Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kusura bakmayın da, ben bu kadar gereksiz bir ürün görmedim
O tenerenin sahibi neden tenere almış ki? tek silindirli motor kullanıp, titreşimden şikayet etmek çok anlamsız. tenere ile aynı motor bloğu, ama daha sert bir şanzımanı olan xt660r kullanıyorum. üstelik 250cc den geçtim. geçen hafta bizim ekiple torkul gölüne gittik. giderken 120-130, dönerken 140-150 ve maksimum 170 km/h gördüm ekranda. ayrıca göle tırmanış ve iniş toplam 70km civarı toprak. titreşim bir an bile rahatsız etmedi. türbülans, evet, sele evet, ama titreşim hayır. toprak yola girdiğinizde motorun titreşimini zaten hissetmeyeceksiniz. bütün motorla birlikte titriyorsunuz zaten. ayağa kalkıp, dizleri kıracaksnız, gidonu da gevşek tutacaksınız. titreşimden korunmak için yeterli. ama asfaltta gidecekseniz eğer sadece, neden tenere alınır ki?

Sırf tipi için bile alınır abi
Bakınız ben.
Ben de gönlümü kaptırdım.Öyle arazici filan da değilim ama ben tenere ye çarpıldım.Tel jantı seviyorum,onda var,kıçında başında sensör istemem, onda yok,Mekanik basitlik bujilerinden tutun filtresine kadar kolay ulaşabilirlik isterim,onda var,yüksek bir oturum isterim e bu da onda var.Yaşı genç olsun,e yaşı da genç bulmak mümkün.Makul bir yakıtı olsun,bu da onda var.
Sayabilecek o kadar cümle var ki offroadcu olmayıp neden Tenere alabileceğime.