Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 34´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Zaten yapmazsınız ama yine de bir hatırlatma:

Sis ve sıfırın altı dereceler gibi bir durum varsa, hele de geceyse (İç Anadolu'da çok sık olur bu durum), unutun motoru. Kalacak bir yer bulun.

2. Emre Tekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (26-08-2015),Sadık SÖNMEZ (28-08-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kih kih kih
    Hocam o nasıl bir gülüş, kendi kendime seslendirdim de dayanamadım kahkaha attım. Ama karşıya gıcık verme olarak kullanılabilir. 😜
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

4. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (28-08-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben siste sürmeye karşıyım çünkü siste sürmek bir keyif değil bir zaruriyettir. Biz motosiklet sürücüleri genelde keyif amaçlı kullandığımız için keyfimizi bozucu bir olayla karşılaşmak istemeyiz. Oldu da zaruriyet doğarsa da akümü bitirmeden tüm görünür ışıklarını yakarım. Uzunları asla yakmam zira gözümün önünü göstermez. Stop ve ön çakarlarımı da açarım ki görünürlük daha da artsın. Zaten ne kadar şiddetli ışık yayarsanız yayın sisin şiddeti çok ise karşının gözüne varana kadar o ışık dağılacaktır dolayısıyla da karşının gözünü de almaz ve sıkıntı yaratmaz zaten herkes de temkinli ve yavaş oldu mu sorun olmaz. Ben şeritten de bahsedeyim. Şerit çizgilerini takip ederek kendi şeridimi ortalamaya çalışırım belki sağda duran araç olur veya karşı şeritten bana taşan olur bu durumu da düşünürüm. Başta da dediğim gibi bu zaruriyetten yaptığım bir sürüş olur yoksa keyif aldığım bir sürüş olmayacaktır.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Siste Sürüş Teknikleri

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben siste sürmeye karşıyım çünkü siste sürmek bir keyif değil bir zaruriyettir. Biz motosiklet sürücüleri genelde keyif amaçlı kullandığımız için keyfimizi bozucu bir olayla karşılaşmak istemeyiz. Oldu da zaruriyet doğarsa da akümü bitirmeden tüm görünür ışıklarını yakarım. Uzunları asla yakmam zira gözümün önünü göstermez. Stop ve ön çakarlarımı da açarım ki görünürlük daha da artsın. Zaten ne kadar şiddetli ışık yayarsanız yayın sisin şiddeti çok ise karşının gözüne varana kadar o ışık dağılacaktır dolayısıyla da karşının gözünü de almaz ve sıkıntı yaratmaz zaten herkes de temkinli ve yavaş oldu mu sorun olmaz. Ben şeritten de bahsedeyim. Şerit çizgilerini takip ederek kendi şeridimi ortalamaya çalışırım belki sağda duran araç olur veya karşı şeritten bana taşan olur bu durumu da düşünürüm. Başta da dediğim gibi bu zaruriyetten yaptığım bir sürüş olur yoksa keyif aldığım bir sürüş olmayacaktır.
    Siste guvenli hizda gidildiginde (onunuzde acik mesafede karsimiza bir engel ciktiginda durulabilecek hiz) duran araclar cok sorun olmayacaktir ama sizin seride tasmis ya da sollama yapan dallamalar (dalma yapan kisi) en buyuk tehlike. Bence solda daha cok pay birakilmali.

Dortlu flasor meselesinde de Ersan hocamin soylediklerini takip edecegim

Buradaki konusmalarimizdan sonra sorgulamak ve emin olmak icin diger arac surucusu arkadaslarimla da davranislari konusunda konusuyorum ve ikna oluyorum

7. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (28-08-2015)

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234