Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 15 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5111213141516171819 ... SonuncuSonuncu
141 den 150´e kadar. Toplam 224 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Bi gün bende böyle yapıcam alıcam bi ktm six day vurucam kırbacı vurucam kırbacı ruh halime göre

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı cagrihalacoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can evet bazen sarı 1100'ü, bazen de siyah 1150 adv'yi kullanıyorum.. O sabahki moduma göre değişiyor..
    Ehh dün,öğlen bp de seninle selamlaştık o halde
    Tuncay lada tesadüfen karşılaşmıştık(2 beyaz nc700x olduk), sohbet ediyorduk ayak üstü

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Okuduğum bir yazı...

2014 Model 1190 Adventure ve 1190 Adventure R’lar motosiklet piyasasında dünyada bir ilk olarak devrimsel nitelikteki bir sürücü destek sistemine sahip olacaklar. MSC (Motorcycle Stability Control: Motosiklet Denge Kontrol) sistemi motosiklet sektöründe devrim yaratacak özelliklere sahip. Bu sistem sürücülerin uzun süredir hayalini kurdukları, virajda dahi fonksiyonuna devam eden ABS sistemini gerçekleştirdi.

BOSCH ile birlikte geliştirilen MSC, 1190 Adventure sürücüsünü kombine C-ABS ve motosiklet çekiş destek sistemi ile birlikte bir çok seviyede destekliyor – Tabii ki fizik kanunlarının müsaade ettiği oranda;

. MSC viraja yatmışken fren yapmanız durumunda tekerleklerin kaymasını önler.

. MSC viraja yattığınız esnada fren yaptığınızda dikilme momentini minimize eder.

. MSC acil frenlerde önden devrilmeyi önler.

. MSC viraja yatmışken gazı açıp hızlanmaya başladığınızda arka tekerleğin kaymasını önler.

. MSC hızlanma esnasında ön tekerleğin kalkmasını engeller.

Bu demek oluyor ki MSC ile birlikte 1190 Adventure’un kullanım alanı zevkli bir gezintiden tam gaz sportif bir seansa, konforlu bir turingden asfaltlanmış yolların dışına kadar taşabiliyor. Ve MSC sayesinde, 1190 Adventure yalnızca dünyanın en kabiliyetli Seyehat endurosu değil, aynı zamanda dünyanın en güvenlisi de.

Bu müthiş yeniliğin en güzel taraflarından biri de mevcut 2013 model 1190 Adventure’lara da uygulanabilir olması. Aralık 2013’ten itibaren ek bir ücret karşılığında mevcut sisteme yüklenebilecek yeni bir software ile 2013 model 1190’lar da bu özelliğe kavuşabilecekler.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

4. GürbüzOKATAN güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Ahmetyalcin (21-12-2013),Arda Guldogan (21-12-2013),Can Ekin (20-12-2013),Engin Delipınar (23-12-2013),Eser Kara (21-12-2013),Faruk Ortaç (20-12-2013),sinan karagöz (20-12-2013),YASEMİN AYDIN (21-12-2013),ZekiAkbay (21-12-2013)

ch
    Guest

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehh dün,öğlen bp de seninle selamlaştık o halde
    Tuncay lada tesadüfen karşılaşmıştık(2 beyaz nc700x olduk), sohbet ediyorduk ayak üstü
    Tüh.. Senin olduğunu farketmedim, yoksa mutlaka durur hal hatır sorar, muhabbete kısa sürelik katılırdım..

6. ch, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (21-12-2013)

kt
    Guest

hani bende son bir şeyler yazayımda keyfiniz yerine gelsin.bu çok sevdiğim enduroist ailesinden daha öncede kısa süreli ayrılmıştım ama bu sefer kalıcı olarak gitme vakti gelmiş demekki.son zamanlardaki ortamda zaten benim gibi huysuz birinin gitmesi gerektiğini ortaya koydu.hepinize kazasız sağlıklı bir yaşam dilerim.

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı kağan tezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani bende son bir şeyler yazayımda keyfiniz yerine gelsin.bu çok sevdiğim enduroist ailesinden daha öncede kısa süreli ayrılmıştım ama bu sefer kalıcı olarak gitme vakti gelmiş demekki.son zamanlardaki ortamda zaten benim gibi huysuz birinin gitmesi gerektiğini ortaya koydu.hepinize kazasız sağlıklı bir yaşam dilerim.
    adresini biliyoruz hiç bir yere gidemezsin sen gelmezsen biz geliriz

Enduroist Üye Erhan Tezcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

http://www.youtube.com/watch?v=8AAR-BZ8_W4

MSC sistemini en iyi anlatan video. Harika birşey. Yalnız videoyu izlerken göreceksiniz Bosch'un iki tekerlekliler güvenlik birimi müdürü Dr.Fevzi Yıldırım'mış. Daha önce izlediğim bir videoda amcaya doktor diye hitap ediyolardı "doktorda Türk tipli" diye içimden geçirmiştim. Sonraki videoda gerçekten Türk çıktı

10. Erhan Tezcan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

halil yılmaz (14-02-2014)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı GürbüzOKATAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deveyi satıp 1190 alsam mı ki .....
    Aaaa bunu da mı görecektim inanamıyorum

12. Ediz Gürkan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (23-01-2016),Arif Oral Unal (21-01-2016),sinan karagöz (14-04-2016)

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

AT den vaz gecip 1190R mi baksak.
    Tecrube eden arkadaslarin yorumunu alsak. Birkac videosunu izledim , hakaten cok guclu bir motoru var ve heybetli.
    Gerci benimki hayal biraz ,88cm bacak boyu ile 90cm sele yukesekligine sahip motor ancak topuklu ayakkabiyla surulur herhalde.

Boy 185 bacak boyu 88cm. Ottoman style dedikleri bu olsa gerek.

Enduroist Üye Sertac Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Daha once bakmistim, bu MSC sistemi hakkaten acayip. Viraj icinde de direk frene asilabiliyorsun, motoru kaydirmadan durduruyor..

15. Sertac Sen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enver kutlu (12-04-2016)

Sayfa 15 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 5111213141516171819 ... SonuncuSonuncu