Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hafta sonu arkadaşlar ile yaptığımız gezi sonrası ben şile de kaldım ve saat 22:30 dan sonra Şile den İstanbul a doğru yola çıktım , fakat yağmura yakalandım ve AT ile ilk yağmurlu hava da sürüşümü de gerçekleştirmiş oldum , lastik ve viraj ile bir sıkıntı yaşamadım çünkü tur camım sebebi ile aşırı yavaş bir sürüş gerçekleştirdim , daha önceki yorumlarım da uzun tur camı çok rahat demiş ve sizlere de tavsiye etmiştim fakat sonraki kullanımlarımda ve dün geceki yağmurlu hava sürüşünden sonra bu tavsiyemi geri alıyorum . Neden mi?

* Uzun tur camı kask vizörüne gelen havayı engellediğinden , kask vizörüne düşen her yağmur damlası vizörde yapışıp kalıyor , normalde bilirsiniz rüzgar ile birlikte bu yağmur damlaları vizörden süpürülür. Bu sebeple görüşüm berbattı.

* Bakış noktam tur camının tam tepe noktasına denk geliyor , bu da nasıl tarif etsem , ... bir bardağın içine kalem koyarsınız görüntü kırılır ya onun gibi bir kırılma oluşturuyor , hele tur camı biraz kirli ise amanın ...Bu durum benim boyum ile alakalı olabilir , daha uzun yada daha kısa biri için daha rahat olabilir belki ama ben sevmedim , muhtemelen kısa tur camına geçiş yapacağım .

demiştim dicem