Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 56 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 64652535455565758596066106 ... SonuncuSonuncu
551 den 560´e kadar. Toplam 1300 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu karişmiyacagim dedim ama dayanamiyorum... Dunyanin parasini ver motor al... 5.000 de bir degil 10.000 de bir yagini degistirmeyi hesap et ... Ben 2003 model dakarimi bile 5000 kmde bir goturup yag ve filtrelerini degistiriyordum ve cokta iyi oluyordu motorun sesi degisiyordu bir toparlaniyordu...

Bizim ulkemizde servise ve bakima karsi bi antipati var anliyamiyorum... farkedecek rakam 300/500 lira... verdiginiz bu para Motorunuzu ikinci el satarken size yol su olarak geri dönecek...

Hemen bi örnek vereyim iki motor arasinda kaldim fiyalari maliyetleri yakin biri servisini kendim yaptim demiş oteki serviste yaptirmis tum faturalari duruyor... biraz daha pahali olmasina rağmen servis bakimliyi seçtim...

Götürün 5000 de bir yağinizi filtrenizi değiştirin motorunuza bilen bir göz baksin...
    Ama bunun hic bir bilimsel aciklamasi yok her gereksiz parca degisimi yurtdisina giden paraciklar demek, her gereksiz yag degisimi cevreye birakilan fazladan atik demek vs vs.

Benim de 10000 bin olmasina ragmen 8000 i gecirmemeye calisiyorum ama bu hem benim tercihim hem de ikinci el olmasindan. Hondanin amaci ise belli degil mi?

Bmw neden boyle bir sey yapmiyor o da sorgulanmali... Honda motoruna mi guvenmiyor? Sanmiyorum.

2. ahmet gül güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (03-02-2016),Gürol Kıvırcık (03-02-2016),MelihUlubilgen (04-02-2016)

Enduroist Üye ahmet ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet özcan
    Motosiklet
    xt 1200z super tenere 2012
    Marka
    Yamaha

Herkes kendi kullanımına göre kendi keyfine göre istediği zamanda gider bakımını özel veya yetkili serviste yaptırır o ayrı ama burada hondanın yaptığı garanti süresini arttırarak ,bakım aralıklarını kitapçık periyodlarının yarısına çekerek malına güvendiğini ama yetkili servislerininde malı sattıktan sonra 4 yıl boyunca bol bol ekmek yemesini istediği görülmekte. Burada gözle görülür bir aç gözlülük var. Buda benim güvenimi motor kalitesi değil ama servis uygulamaları sebebi ile ciddi bir şekilde zayıflatıyor. Africa twin'i beğenen biri olarak aksesuar fiyatları ve servis uygulamaları sebebi ile hondadan soğudum. Hala super tenere arayışlarım devam ediyor.
    Bu arada yeni motorun hayırlı olsun bora abi. Allah kaza bela vermesin.

4. ahmet ozcan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (03-02-2016),yılmaz yılmaz (03-02-2016)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Africa Twin Geldi

bölü 2 yaparak kullanirsiniz artik

6. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (03-02-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu karişmiyacagim dedim ama dayanamiyorum... Dunyanin parasini ver motor al... 5.000 de bir degil 10.000 de bir yagini degistirmeyi hesap et ... Ben 2003 model dakarimi bile 5000 kmde bir goturup yag ve filtrelerini degistiriyordum ve cokta iyi oluyordu motorun sesi degisiyordu bir toparlaniyordu...

Bizim ulkemizde servise ve bakima karsi bi antipati var anliyamiyorum... farkedecek rakam 300/500 lira... verdiginiz bu para Motorunuzu ikinci el satarken size yol su olarak geri dönecek...

Hemen bi örnek vereyim iki motor arasinda kaldim fiyalari maliyetleri yakin biri servisini kendim yaptim demiş oteki serviste yaptirmis tum faturalari duruyor... biraz daha pahali olmasina rağmen servis bakimliyi seçtim...

Götürün 5000 de bir yağinizi filtrenizi değiştirin motorunuza bilen bir göz baksin...
    5000 yerine 10000 yağ değişimi hesabı sadece para yönünden yapılmaz bence,günümüz yağ teknolojisi binek otolarda 30,000 lere otobüslerde 100,000 km lere gelmiştir,12,000 km de bir değişecek olan yağ 5000 km de ancak performansını üst düzeyde vermeye başlamışken değiştirmek motora nekadar yarar sağlar tartışılır,sizin motorunuz tek silindir hava soğutmalı olduğundan sözettiğiniz rahatlama olmuş olabilir bilmiyorum ama burada konuştuğumuz 2016 model çift silindir su soğutmalı motor, yinede konunun özü bize dokunacak olan cebimizden çıkacak para değil bizim sırtımızdan haksız olarak birilerini ciddi anlamda zengin edecek paradır kendi payıma bana antipatik gelen budur Bora bey.
    Dip not olarak,okadar parayı vermek için bütçesini zorlamayı göze almış arkadaşlar olabilir,kredi ile alanlar olabilir ve o bahdettiğiniz 300-500 ü küçümsemek yerine onunla bir taksidi ödeyebilir,kaskosuna ekleyebilir diye düşünüyorum.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (03-02-2016 Saat 11:31 ) değiştirilmiştir.

8. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (03-02-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Tabiki bu tamamen kişisel tercih...

Son zamanlarda motor bakarken rodaj bakımını bile yaptırmamış adamlarla telefonda konuştum

Bir çok insan sıfır motor alıyo eşşek gibi biniyor 1 sene 2 sene kullanıp servise bile sokmadan Çok temiz sıfır gibi az kmli diye satıyor...

O yüzden ben bakıma inanıyorum ve ikinci el bakarken servis yada bilindik bi usta tarafından bakılmadıysa bende motora bakmıyorum...

Honda konusu gerçekten bir muamma Arif abinin söylediği bir söz var Honda servisi hakkında... Kurye scooterlerina servis veren yer benim motoruma nasıl bakıcak ve ilgi göstericek iş hep yalapşaplak demişti...

Neyse Konuyu çok dağıtmadan Honda Sahiplerine sabır dileyerek kopuyorum... Daha öncede söylediğim gibi Africalar 2 yaşına gelsin her şey olğunlaşmış olsun o zaman Düşünüyorum bende bi Africa
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Hepco başlamış

11. ERDIM ELITEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

semihyontem (03-02-2016),yılmaz yılmaz (03-02-2016)

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Bi baktımdan Hepco'ya selede yapmış bissürü. Ayrıac fiyatlarda bencee baya başarılı.

Bu arada Advanturer ile konuştum. Çantalar ve bağlama demirlerini üretmişler, yakında fiyat da belli olacakmış. bunu da ek bilgi olarak vereyim.

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Acaba başlayıp kaç paraya bitirmiş

Valla şu aksesuar paralarından gına geldi bana.

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba başlayıp kaç paraya bitirmiş

Valla şu aksesuar paralarından gına geldi bana.
    Şöyle söyleyeyim yan çantaların 2000 den ucuz olacağı bekleniyor. TL
    yeni 1200 gs lerin ki 2200

Üst çantada muhtemelen 1000 den az olur ki bunların hepsine KDV dahil.

15. semihyontem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (03-02-2016),ERDIM ELITEZ (03-02-2016)

Enduroist Üye özcan cebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özcan cebeci
    Motosiklet
    crf1000l AFRİKA TWİN
    Marka
    Honda

beyler affınıza sığınarak birşey söylemek istiyorum. bora bey 'dünyanın parasını ver motor al... 5.000 de bir değil 10.000 de bir yağını değişmeyi hesap et' demiş... kendince haklı olabilir ama gürol beyin '....okadar parayı vermek için bütcesini zorlamayı göze almış arkadaşlar olabilir kredi ile alanlar olabilir... dediği kişilerden biriyim nerdeyse yarısını borçlanacağım. belki aranızdan madem bukadar paran yok alma ozaman diyenler olabilir ama böyle bir motorda benim en büyük hayalim çocukluktan beri belkide bukadar istediğim tek şey. ve bu motoru bu ara aldım aldım almassam bundan sonra kesinlikle alamam zaten. onun için borcumu bitirene kadar benim için harcayacagım her kuruşun önemi var. hem ayrıca daha mtv ödencek plaka çikarılacak ve en en zoru sigorta yaptırılacak... rabbim hiç birimize kaza bela ve ceza vermesin inşaallah... hayırlı akşamlar...

17. özcan cebeci güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (04-02-2016),Arif Oral Unal (04-02-2016),Bora Karayel (04-02-2016),Gürol Kıvırcık (03-02-2016)

Sayfa 56 Toplam 130 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 64652535455565758596066106 ... SonuncuSonuncu