Dün gece , AT ile ilk defa uzun mesafe şehirler arası yol yaptım . Aydınlatma donanımı olarak türkiyedeki en yüklü AT olduğunu düşündüğüm ( 1 çift orjinal sis farı + 2 çift msttech 3lü led ) aracımla NC den sonra sıkıntı yaşadım , şöyleki ;

yola çıktığım ilk andan itibaren NC ye göre görüşümün az olmasına karşın , karşıdan gelen hemen hemen tüm araçların selektör ve korna ile tacizine uğradım , sisleri kapattığımda ise yalın aydınlatma yetersiz kaldığından daha fazla küfür de yememek için kenara çekip , 2 çift 3 lü ledleri anahtar ile gevşetip olabildiğince alt seviye aydınlatma yapacak şekilde ayarladım ( abartı değil ,ön lastiğin biraz önünü aydınlatacak şekilde ) fakaaaat orjinal sis farlarının montaj şekli sabit ve hiç bir şekilde ayara izin vermediğinden gece vakti kör karanlıkta el yordamı ile aşağıya doğru bükmeye çalışsamda olmadı , bu şekilde yine yola çıktım , yine selektör ve korna uyarıları , 3lü ledleri kapattım , uyarılar devam etti , orjinal sisleri de kapattım , uyarılar azaldı ama devam etti ama en ilginci benim görüşüm berbattı.
Bu sıkıntıyla ilgili benim yorumum 0,01+ tonluk kütlemle motora oturduğumda farlar yıldızlara bakıyor olabilir ,ama aynı şekilde NC ye bindiğimde hiç bir ayar yapmama karşın görüşüm çok güzeldi , umarım basit bir ayar ile çözülebilir , sonraki gece sürüşümdeki sonuçları paylaşırım.