olarak daha iyi.. sanel 25 senin taktığın 60 lira die daha iyi olmaz bunu biliyorsun değilmi.. ;)

bak ben yamur çamur sıcak hava 2 senedir SANEL kullanıyorum.. bir kere daha tık demedi.. ne akümün dolumunda ne farlarımda sorun var.. üstelik sis farımda var..

kısacası SANEL bütün bu şartlar altında sorunsuz çalışıyorsa neden daha pahalısını alayım..
    sanel gayet başarılı bir konjektör yapmış zaten.. ;)

seni kırmıyorumdur umarım yazdıklarımla.. amacım kırmak değil biliyorsun.. sorunsuz ve ucuz olanı bulup tavsiye etmek sadece..

bak sana birde foto koyayım bak benim konjektör nerde duruyor...
    (şimdi daha iyi anlarsın belki yağmur çamur derken ne demek istediğimi.. )

aşk olsun neden darılayım benim içim rahat etsin diye sanel takma gereği duymadım (sütten ağız yanma mevzusu ) bu arada resim için ayrıca teşekkürler. yıl başından sonra bursa ya taşınıyorum. bursa balıkesir uzak deil başını çook ağrıtıcam senin çook
    şaka bi yana conti escape satan bi yer varmış orda piyasadan ucuza diye duydum varmı bi bilgin ?

Alıntı kaan_modding Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ctolga21 nerde oturuosun abi sen ?
    pendikteyim ben. emniyetin o tarafta.

Alıntı __face__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GÜRBÜZ abim bana kızdı...
    şaka bi yana haklısın abicim.. burada yazıp bu kunuları diğer arkadaşlarında okuması ve yararlanması daha alaa olacak..

şimdi benim makinamdada aynı sorun oldu..

yani yolda giderken kerkinmeye başladı, bende benzin bitiyo dedim ve yedeğe aldım..
    yedeğe alır almazda sorunsuz devam etti.. ama aynı senin gibi alla alla daha yedeğe geçmemesi gerekiyodu dedim ve normale çevirdim musluğu ve baktım devam etti normalde..

şimdi sorun ne o zaman..
    sorun aslında bi kaç şey olabilir..
    1-- depo içinde yer alan musluğa bağlı olan yedek ve normal benzin çekme çubukları var..
    o çubukların üzerinde basit benzin filtreleri var.. onların temizlenmesi gerekiyor.. çoğunlukta normal musluğunu kullandığımızdan dolayı onun kirlenmesi çok daha hızlı oluyor, normalde kerkinmeye başladığında yani pislik geldiğinde, yedeğe çeviriyoruz musluğu ve temiz çubuktan benzin akışı başlıyor.. sorun kalkıyor..
    dolayısıyla öncelikle onu söküp temizlemek gerekecek.. zaten asıl uzun işte o... uzun dediğime de bakma.. aslında bikaç vida sökmekle hallolacak bir iş... istersen onuda izah ederim..

2-- karbratörün altında çanaklarının altında 2 boğaz içinde ayrı ayrı konmuş tahliye vidaları var... herhangi bir sökme işlemi yapılmıyor makinanın sol tarafından karbratörlerin altına doğru bakıldığında o iki vida görülüyor zati.. uzun bir tornavida ile bunları gevşet; bi miktar (yaklaşık 5-10 saniye arası benzin akıt oradan) akan benzin kirli ve sulu benzin olacaktır.. çanağın dibinde birikir.. bu zaten çok basit bir işlem..

kafana takılan birşey varsa yine sor yanıtlarım...

karbratörü açmadan temizlemenin pisliklerden kurtarmanın bi yolu daha var onuda bakım onarım kısmında yazmıştım zaten.. göz atarsan göreceksin..

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?t=1695
    işte bu olay tamda benim başıma geldi. işe giderken . bi müddet rezerv de devam ettim daha sonra kendiliğinden düzeldi
    bilgiler için teşekkürler feyzhan

F 650

Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

CTOLGA21 nedemek dostum.. elimden gelen neyse seve seve yaparım..
    darılmadığına sevindim... ama burada sana tavsiye ettiğim şeyler denenmiş haala kullanılan şeylerdir.. rahat ol ve gönül rahatlığı ile kullan... SANEL gibi..

bursa - balıkesir bile değil bursa - bandırma 100 km..

evet burda Bora ERİŞ abim var öyle sanıyorum ki Türkiyede Conti yi ondan ucuza veren yoktur.. sen oradan bir araştır bak, bende burdan söylerim fiyatı karşılaştırıp bakarız uygun yoluna.. ben yada Bora abim burdan sana kargo da ederiz rahat ol yani ;)

depo içi filtreyi temizle, depoyu yarım litre gibi bir benzinle çalkalar ve karbratör altındaki 2 tahliye vidasını açar akıtırsan biraz benzini büyük oranda rahatlar.. olmadı başka bi yolu daha var.. olmazsa yaz onada bakalım..
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Enduroist Üye turkizmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    goxell
    Motosiklet
    BMW F650 funduro
    Marka
    Bmw

face selamlar, hayırlı işler kolay gelsin. ben yine geldim. senin dediğin teknik bakımı yaptım atlama yapmadı birdaha derken dünnnn izmirde evvels igece başlayan yağmurdan sonra tankı yeni temizletmeme rağmen sanırım tank yine su aldı. benzin deposu kapağını açtığımda haznenin içinde oldukça hatırı sayılır miktarda suyla karşılaşıyorum. bu hazneden suyun tahliyesi mümkün değilmi ve başka bir sorum daha olacak benzin deposu kapağı contası özelliğinimi yitirdi acaba iki yağmurdur depoya su giriyor, başka girebileceği bir yer olmadığına göre kaynak kapak olabilir diye düşünüyorum ve son sorum, tankı sökmeden bu sulu benzinden nasıl kurtulacağım bir pratik yolu varmı acaba?
    teşekkür ederim. bilgilerini minik bir defter yaptım oraya aktarıyorum. F650 pratik bakım kitabı yapıcam
    Benzini Shell'den; Aklı Kel'den alacaksın.
    TURKiZMiR

Sayfa 6 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678910 ... SonuncuSonuncu