Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 83 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sıralar hergün bir ceza haberi duyuyorum sis farı ve çakarla ilgili. Hayır çakar ışıklar yüzünden güzelim sis farlarını da kullanamayacağız ona üzülüyorum
    Ediz abi yeni sis farları sipariş ettim valla içimde kalırlar kullanamazsam.

bu arada evet bendede çakar modu var fakat ben çakarı genellikle geceleri önümdeki araçtan yol istediğimde sellektör amaçlı kullanıyorum. çünkü sislerim yandığında normal sellektör fark edilmiyor. 4 adet sis var motorumda mecburen 1 kere çakıp normal moda alıyorum. kısaca sellektör yapmış oluyorum. %99 kullanım amacım bu. ama hiç giderken çakmadın mı derseniz tabikide hayır 3-5 kere çok acelem varken 3-5 km çakar mod açık gittim.

2. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (17-03-2016)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ediz abi yeni sis farları sipariş ettim valla içimde kalırlar kullanamazsam.

bu arada evet bendede çakar modu var fakat ben çakarı genellikle geceleri önümdeki araçtan yol istediğimde sellektör amaçlı kullanıyorum. çünkü sislerim yandığında normal sellektör fark edilmiyor. 4 adet sis var motorumda mecburen 1 kere çakıp normal moda alıyorum. kısaca sellektör yapmış oluyorum. %99 kullanım amacım bu. ama hiç giderken çakmadın mı derseniz tabikide hayır 3-5 kere çok acelem varken 3-5 km çakar mod açık gittim.
    Aslında en iyi yöntem sizin sözlerinizde yatıyor.
    Uyarı için, ben burdayım için, yol istemek için uzun hüzmeli farlar ile sis farlarını akuple etmektedir.
    Dört tane sis farıyla birlikte sellektör yapın bir de sürekli çakar modu çalıştırın ikisinin dikkat çekme farkı ortaya çıkar.Sis farı ile sellektör kombinasyonu daha etkildir ve sürekli kullanılmadığı için diğer sürücülerde göz alıskanlığı yapmaz ve yok sayılmaz.Tabi , canım ülkemde sürücülerin aynaya baktığını farz ediyorum.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (17-03-2016 Saat 06:47 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında en iyi yöntem sizin sözlerinizde yatıyor.
    Uyarı için, ben burdayım için, yol istemek için uzun hüzmeli farlar ile sis farlarını akuple etmektedir.
    Dört tane sis farıyla birlikte sellektör yapın bir de sürekli çakar modu çalıştırın ikisinin dikkat çekme farkı ortaya çıkar.Sis farı ile sellektör kombinasyonu daha etkildir ve sürekli kullanılmadığı için diğer sürücülerde göz alıskanlığı yapmaz ve yok sayılmaz.Tabi , canım ülkemde sürücülerin aynaya baktığını farz ediyorum.
    işte bakmadıkları için normal sellektörün güçsüzlüğü burada kendisini belli ediyor maalesef. 4 tane lamba ise bir anda çakınca tavşan gibi kalıyo o zaman fark ediyor arkasında birisinin olduğunu. bazen hakkaten buna mecbur bırakıyorlar sellektör niyetine o zaman yapıyorum işte yani ne yalan söyleyeyim.

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptır ama çakar modunu kullanma :P :P :P
    Kötü yanım yandaş buldu Tamam o zaman, yaptırıyorum.
    Zaten çakar modunda asla sürüş yapamam ben, orası kesin.
    Ama hani olsun da kullanmayayım.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Sürekli gece kullanmıyorsanız bu sis çakar olayının bu kadar abartılmasının anlamını çözemiyorum. (eskiden çok abartmış biri olarak) Tüm scoter kullananlar , pizzacılar, kuryeler her motorcunun çakar takması lazım o güvenli sürüş için halde...

Egoyu okşayan bir yanı var bence . Ki sürekli geçen tavşan gibi pıstırmak keklik gibi hoplatmak ifadelerinden onu anlıyorum. F 800 ile ışıl ışıl ufo gibi geziyordum hakikaten. ama gerekli mi ? Hatta yolculuklarımda gereksiz riske girip, hava kararmış ve durup kamp yapmam gerekirken nasıl olsa iyi aydınlatmam var diyerek gece seyahatine sevk ediyordu beni.

7. omercem güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (18-03-2016),Arif Oral Unal (18-03-2016),Ediz Gürkan (17-03-2016),Ersan ÖZYURT (17-03-2016)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

anadolu yakasında akşam E_5 trafiğinde sol şeritle duvar arasını çok sık kullanıyorum,kaldıki gündüz bile e-5 trafiği artık yürümüyor denebilir,bu yüzden çakar kulanıyorum yol rahatlayınca düz yanar duruma getiriyorum,son kulandığım 1200gs de bu gün bağladım ,far korumadaki extra gündüz ledininde faydası çok , ne yaptın be usta diyecekler olabilir ama geçen gece ben orta serıtten sola dönmek için hazırlandım kalktım solumdakı oto da sağa sönmeye karar verdi, hopbidi benim sol silindir koruma demirime çotank diye vurdu,yazık adamın ıkı kapısıda göçtü gitti , geçmiş olsun dedık yürüdük gittik,çakar kulanılacak yer degildi ama yanıyor olsaydı çakarlar vatandaş benı farkederdi ve en azından tedbir alırdı diye düşünüyorum, ve bunun gibii nicelerini yasıyoruz
    otomobilin rahatlığı ve agır trafigin rehaveti her surucuyu dıkkatsızlestırıyor,bence çakar gerçekten bazen hayat kurtarıcı ollabılır,keşke dememek lazım.

Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

9. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Murat TAŞ (18-03-2016)

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

[QUOTE=UĞUR KOÇ;237589] anadolu yakasında akşam E_5 trafiğinde sol şeritle duvar arasını çok sık kullanıyorum,kaldıki gündüz bile e-5 trafiği artık yürümüyor denebilir,bu yüzden çakar kulanıyorum yol rahatlayınca düz yanar duruma getiriyorum,son kulandığım 1200gs de bu gün bağladım ,far korumadaki extra gündüz ledininde faydası çok , ne yaptın be usta diyecekler olabilir ama geçen gece ben orta serıtten sola dönmek için hazırlandım kalktım solumdakı oto da sağa sönmeye karar verdi, hopbidi benim sol silindir koruma demirime çotank diye vurdu,yazık adamın ıkı kapısıda göçtü gitti , geçmiş olsun dedık yürüdük gittik,çakar kulanılacak yer degildi ama yanıyor olsaydı çakarlar vatandaş benı farkederdi ve en azından tedbir alırdı diye düşünüyorum, ve bunun gibii nicelerini yasıyoruz
    otomobilin rahatlığı ve agır trafigin rehaveti her surucuyu dıkkatsızlestırıyor,bence çakar gerçekten bazen hayat kurtarıcı ollabılır,keşke dememek lazım.

Uğur silindir koruma demiri derken sanıyorum senin projelendirip yaptığın koruma demirlerinden bahsediyorsun.
    Bence yeri gelmişken tekrardan bu işi sitede güncelle, gerçekten çok faydali bir koruma.

"Aşk acısı da neymiş, sen hiç motoru yan yatırdın mı" diye geçenlerde bir karikatür görmüştüm.
    Ahaa işte bu demirlerden olduğu takdirde güle oynaya yan yatmış motor kaldırılır.

[

11. Yavuz GENCOGLU güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (18-03-2016),Ersan ÖZYURT (18-03-2016)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Benim bu led sis farları ile alakalı bir sorum var.

Şimdi biz bu resimde gördüğünüz sis farlarından 2 tane aldık. Resim temsilidir ama aynı ürün. motorada bağladık. Bağlantılarında bir sorun yok. Resimde gördüğünüz gibi farın içerisinde bir kırmızılık var , o kırmızılığı yapan aslında ufacık bir led biz onu devre dışıda bıraktık sorun yok.

gelelim asıl sorunumuza. Bu farları bağladığımızda tek tek kontrol ettik ve yaktığımızda bütün istediğimiz görevleri gerçekleştiriyor. Bunlar 1 düğmeden kontrol ediliyor. 3 kablo mevcut sarı , kırmızı i siyah. Siyah zaten şase kırmızı ise çakar , güçlü güçsüz mod , sarı ise angel far.

Sadece angel görünümlü dış led

Gündüz modu

Güçlü mod

Çakar mod

Biz doğal olarak bu iki lambayıda tek bir kumandaya bağladık. İkisi aynı anda bağlayınca çakar modda bir sorun yaşıyoruz. Diğer modlarda bir sorun yok. Sis farları kafasına göre bazen 2 si birden çakıyor. Bazen sadece 1 tanesi çakıyor. Sağ veya sol artık o anda hangisinin canı isterse yani...

Not : Bu lambaların içerisinde kendi çakar , güçlü , angel , güçsüz devreleri mevcut. ( tek bir devre üzerinde toplanmış hepsi )

Şimdi bu sorunu nasıl halledebiliriz onu zaten bilmiyorum fakat benim aklıma şöyle bir çözüm geldi işe yarar mı onu bilemiyorum.

Bir çakar modulu alsak ve bunu sislere bağlasak. Yani enerji o modul üzerinden gelse ve bu modulde 3 modu aktif etse olmaz mı ? çakar , güçlü ve angel. Kafama takılan tek şey bu sislerin içerisinde kendi modulu var bu yüzden çakar modda sorun yaşarız diye düşünmekteyim. Çünkü enerji gelince bu devrede aktif olacak . hem modulden hemde kendi çakar modu aktif olacak yani.

Aslında güçlü moda ve angela elektriği ayrı ayrı verebilsek modulu taktığımız anda sorun kalmayacak fakat bu imkansız yada devreden çakar modu iptal etmemiz lazım ki biz bunu yapamayız.

Ben o kadar elektronik bölümü okudum ama bu işin içinden çıkamadım en sonunda gidicem kendim bir devre yapacağım o olacak

Konu berkcigdem tarafından (10-04-2016 Saat 04:18 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

[QUOTE=berkcigdem;240117]Benim bu led sis farları ile alakalı bir sorum /QUOTE]
    Berk, eski motorda bu ledlerin angel olmayanlarindan vardi. U5 lerden. Sis farlarindan cikan kablolari birlestirip, kumandaya tek kablo ile goturmustum. Cagin 2 farkli kablo goturdugunden sapitmisti sisler. Benimkinde mod gecisleri daha stabildi. Zaten mantik hizli kapatip acarsan(3-4sn) gecis seklinde. Daha hizli yaparsan lambalar ayni davranmiyor, kopuyor birbirinden. Cok saglikli bir cakar modulu olmadigindan cakar modda senkronize baslasalr bile bir yerden sonra ayriliyorlar birbirinden kucuk saliselik farklar sure gectikce buyuyor. İcindeki modulu iptal etmenin bir yolu varsa onu yap sonra cakar modulu olur ama onu iptal etmeden cakar modulu motosikleti diskoya cevirir😂

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

çağin berk senin discoya özenmiş bak... Birdi iki oldu discocu tenereler bendemi taksam

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3456789 SonuncuSonuncu