Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
%90 şehir içi kullanacaksanız, yüksek enduro almanızı tavsiye etmem. Evet yollar bozuk ama tarla değil neticede. benim de boyum 187cm ve tenereyi seviyorum. ancak şehir içinde kullanmak istemem. dar alanlarda bile rahat inip bineceğim, ayağım 2cm kaydığında kendimi yerde bulmayacak kadar sağlam basacağım bir yüksekliği tercih ederim. arazide ayak daha çok kayar gibi geliyor ama orada çamura yada çakıla basarken kaymasını bekliyorsunuz. asfaltta beklemediğiniz bir anda kayıyor. belki bana öyle oluyordur ama ne olduğunu şaşırıyorum icabında. çok yüksek motor alıp kendinize eziyet etmeye gerek yok bence.

Ayrıca genelde şehir içi kullanacağınız için belki tek silindir de tercih etmeyebilirsiniz. tek silindir çok torkludur ve çıkışları keyiflidir. ama sürekli dur kalk, aradan geç filan derken o tork yormaya da başlıyor. daha sakin tabiatlı motorlar tercih edilmeli bence. eski kasa DL ler daha rahat deniyor. NC güzel seçim olabilir. CB500X gelse muhtemelen en doğrusu olurdu. F'e ise oturup bakmak lazım.
Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkürler. Motosikletimi düşündüğüm fiyata bugün itibariyle satmış bulunuyorum. Seçenekleri eledikten sonra bana mantıklı gelen Nc 700 x ile 750 x kaldı. Şimdi temiz, uygun bir nc arayışına girdim. Bakalım hayırlısı artık, bütçemi ayarlayabilirsem nc 750 x bir adım daha önde.