Alıntı İbrahim KARAASLAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Nc yi sevmiyorum. Tavsiye edemeyeceğim. Motosiklet ruhu yok. V-strom 3.5 3.8 litre arasi yakıyor. Nc nin birtek ekonomisi var o da bu durumda gereksiz bence. 125 cc den yukarı çıkıyorsak 650 v-strom iyidir. Çok sert değil. Kullanımı da gayet konforlu. Nc nin uzun yolda rüzgar tokadı yorucu olur.
V Strom 3,5 lt yakabilmesi için ruhundan daha fazlasını kaybetmesi lazım. V-Strom un, ruhunu kaybetmeden kullanımda tüketimi 4,5-5 lt civarıdır. Güzel makina ama şehir içinde kıvraklığı, ağırlık merkezinin ergonomiye katkısı, pratiklik konularında NC nin yanına yaklaşamaz. ( Her 2 motoru da 30.000 km den fazla kullanmış birisi olarak yazıyorum.) Konfor ve performans konusunda ise V strom 1 adım önde NC den. Frenleme ve ön süspansiyon konusu NC de daha başarılı. arka süspansiyon ise, V Strom da daha başarılı. Özellikle ağırlık merkezi NC de fenomen. Bu konuda ben GS den bile daha başarılı olduğunu düşünüyorum. 230 kg lik Nc, ile 220 kg lik VST yi yan ayaktan alırken, NC bariz şekilde hafif hissetiriyor.