Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 64 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki koruma nasıl olacak?
    Mesela üstüne bi dizlik takılabilirmi ?

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı necmi er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi olmamasından iyidir ama sürtünme konusu önemli, dizlik dönmemeli. İyi bir dizlik falan da pantalon bütçesine eklersen 300-350 TL ye gelir toplam ben Richa yı 400 E aldım

Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi olmamasından iyidir ama sürtünme konusu önemli, dizlik dönmemeli. İyi bir dizlik falan da pantalon bütçesine eklersen 300-350 TL ye gelir toplam ben Richa yı 400 E aldım
    Ben ful korumalı pantolonda rahat edemiyorum fakat pantolonun üzerine spidi şu kumaş olan diz koruma takıyorum bütçe olarak haklısın ama sürekli binerken tamam fakat akşama kadar tam korumalı pantolon beni darlandırıyo ben o sebepten böyle giyiyorum (dizlik konusunda sorgulama yapmak gerekli 30 tl den 1500 liralara kadar dizlik satılıyo doğru tercih hangisi ondan bende emin değilim işte )

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Yakın zamanda aynı dertten muzdariptim... Bir çok pantolon denedim fakat soğukluk koruması düzgün olan motorcu pantolonlarının hepsi çok kötü görünüyor... Kötü görüntüsünü vazgeçtim bir yere gittiniz pantolonu çıkarmak dert çıkarmazsanız çok sıcak oluyor...

Aynı şey Kotun altına içlik giydiğinizdede başınıza geliyor. Kot içi içlik tam bir soğuk koruma sağlamıyor ve yine bir yere gittiğinizde aşırı sıcak ve terleme oluşuyor

Sadede geleyim Ben bu derdi Forumdaki İki Arkadaşım Emir ve Berkay Abim sayesinde çözdüm ikiside tüm gün motor üstünde oldukları için bu derdi daha önceden çözmüşlerdi

Normal pantolonumu üstüne LBC nin yandan fermuarlı pantolonumu giyiyorum... Korumalarını kot pantolondaki korumalarla değiştirince on numara beş yıldız bir çözüm oldu... HAtta ben ne olur ne olmaz diye içine motor kotumu giyip üstünede bunu giyiyorum... içinde çıkarılabilir termal içliğide var Artık Soğuk mu oda ne durumundayım... Yağmurda henüz denemedim ama ben yağmurda yağmurluk kullanma taraftarıyım çok daha performanslı Pantolonun Linki aşağıda

http://www.lbc.com.tr/Motorsiklet_Pa...klet_pantolonu

Bu pantolona benzer revitin pantolonlarıda var hercules,axis gibi fakat lbc F/p olarak en iyisi...
    Good Things Come To Those Who Wait

5. Bora Karayel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (22-12-2015),cemkucuk (22-12-2015),necmi er (22-12-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Necmi abi dizlik malum pek koruyucu olamıyor özellikle kış kartlarında çamur ve kaygan zeminlerde daha fazla sürüş yaptığımızdan düşen motosikletin altında ayak kalması da söz konusu olunca korumaların önemi daha bir artıyor. Ben dediğin dizliğe olmaz demiyorum ancak tercihen en son çare olabilir diye düşünüyorum.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

7. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

necmi er (22-12-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Soğuk havada termal içlik, üstüne rider denim'in kotu.
    Soğuk aşırı ise üstüne su ;
    http://www.leatherup.com/p/Mens-Moto...aps/41310.html

Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Necmi abi dizlik malum pek koruyucu olamıyor özellikle kış kartlarında çamur ve kaygan zeminlerde daha fazla sürüş yaptığımızdan düşen motosikletin altında ayak kalması da söz konusu olunca korumaların önemi daha bir artıyor. Ben dediğin dizliğe olmaz demiyorum ancak tercihen en son çare olabilir diye düşünüyorum.
    Bende motor için yapılan pantolon kullanma taraftarıyım fakat tüm gün üZerimde taşıyamam sabah ve akşam menzil yakın toplam 15 km sıkıntılı iş vesselam ama ben pantolon tercihimi ancak böyle halledip mutlu edebildim kendimi )

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Bende motor için yapılan pantolon kullanma taraftarıyım fakat tüm gün üZerimde taşıyamam sabah ve akşam menzil yakın toplam 15 km sıkıntılı iş vesselam ama ben pantolon tercihimi ancak böyle halledip mutlu edebildim kendimi )
    Necmi abi seni çok iyi anlıyorum. Ancak dün üzerine giydiğim tulumla yere düşen anahtarımı eğilip alamadım. Dizlerime korumaların baskısı oldu hafif uyuşma oldu onlara da peki dedim ama gönül ister ki çıplak elle o gaz kolunu çevireyim, ayakkabı spor olsun vitesi rahat atayım ama olmuyor işte yeni botu da dün ilk defa denedim atamadım ve hala da atamıyorum sola yatmak zorunda kalıyorum bugün ilk işim de vites kokunu bir tırnak yukarı almak olacak. Sana sadece alt pantolon olarak bir tavsiyem var eğer deneme imkanın varsa git bir dene derim biraz tuzlu ama kullanan eğitimciler var tavsiye ediyorlar Bilgin olsun. Tam senlik. Yazlık olması şuan dezavantaj olsa da içine veya dışına bahsettiğin dechatlon ürününden alır da denersen kısa mesafelerde çok rahat sürebilirsin.
    https://www.riderdenim.com/urunler/detay/10
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Necmi abi seni çok iyi anlıyorum. Ancak dün üzerine giydiğim tulumla yere düşen anahtarımı eğilip alamadım. Dizlerime korumaların baskısı oldu hafif uyuşma oldu onlara da peki dedim ama gönül ister ki çıplak elle o gaz kolunu çevireyim, ayakkabı spor olsun vitesi rahat atayım ama olmuyor işte yeni botu da dün ilk defa denedim atamadım ve hala da atamıyorum sola yatmak zorunda kalıyorum bugün ilk işim de vites kokunu bir tırnak yukarı almak olacak. Sana sadece alt pantolon olarak bir tavsiyem var eğer deneme imkanın varsa git bir dene derim biraz tuzlu ama kullanan eğitimciler var tavsiye ediyorlar Bilgin olsun. Tam senlik. Yazlık olması şuan dezavantaj olsa da içine veya dışına bahsettiğin dechatlon ürününden alır da denersen kısa mesafelerde çok rahat sürebilirsin.
    https://www.riderdenim.com/urunler/detay/10
    Evet pantolonun özellikleri görüntüsü çok güzel fuardan daha hesaplı temin etmeyi düşünüyorum . Bmw summer ım var sanırım 5 kez giydim o bile sıkıntı veriyo sanırım problem bende ))

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Ersan abinin de anlattigi sonra bir ART sunumunda da karsima gelen olay:

40/50 gorece dusuk hizlarda bir kaza yasiyor surucunun biri. Ufak tefek siyriklar, bir sakatlik yok ayaga kalkiyor hastaneye yuruyerek gidiyor.

Uzerinde kot var, iplikler derinin altina girmis ve temizlenemiyor. O bacagi ampute yapmak (dogru mu kullandim bilemedim) zorunda kaliyor doktorlar.

Valla o gun bugundur sadece birinci viteste motoru otoparka cekeceksem giyinmiyorum geri kalan tum suruslerim mutlaka tam takim.

13. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-12-2015)

Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu