Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 20´e kadar. Toplam 20 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Evet tahmin ettiğim gibi; basına yansıyan haberlere göre şerit değiştiren minibüse arkadan çarpmış.

Sürüşte; önümdeki aracı, yanımdaki aracı onun önündeki aracı, kamyon mu var yavaş mı benim şeridime çıkacak mı vs. sürekli kontrol etmeye çalışırım. Türk sürücüsü fren yapmaz çünkü lap diye şerit değiştirir ...

Buna rağmen, makas atan yarış yapan vs saymazsak... üç defa tamamen mantıksız hayvani şerit değiştirme yaşadım. İlkinde nc 700 ile kaza yaptım zaten. Ucuz atlattık. ( Boğaziçi köprüsü girişini kaçırmış beyefendi emniyet şeridine girip geri geri gelecekmiş. En soldan en sağa geçti. )

Diğeri TEM Sakarya civarında ileride sağ çaprazımdaki minübüs tamamen bomboş yolda hayvani şekilde üç şerit birden değiştirdi. panikle sağa değil sola kaçtım ve aynamda yaptığı frenle TEM de saga sola savrulan bir fiat linea gördüm. İleri de sağda durduk ..Pazarlamacı ve otomobil ile 600.000 km si olan genç bir arkadaş ... Kendisinin refleksi ve dikkati sayesinde hayatta kaldım. neden sağa kaçmadım/kaçamadım ben de bilmiyorum. (aslında biliyorum bir çok sürücü gibi sağ viraj ve manevra korkusu var bende sanırım)

Diğeri Kemerburgaz Göktürk yeni açılan dört/dört sekiz şeritli koca yolda 120 km civarında ilerlerken doblo araç bomboş yolda en sağdan en sola dört şerit birden değiştirdi. sağa kaçarak bir şekilde kurtardım. İleride ağzını burnunu kırayım diye yakalayıp durdurdum. Yaşlı bir amca orada satılık levhası görmüş de ona bakacakmış vs !!!!

Allah yardımcımız olsun..Bu kadar cahil bu kadar sorumsuz insanla bir arada yaşamak, motosiklete binmek büyük cesaret ....
    Konu omercem tarafından (09-05-2016 Saat 17:20 ) değiştirilmiştir.

2. omercem güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ercan Çelen (10-05-2016),Erdi Şenkaya (09-05-2016),Ersan ÖZYURT (10-05-2016),ozgurcakici (11-05-2016)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Evlerden ırak olsun, kazanın haberi:

http://www.milliyet.com.tr/tem-de-ko...undem-2242136/
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

"
    Motosiklet tamircisinin hız tutkusu canına mal oldu
    TEM Otoyolu Hadımköy gişelerinde aşırı süratli olduğu iddia edilen motosiklet sürücüsü, şerit değiştiren servis minibüsüne arkadan çarptı. Kaza sonucu alev alev yanan motosikletin sürücüsü olay yerinde hayatını kaybederken, arkadaşı ağır yaralandı.

Eyüp Karaağaç mevkinde motosiklet tamircisi olduğu öğrenilen hız tutkunu bir şahıs, dün saat 17.00 sıralarında kendisi gibi motosiklet tutkunu olan arkadaşı ile Çatalca’dan Ankara istikametine doğru yola çıktı. İddiaya göre aşırı süratli olduğu öğrenilen sürücü, TEM Otoyolu Hadımköy gişelerine geldiğinde o esnada şerit değiştiren servis minibüsüne arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürücü, arkadaşıyla birlikte havalanarak yere savruldu. Kaza sonucu motosiklet sürücüsü olay yerinde hayatını kaybederken, arkadaşı ağır yaralandı. Minibüsteki 2 yolcunun hafif yaralandığı kazada, motosiklet çarpmanın etkisiyle alev alev yandı. Motosikletin çevredeki sürücüler tarafından söndürülmesinin ardından ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiği belirlendi.

Kaza sonrası ağır yaralı ile vatandaşların konuşması cep telefonu kamerasına yansıdı. Acı içerisinde yerde kıvranan ağır yaralıyla vatandaşın arasında geçen konuşmalar, kazanın boyutunu gözler önüne serdi. Yaralılar ambulansla çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, polis kazayla ilgili inceleme başlattı."

Bu nasıl bir başlık, nasıl bir habercilik anlayışıdır ya! Motor diye hız tutkunu mu oldu şimdi. Kesin 300le 500 le gidiyordur orada. Allah bidiği gibi yapsın.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Acı bir olay.
    Allah rahmet eylesin.

Ayrıca kendi adıma, emniyet şeridini "neredeyse hiç" kullanmıyorum.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet tahmin ettiğim gibi; basına yansıyan haberlere göre şerit değiştiren minibüse arkadan çarpmış.

Sürüşte; önümdeki aracı, yanımdaki aracı onun önündeki aracı, kamyon mu var yavaş mı benim şeridime çıkacak mı vs. sürekli kontrol etmeye çalışırım. Türk sürücüsü fren yapmaz çünkü lap diye şerit değiştirir ...

