Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 73 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Kırmızıda muhakkak duruyorum. Zaten viteste ve pol pozisyonda beklememizde tehlikeli durumları için. Kırmızıda geçmek bana arkadan gelen tehlikeden daha tehlikeli görünüyor. Neticede kavşak ve birden fazla giriş çıkışı var. Ileri bakarken aynadan tek yön olan arkayı kollamak daha kolay gibi.

2. Oktay Oksak güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Fuat Dilaver (02-12-2015),alperiynem (17-11-2015),Ersan ÖZYURT (16-11-2015)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

kavşak boşsa, arkamdan da yaldır yaldır kopmuş gelen bir araç varsa (kamyon otobüs olabilir özellikle) geçer giderim, durabilir mi acaba diye zar atmaya gerek yok.

risk oluşturabilecek durumu motoru durdurmadan da tahmin etmeye çalışmakta fayda var. istisnai durumlardan kastım bu aslında.

4. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (17-11-2015)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Aslında sarı ışık daha tehlikeli. Ben durup durmamak konusunda tereddüt ediyorum. Arkamda yakın araç yoksa sarı ışıkta gaz keserim, ışığa gelene kadar da kırmızı yanmış olur. Ama arkadaki durur mu durmaz mı sıkıntı.

6. Berkay İnal güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (17-11-2015),alperiynem (17-11-2015),Ersan ÖZYURT (16-11-2015),MelihUlubilgen (16-11-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında sarı ışık daha tehlikeli. Ben durup durmamak konusunda tereddüt ediyorum. Arkamda yakın araç yoksa sarı ışıkta gaz keserim, ışığa gelene kadar da kırmızı yanmış olur. Ama arkadaki durur mu durmaz mı sıkıntı.
    Bak bu çok doğru bence. Trafiği yönetmek diye buna diyoruz zaten. Sadece kendi davranışlarımıza değil başkalarının davranışlarına da yön vermeliyiz. Buna güzel bir örnek olmuş. Teşekkür ediyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (16-11-2015),Sadık SÖNMEZ (17-11-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Yavuz Yücel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Yücel
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Ben kıyıya köşeye sıkışmıyorum yer tutuyorum otomobil gibi, neticede 1200cc motor.

10. Yavuz Yücel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (17-11-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Alıntı Yavuz Yücel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kıyıya köşeye sıkışmıyorum yer tutuyorum otomobil gibi, neticede 1200cc motor.
    Yavuz bey. Elbette buyuk motor olarak seridi kapatabiliriz ama arkadan gelen aracin sizi fark etmeyip carpma ihtimali var. Motorcu seridi kapatiyor diye kil kapanlar var. Sabirsiz araba soforleri var, sen yesil isikta kalkarken stop edersin adam sen kalktin gidiyosun diye arkadan sana carpar. Bu ihtinallere karsilik senaryo dusunuyorz. Izmirde kordon caddesinden istanbulda sahil yolundan korkun ve kesinlikle buyuk motor da olsaniz serit kapatmayin. Oz3llikle haftasonlari ve aksam saatlerde herkes sarhos.

12. Emre Dalgic, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (30-11-2015)

Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Alıntı ozgurcakici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artçı varsa iki ayak yerde durmak daha mı doğru ? Yani sağ ayak frende, sol ayak yere koyduktan sonra ; sağ ayağı da yere koymak mı daha doğru ?
    Guzel soru. Herhalde dogru davranis su olmali:

Tek ayakla dur. Dururken sol ayagini koy.
    Durduktan sonra sag ayagini da koy.
    Dururken viteste bekle

Iki ayak beklemek lazim cunku artci dengeni bozabilir.

Tek ayak durmak lazim cunku iki ayak ayni koyarak durmak tek ayaktan daha dengesiz.

14. Emre Dalgic güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (30-11-2015),ozgurcakici (30-11-2015)

Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey itiraf etmem gerekiyor. Ben plaka takmadığım için kırmızı ışıkları da kontrollü geçiyorum. Pek fazla ışıkta durduğum söylenemez.
    Motosiklet surerken kaliplarin disina cikmak lazim. Bazi kurallara koru korune gitmemek bazi durumlarda gerekebilir.

Mesela sollarken veya serit degistirirken sinyal vermek gibi. Sinyal anahtarimi sokup alsalar herhwlde min 6 ay sonra fark ederim... gibi.

Kirmizi isikta gecmek tehlikeli ve yasak. Kimse resmi bir sekilde dogru yaptigimizi soyleyemez burda. Kaldi ki sen de o yuzden itiraf diyosun.

Plaka olayi tamamen ayri bir konu. Arabayla ayni hiz limitine sahip olup, trafikte nasil guvenle seyredebilirim. Bunu kabul etmiyorum. O yuzden plaka kapatilmasini hakli buluyorum. Eger bahsettigim durumdan radara karsi yapiliyorsa.

Benim fikrim su. Kirmizi isikta beklemek guvrnliginizi tehlikeye atiyorsa ve gecmekte risk yoksa, gorebiliyorsaniz yani gecebilirsiniz.

Vakit kazanmak icin geciyorsaniz gecmeyin.

16. Emre Dalgic, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ercan Çelen (30-11-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Emre Dalgic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosiklet surerken kaliplarin disina cikmak lazim. Bazi kurallara koru korune gitmemek bazi durumlarda gerekebilir.

Mesela sollarken veya serit degistirirken sinyal vermek gibi. Sinyal anahtarimi sokup alsalar herhwlde min 6 ay sonra fark ederim... gibi.

Kirmizi isikta gecmek tehlikeli ve yasak. Kimse resmi bir sekilde dogru yaptigimizi soyleyemez burda. Kaldi ki sen de o yuzden itiraf diyosun.

Plaka olayi tamamen ayri bir konu. Arabayla ayni hiz limitine sahip olup, trafikte nasil guvenle seyredebilirim. Bunu kabul etmiyorum. O yuzden plaka kapatilmasini hakli buluyorum. Eger bahsettigim durumdan radara karsi yapiliyorsa.

Benim fikrim su. Kirmizi isikta beklemek guvrnliginizi tehlikeye atiyorsa ve gecmekte risk yoksa, gorebiliyorsaniz yani gecebilirsiniz.

Vakit kazanmak icin geciyorsaniz gecmeyin.
    Üzülerek pek çoğuna katılmadığımı söylemek zorundayım. elbetteki görüştür ev saygı duymak lazım. Zaten emre Şefim'de kendi fikri olduğunu belirtmiş.

Ben ise müsadeniz ile kendi fikrim değil, çağrı olarak yazacağım.

1. Sinyal kullanın. Pek çok zaman gerekmiyor olması, sinyal kullanmayın anlamına gelmez. Gereken yerde mutlaka sinyal kullanın.
    2. Plakanızı kapatmayın. Yanlışa yanlış ile cevap verilmez. Kendinizi psikolojik olarak kurallara uymayacağım düşüncesine sokmayın. Hız sınırlarına ben de uymuyorum kabul etmek zorundayım. Uymayacaksanız da radarları dahi göremeyecek kadar eksik gözlem yapıyorsanız kendinize sorun "ben bu hızlarda motosiklet sürecek kadar iyi gözlem yapıyor muyum".
    3. Kırmızı ışıkta geçilmez arkadaşlar. Arkanızdan bir deli gelip çarpacak olsa bile geçilmez. Deliden kaçmak için ilerlenir, kenara kaçılır ama karşıya geçilmez.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

18. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Fuat Dilaver (02-12-2015),Ali KORKMAZ (30-11-2015),Arif Oral Unal (08-12-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzülerek pek çoğuna katılmadığımı söylemek zorundayım. elbetteki görüştür ev saygı duymak lazım. Zaten emre Şefim'de kendi fikri olduğunu belirtmiş.

Ben ise müsadeniz ile kendi fikrim değil, çağrı olarak yazacağım.

1. Sinyal kullanın. Pek çok zaman gerekmiyor olması, sinyal kullanmayın anlamına gelmez. Gereken yerde mutlaka sinyal kullanın.
    2. Plakanızı kapatmayın. Yanlışa yanlış ile cevap verilmez. Kendinizi psikolojik olarak kurallara uymayacağım düşüncesine sokmayın. Hız sınırlarına ben de uymuyorum kabul etmek zorundayım. Uymayacaksanız da radarları dahi göremeyecek kadar eksik gözlem yapıyorsanız kendinize sorun "ben bu hızlarda motosiklet sürecek kadar iyi gözlem yapıyor muyum".
    3. Kırmızı ışıkta geçilmez arkadaşlar. Arkanızdan bir deli gelip çarpacak olsa bile geçilmez. Deliden kaçmak için ilerlenir, kenara kaçılır ama karşıya geçilmez.
    Peki şeridin neresinde durmak lazım şefim?

Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678 SonuncuSonuncu