Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Katılımcı Üye Mesut_KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mesut KORKMAZ
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Honda

Bu da hava kararmaya yüz tuttuğu zamanda ki normal park lambası durumu.

Yine hava kararmaya yüz tuttuğu zamanda ki frenleme sırasında stop lambası durumu.

Yine hava kararmaya yüz tuttuğu zamanda ki normal park lambası ve sinyal durumu.

Siz söylemeden ben söyleyeyim:
    1) Çantaların üzerinde görünen delikler, çantanın tekerlek ve el tutamağının sabitlendiği delikler idi. Ben bu aparatları söktüğüm için delikler böyle kaldı. Reflektör folyo alarak yapıştırdım ama fotoları burada yok, delikler de yok :cool:

2) Bir de yağmur konusu var. Maalesef izoleli bir çanta olmadığı için yağmur suyunu içeriye alıyor. Bunun için de galoş (hastanelerde ayaklara giyilen lastikli poşet) tarzında bir yağmurluk yapmayı düşünüyorum.
    3) Çanta içine büktürdüğüm U şeklindeki sacın iç yüzeyine 8-10mm kalıklıkta sert sünger ya da benzeri bir malzeme kaplayacağım. Bu da taşıdığım malzemelerin çanta çeperlerine çarptığında meydana getireceği ses ve darbeyi engelleyecek.

4) Dönüşlerde yere değmiyor. Sürüş sırasında becerebildiğim kadar yatırdım, sorun yok.

5) Aerodinamik konusuna hiç girmeyelim isterseniz bir dolu hata çıkacaktır. Deneyimlerime dayanarak söylüyorum. 160km/h hızda hissedilecek bir şekilde sorun yaşamadım.

6) Neler taşıdım? Yağmurluk, dizlik, mont, el aletleri (matkap, tornavida pense vs), market - pazar alışverişi. Tek sorun dengeli yüklemek sanırım.

7) Eee bunu zaten hazırı var Kapa, Givi vs :cool: diyenlere : Hazırının uçuk fiyatları da var tabi. Bir de hazırını alıp takınca bu kadar zevk almazdım kesinlikle.

8) Genişlik konusune gelince... Motorun genişliği 91cm, yan çantalarla genişlik 98cm gibi birşey oldu (tam hatırlayamadım) yani ciddi bir sorun yok.

9) Sabır gösterdiğiniz için teşekkürler.

10) Maliyet: 250TL (ulaşım hariç)

11) Bir kaç foto daha.

Lambanın bulunduğu yüzey gri reflektör folyo ile kaplandı.

12) En son olarak da çantaların üzerine bir şeyler koyabileyim ve bagaj lastiği ile bağlayabileyim diye metal kulplar taktım ve bitti.

2. Mesut_KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sadık SÖNMEZ (13-11-2013)