Buna rağmen, makas atan yarış yapan vs saymazsak... üç defa tamamen mantıksız hayvani şerit değiştirme yaşadım. İlkinde nc 700 ile kaza yaptım zaten. Ucuz atlattık. ( Boğaziçi köprüsü girişini kaçırmış beyefendi emniyet şeridine girip geri geri gelecekmiş. En soldan en sağa geçti. )

Diğeri TEM Sakarya civarında ileride sağ çaprazımdaki minübüs tamamen bomboş yolda hayvani şekilde üç şerit birden değiştirdi. panikle sağa değil sola kaçtım ve aynamda yaptığı frenle TEM de saga sola savrulan bir fiat linea gördüm. İleri de sağda durduk ..Pazarlamacı ve otomobil ile 600.000 km si olan genç bir arkadaş ... Kendisinin refleksi ve dikkati sayesinde hayatta kaldım. neden sağa kaçmadım/kaçamadım ben de bilmiyorum. (aslında biliyorum bir çok sürücü gibi sağ viraj ve manevra korkusu var bende sanırım)

Diğeri Kemerburgaz Göktürk yeni açılan dört/dört sekiz şeritli koca yolda 120 km civarında ilerlerken doblo araç bomboş yolda en sağdan en sola dört şerit birden değiştirdi. sağa kaçarak bir şekilde kurtardım. İleride ağzını burnunu kırayım diye yakalayıp durdurdum. Yaşlı bir amca orada satılık levhası görmüş de ona bakacakmış vs !!!!

Allah yardımcımız olsun..Bu kadar cahil bu kadar sorumsuz insanla bir arada yaşamak, motosiklete binmek büyük cesaret ....
    Ayna ayna ayna.
    Aynaya bakma gibi basit bir şey hayatları kurtarır,şerit değiştirmeden kaynaklı kazaları önler.
    Bir sapağı kaçırınca 10 km ötedeki sapaktan dönmenin dizel bir araçtaki maliyeti aşağı yukarı 3 tl.Peki bu maliyet kaza riski almaya değer mi? Benim açımdan değmez bilmediğim bir yolda sapağı kaçırdıysam bir sonrakinden dönüyorum.
    Bence ehliyet biraz da sürücünün IQ suna bakılarak verilmeli.Bu sayede belki de soru ezberlenerek ehliyet al sisteminden çıkan analatik düşünceden uzak sürücüler trafiğe katılmaz.
    Bir de ağzını burnunu kırmak için yetişdim demişsiniz.Haklı sinirlenmenizi anlıyorum.Canınıza kast ediyor ama nerde ve hangi zamanda yaşadığınızı lütfen unutmayın.O olayda kurtulmuşsunuz ama kızmak için yakaladığınız da tartışmadan dolayı kalbinize bir bıçak darbesi ve ya bir kurşunla , şans eseri hayatta kaldığınız olaydan sonra bir trafik magandası tarafından o kurtulan yaşam , elinizden alınabilir.Bu tip haberleri hergün duyuyoruz okuyoruz.Cahil insanların kanundan bir korkusu yok ya da kanun onları korkutacak kadar güçlü değil.Aklı kamil bir insan zaten yaşamımıza kast etmez, eden insandan da herşey beklenir.Lütfen haklı öfkenizi kontrol ediniz.Kötü ama yaşamak için en azından adaletsiz bir şekilde ölmemek için bazen de sineye çekiniz.Benim senin hepimizin sevdikleri var en azından onlar için yapalım.
    Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (11-05-2016 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

7. AHMET GÖKER güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-05-2016),Güven Çifçi (11-05-2016),omercem (12-05-2016),SONAY YÜKSEL (11-05-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayna ayna ayna.
    Aynaya bakma gibi basit bir şey hayatları kurtarır,şerit değiştirmeden kaynaklı kazaları önler.
    Bir sapağı kaçırınca 10 km ötedeki sapaktan dönmenin dizel bir araçtaki maliyeti aşağı yukarı 3 tl.Peki bu maliyet kaza riski almaya değer mi? Benim açımdan değmez bilmediğim bir yolda sapağı kaçırdıysam bir sonrakinden dönüyorum.
    Bence ehliyet biraz da sürücünün IQ suna bakılarak verilmeli.Bu sayede belki de soru ezberlenerek ehliyet al sisteminden çıkan analatik düşünceden uzak sürücüler trafiğe katılmaz.
    Bir de ağzını burnunu kırmak için yetişdim demişsiniz.Haklı sinirlenmenizi anlıyorum.Canınıza kast ediyor ama nerde ve hangi zamanda yaşadığınızı lütfen unutmayın.O olayda kurtulmuşsunuz ama kızmak için yakaladığınız da tartışmadan dolayı kalbinize bir bıçak darbesi ve ya bir kurşunla , şans eseri hayatta kaldığınız olaydan sonra bir trafik magandası tarafından o kurtulan yaşam , elinizden alınabilir.Bu tip haberleri hergün duyuyoruz okuyoruz.Cahil insanların kanundan bir korkusu yok ya da kanun onları korkutacak kadar güçlü değil.Aklı kamil bir insan zaten yaşamımıza kast etmez, eden insandan da herşey beklenir.Lütfen haklı öfkenizi kontrol ediniz.Kötü ama yaşamak için en azından adaletsiz bir şekilde ölmemek için bazen de sineye çekiniz.Benim senin hepimizin sevdikleri var en azından onlar için yapalım.
    Saygılarımla.
    Ahmet Şef iyi uyardın. "İleride ağzını burnunu kırayım diye yakalayıp durdurdum" ifadesini ben kaçırmışım. Senin bahsettiğin risk yerinde durmakla beraber, bir ikincisi daha var.

Bu şekilde gözü dönmüş, birinci amacı güvenlik olmayan sürüşler çok ama çok tehlikelidir. Kızgınken, sinirliyken, çok üzgünken, çok düşünceliyken kısacası duygusal olarak uç noktalardayken motosiklet sürülmez. Yola çıkarsanız da siz sürmezsiniz, siz sadece üstüne binersiniz motosiklet sizi sürer. Kaç defa araba ile yaşamışsınızdır "yahu, o çeşmeyi ne zaman geçtim, hiç farkında değilim.

Aklı selim olmadan motosiklet sürülmez, Çek bir kenara, ne kadar sağlığa zararlı olsa da bir sigara içimi bekle, sonra devam edersin. İnan ki,sürüş hırsına kapılmak sigaranın vereceği zarar kadar büyük bir risk içerir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

9. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (12-05-2016),omercem (12-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Sigarayı bırakan ne yapsın Ömerin demek istediği başka yumrukla değil hukukla kırardı ağzını burnunu mesleği gereği 😝

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (12-05-2016)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Kazayı gördükten sonra akıcı ama yoğun trafikte, belki de ilk defa, trafik akış hızına düşüp emniyet şeridi yerine normal şeridi kullanmayı denedim ancak; saatlerce 4 teker araç içinde trafikte bunalmış sürücülerin önüme hatta üstüme kırmaları, yakın takibi, sağımdan geçişleri, ...vs. bir sürü durum yaşadım. Bu kadar bunalmış, psikolojisi bozulmuş sürücünün arasında en emniyetli yerin yine emniyet şeridi olduğu kanaatine varıp emniyet şeridini kullanarak yoluma devam ettim. Vitesim de hızım da önceki sürüşlerime göre daha düşük olarak tabi ve daracık emniyet şeridinde bile geçiş yapmaya çalışan bilinçsiz motosiklet sürücülerine normal şeridime dönüp yol vererek. Onlara da selam olsun buradan...
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

13. Güven Çifçi güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-05-2016),Ersan ÖZYURT (11-05-2016),Seda Güvener (11-05-2016)

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Dün motoru yıkamaya götürdüm. Tahminen, biri 27-28 lerde, diğeri 18-22 yaşlarında iki genç, biri R6 , diğeri KTM 390, birbirleri ile konuşmaları şu şekilde:
    " seninki ile en son kaç gördün?" "abi ben bilmem nerdeki viraja şu hızla girebiliyorum"

Dedimki gençlere, piste ne zaman çıktınız, orda kaç yaptınız vs, "abi bot ve deri pantalon olmadığı için bizi almadılar" dedi biri.

Yani bot ve deri pantalon / tulum yok diye, 10 numara asvaltı, trafiği olmayan piste gitmek yerine, deli gibi sürücüleri olan trafikte, boktan asvaltta basıyorsunuz?

Kısacası, motosiklet demek sürat demek değildir arkadaşlar (Bi anda aklıma Saray - Kemerburgaz dönüşümüz geldi)

15. ozgurcakici, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (11-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ozgurcakici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün motoru yıkamaya götürdüm. Tahminen, biri 27-28 lerde, diğeri 18-22 yaşlarında iki genç, biri R6 , diğeri KTM 390, birbirleri ile konuşmaları şu şekilde:
    " seninki ile en son kaç gördün?" "abi ben bilmem nerdeki viraja şu hızla girebiliyorum"

Dedimki gençlere, piste ne zaman çıktınız, orda kaç yaptınız vs, "abi bot ve deri pantalon olmadığı için bizi almadılar" dedi biri.

Yani bot ve deri pantalon / tulum yok diye, 10 numara asvaltı, trafiği olmayan piste gitmek yerine, deli gibi sürücüleri olan trafikte, boktan asvaltta basıyorsunuz?

Kısacası, motosiklet demek sürat demek değildir arkadaşlar (Bi anda aklıma Saray - Kemerburgaz dönüşümüz geldi)
    Hızlımıydık yahu? Yok ya normaldik be

17. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ozgurcakici (12-05-2016)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12