Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu

Threaded View

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kullanalardan hiçbir yorum yokmu? yahu motorlar gelmeden günde 10 mesaj yazılıyorken şimdi motorlar gelmişken hiçbirşey yazılmıyor olması nedendir,
    bakın yapmayın etmeyin 3 gün sonra bizde alıyoruz varsa aldığımızda dövülecek birtarafı hatası söyleyinde kedinin bacağını baştan yırtalım.
    En son yorumu diğer tarafta Erdim den aldık dediki tüm yorumlarımı unutun tek yorumum DEHŞET MAKİNE........sonrası mechul kapıldı gitti dehşete haber alamadık kendisinden, bir ara Düzce dolaylarında Rafting te görülmüş ama dedikoduda olabilir emin değilim.
    Evet Vakti gelmişti,

AT yi teslim aldığım geçtiğimiz haftadan itibaren rodajını tamamladık ve yaklaşık 1500 km yi de devirdik , yorumlarım profesyonel değil ve bir önceki motorum olan NC 750 x DCT ye göre olacağından bazı arkadaşlar benimle hem fikir olmayacak ve onlara ilginç gelebilecektir , (## herkes hem fikirdir ki , gerek motor dinamikleri , gerek diğer özellikleri ile NC çok farklı bir motordur.##)
    AT nin iyi özellikleri ni herkes biliyor uzun süre konuşuldu , o yüzden yorumuma sevmediklerim başlıkları ile başlayacağım.

Benim NC sonrası AT de sevmediklerim
    * NC ye göre özellikle düşük devirdeki titreşimi fazla ( Bknz.##)
    * NC ye göre arka abs çok erken devreye giriyor.
    * Orjinal çanta ile orta ayağa almak tam bir eziyet ( Çantasız bir sıkıntı yok )
    * Yakıt tüketimi kendi sınıfındakilere göre iyi bile olsa NC ye göre yüksek ( Bknz.##)
    * 120-130 km/h arasındaki kafa sallama , fakat artçılı sürüşte bu durumun olmaması ( Bu durum AT nin dinamikleri ile kesinlikle alakası yok , arkada bulunan 52 litrelik normalde olmaması gereken çantanın oluşturduğu direnç sebebiyle oluşmakta artçılıyken de çantanın arasındaki boşluk dolduğundan tirbülans azalmakta ve kafa salamada azalmakta diye yorumluyorum)
    * Sürat Göstergesi yaklaşık %15 fazla gösteriyor , tüm motorlarda sürücü doyuma erken ulaşsın diye güvenlik maksadı ile bir miktar fazla gösterdiğini biliyorum ama AT de bu fark biraz daha fazla gibi
    * Eski motorumda alışkanlık bayır aşağıda yada park yerinin fiziksel özelliklerine hiç aldırmadan istediğim yere dikine park ediyordum , AT ile NC nin ağırlık farkı çok olmasa da aynı şekilde park ettiğimde ayak ile geri sürüş NC ye göre çok zor , bir GS kadar zor olmasa da (aynı yerde GS de denedim) NC ye göre zor
    * Fazladan bir depo çantası taşıma gereksinimi , onun alışkanlığı olmadığından da sürekli motor üstünde unutmam , yada kaybetmem ( Bknz.##)

Artçımın NC sonrası sevmedikleri
    * Sürüşteki yüksek motor sesi , ki ben NC sonrası motor sesine bayılıyorum ( Bknz.##)
    * Frenleme ve duruş esnasında oluşan durmayacak hissi , ( Bunu sebebi de , motorun NC ye göre yüksek ve ön amortisör salınımın fazla olmasına bağlıyorum)
    * Ayaklarım eski motorda daha rahattı sanki .... ( Bu sıkıntı da daha önce konuşulmuştu , alışkanlıkla alakalı şu an rahat olduğunu belirtiyor )

Bahsedilmeyen veya az bahsedilen sevdiklerime gelirsek
    * Uzun tur camını kesinlikle öneririm özellikle yazın çok rahat edersiniz 180 km/h süratte dahi çok rahat vizörüm açık sürüş yapabiliyorum.
    * En önemlisi Artçım artık çok rahat mola sayımız artık daha düşük , NC deyken en ufak bir kasis ve çukurda artçım için ya riskli manevralar yapardım yada onu uyarırdım aman dikkat diye , şimdi çizgimi bozmadan artçımı da hiç uyarmadan devam ediyorum çünkü çok rahat olduğunu belirtiyor.
    Konu SONAY YÜKSEL tarafından (05-04-2016 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

2. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 11 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Fuat Dilaver (21-04-2016),Berkay İnal (05-04-2016),Ediz Gürkan (06-04-2016),Emir ÇELTEK (05-04-2016),Enis ŞİMŞEK (05-04-2016),Enver kutlu (05-04-2016),Gürol Kıvırcık (05-04-2016),Güven Çifçi (21-04-2016),semihyontem (06-04-2016),Tuğberk Çelikkol (05-04-2016),yılmaz yılmaz (05-04-2016)