Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 43 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı ilkerata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim.
    Çalınan motorumun kaskosu vardı, parasını 3 ay sonra bedelinin biraz aşağısında aldım. Yeni motora da mutlaka kasko yaptıracağım, ama yine de çalınmasının verdiği üzüntü çok kötü.
    Portatif, katlanır, kapanır sistemleri araştırmıştım. Fakat, apartmanın park alanında ancak 10 arabalık yer var, motosiklet için sabit yerin kabul edilmesini bırakın, talep edilmesi bile anlaşılmıyor.
    CRF için XENA'dan alarmlı disk kilidi sipariş etmiştim, ürün gelmeden motor gitti, yenisine kısmetmiş.
    Ispark'ın bana en yakın kapalı otoparkı ile de görüştüm, biz başını bekleyemeyiz, başına bir şey gelirse kameradan bakarız diye konuştular, güvenemedim.
    Şimdi Ali Kaptan'ın önerdiği gibi, yüksek bir noktaya ankraj yapıp, zinciri yüksek bağlayacak bir yer bakacağım otoparkta.
    Bunların dışında, binmediğim zamanlarda şirketin kapalı otoparkına bırakıp, güvenliğe tembihleyeceğim.
    Civarda kapalı otoparkı olan, bırakabileceğim-güvenebileceğim yer var mı diye araştırmaya devam ediyorum.
    Ben de motosikletimi Mecidiyeköy meydanındaki AVM'ye bırakıyordum. Abonelik yapmıştım fakat hırsızlığa karşı sigortaları yoktu. Motosiklet kaskolu ve disk kilidini takmadan bırakmıyordum benim tavsiyem normal abonmanlık yapan mahalle arasındaki otoparklar hem sigortaları var hem de giriş çıkışa hakimler kamera takibi veya motorlar genellikle toplu şekilde gözlerinin önünde biyerlerde oluyor ama herkesin söylediği gibi hırsızın çalamayacağı motor yok kafayı takmadığı motor var. Benim hem evimin hem işyerimin kapalı ve kameralı otoparkı olmasına rağmen ben 5-10 dk. yürüyüş yaparak motorumu otoparka bırakıyordum. O yüzden tavsiyem kasko + sigortalı bir otopark. Bir de disk kilidi olarak Abus 7000 kullanıyorum çok memnunum, tavsiye ederim

2. yılmaz yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ilkerata (05-02-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Yahu düşman değilimde 600/700 vermek mantikli gelmiyor bende kaskodan önce çok araştirdim zincirdi disk kildiydi... Hepsi açiliyor veya kesiliyor.... o yuzden uzun suredir takmiyorum hiç bir şey...
    Good Things Come To Those Who Wait

4. Bora Karayel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ediz Gürkan (03-02-2016),ozgurcakici (04-02-2016),yılmaz yılmaz (03-02-2016)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Zincir olarak Karaköy hırdavatçılar çarşısında sahilde zincircilerin ve çelik halatçıların olduğu sokak vardır. Orada yüksek dayanımlı vinç zincirlerini parça halinde çok uygun fiyata alırsınız. Nalburlarda, yapı marketlerde satılan zincirler makasla peynir gibi kesilir. Kilit olarak ta Bauhaus ta ABUS marka kilitlerden alırsanız bir anlamı olur.

6. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (03-02-2016)

Enduroist Üye Fatih Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Arslan
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Ben sizden daha aşağıda galata deresinde otuyorum. Ben motorumu aşağıdaki adresini vermeye caşıştığım ortapark'a bırakıyordum. Size uzak olduğu için bırakmak istemezsiniz. Otapark bir apartmanın bodrum katı. Max 10 - 15 otomobil alıyor kolon aralarına da motosikleri alıyorlar. Burası gibi ufak bir yer bulmanızı tavsiye ederim çünkü çok fazla araç olmadığı için gelen gideni isim ve sima olarak biliyorlar. Benim bıraktığım yerde gece orada olan personel de vardı. Geç saatlerde bile gitsem zile basıp kapıyı açtırabiliyordum. Ben bu otopark'ı etraftaki motosiklet tamircilerine, emlakçılara sorarak bulmuştum. Sizde bunu deneyebilirsiniz.

https://www.google.com.tr/maps/place/41%C2%B004'33.0%22N+28%C2%B059'43.1%22E/@41.07583,28.9947475,19z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=tr

8. Fatih Arslan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (03-02-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Eyvah eyvah. Ben abusun da kesilebileceğini düşünüyordum da videosunu ilk kez görüyorum. Hani kesebilirsen para verme al dene diyolardı

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu düşman değilimde 600/700 vermek mantikli gelmiyor bende kaskodan önce çok araştirdim zincirdi disk kildiydi... Hepsi açiliyor veya kesiliyor.... o yuzden uzun suredir takmiyorum hiç bir şey...
    Katılmıyor değilim. Ama alarmlı disk kilidinin avantajı da var, en azından gelen geçen dokununca ötüyor ve dikkat çekiyor.

Banned
    Isim
    ALİ KAPTAN
    Motosiklet
    VERSY 1000
    Marka
    Kawasaki

hırsız calmak isterse ne yapsan goturur şarzlı el taşı ile zincir kilit ne olursa kesiyorlar en guvenlisi girişi kontrollu ve bekcili otoparklar

Enduroist Üye ilkerata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İlker Ata
    Motosiklet
    NC750X
    Marka
    Honda

Unhappy

Alıntı Fatih Arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sizden daha aşağıda galata deresinde otuyorum. Ben motorumu aşağıdaki adresini vermeye caşıştığım ortapark'a bırakıyordum. Size uzak olduğu için bırakmak istemezsiniz. Otapark bir apartmanın bodrum katı. Max 10 - 15 otomobil alıyor kolon aralarına da motosikleri alıyorlar. Burası gibi ufak bir yer bulmanızı tavsiye ederim çünkü çok fazla araç olmadığı için gelen gideni isim ve sima olarak biliyorlar. Benim bıraktığım yerde gece orada olan personel de vardı. Geç saatlerde bile gitsem zile basıp kapıyı açtırabiliyordum. Ben bu otopark'ı etraftaki motosiklet tamircilerine, emlakçılara sorarak bulmuştum. Sizde bunu deneyebilirsiniz.

https://www.google.com.tr/maps/place/41%C2%B004'33.0%22N+28%C2%B059'43.1%22E/@41.07583,28.9947475,19z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=tr
    Haritadan baktım, bana 3 km
    Aynen böyle bir yer arıyorum şimdi.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zinciri bağlayıp bırakınca yere değmeyecek şekilde bağlamak yani. Zincir yerdeyse makasla yerden kuvvet alıp kesmesi kolay olur. Zincir havada iken ancak iki kolunu kullanabilir.
    Berkay,

malesef böyle bişeyler de taşıyabiliyorlar bunlar

KILIBIKRAYDIR

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Kolay çalınabilecek varken zoruyla uğraşmazlar herhalde

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu