Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

ne çileymiş arkadaş, bu kadar basit bir mesele yıllardır çözülemedi.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Eskiden bir şehir efsanesi vardı.Sadece ticari emtia taşıyanlar için bu ceza uygulanıyor diye.(Pizzacı, kurye gibi)ama durum öyle değilmiş anlaşılan.Her halde birilerinin motorların çantasız pek de işe yaramayacağını anlaması lazım.Diğer bir durum da yançantaların düşme anında bacağınızın motorla arada kalmasını engelediği için bir güvenlik faydası bile var.Biz motor için teşvik beklerken aksine önüne engeller çıkıyor.Bilemiyorum ben kaç kere ceza yemeye dayanabilirim.
    Benim motoru da herhalde hiç ıskalamazlar.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart TOPCASE HORTLADI

Benim teorim bir emniyet muduru bir motosikletli ile yol aldim ben verdim sen niye almadin gibi mantikli bir sebep yuzunden yine tartisti

32. madde motosiklet uzerine taktigimiz her seyi kapsiyor. Ruhsata islenmesi zor cunku bunun da altyapisi yok.

Yasal duzenleme bence talep edilmemeli cunku otorite genelde bir duzenleme istediginizde yasaklama yoluna gider. Cunku biyikli gobekli kidemli yuksek mevkili memur abilerimiz icin dunya siyah ve beyazdir.

Bana kalirsa trafik subede tanidik bi abi bulup abi ben ettim sen etme demek cok daha mantikli bir
    cozum
    Konu ahmet gül tarafından (25-05-2016 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

bir şey daha aklıma takıldı. Bu ülkede, bir aracın fabrika çıkışı aksesuarlarından hariç, ruhsatına işli olmayan herhangibir fazlalık (ışık,camfilmi,egzoz, spoiler, sunroof,çanta, römork vs.) eklenti ile seyir halinde bulunmak, güvenlik tehdidi gerekçesi ile yasak ise. Bu ülke dışından giriş yapan her aracında bu kontrolden geçmesi gerekmez mi? 4 tekerleklileri geçiyorum sanırım onlara yazılan cezaların bile geçerliliği yok (ücretli yol geçişi gibi), varsayalım İtalya'dan bir vatandaş yükledi motoruna çantaları, Tahran'a gidiyor. sınırdan geçti. istanbulda polis abimiz bizim vatandaşları çevirip uygunsuz olanları çekiciye yüklerken bunuda durdurdu ver evrakları. hani nerede çanta belgelerin diye sordu. cık olmadı yükle bunuda çekicibaşı derse. yolculuk burada biter mi? yoksa sistemleri oturmuş ecnebi ülke vatandaşlarında zaten ne aksesuar takıldıysa kayıtlı mı? Eğer öyle bir kayıt sistemi varsa, bu atla deve değil. resmi gazete de yayınlanır şu tarihe kadar ilave aksesuarı olanlar, şu şu şu işlemleri yapıp araçlarını yasal hale getirsin şu tarihten sonra cezai işlem uygulanacaktır desin olay biter. yok kanun zaten var deniyor, tekrar çıkartmaya ne gerek var deniyor ise araçlarımızı özellikle motosikletlerimizi yasal hale sokmanın yolu belli olsun. çünkü çanta kullanımı, koruyucu ekipmanların depolanabilmesi amacı ile motosikletlerde olması gereken elzem bir ihtiyaçtır. bunun için de motosiklet üreticilerimi bişey yapar, kanuna, motosikletlere ilave hiçbir ekipman takılamaz yerine, takılması uygun olanlar kayıt altına alınmalıdır diye bir ibaremi konulur. bilemem ama bazı kuralların, üvey evlat vazifesi gören, baş ağrısı olarak nitelendirilen motosikletler içinde düzgün ve doğru bir şekilde düzenlenmesi şart. motosiklet üreticilerinin bu topun altına girmeyecekleri belli. kendileri üzerinde koymadıkları bir eklentiyi, olumsuz bir durumda sorumluluk altına girmemek için duymazdan gelebilirler. ancak yan ve arka çanta takabilmek için türlü türlü tabla ve girintiler çıkıntılar ile piyasaya sunulan motosikletler hariç. bunlar peşinen benim motosikletime bu tür bir eklenti yapabilirsin diyorlar açık açık. e o zaman ruhsatına da mondial rx3i evo da olduğu gibi bir ibare düşebilirler pek tabi. ama dediğim gibi herşey kanunda bitiyor. bu ülkede ruhsatında, taşıyacağı kişi sayısı hanesinde 1 kişi yazdığı için artçılı binenlere bile ceza yazıldığını gördük.

canım sıkıldı, elimde boştu yazmışım bişeyler vakit kaybı diyenler af ede.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

5. Cem oruç güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (25-05-2016),ahmet gül (25-05-2016),Öner Öztürk (25-05-2016),SelmanOFLAZ (25-05-2016),SONAY YÜKSEL (27-05-2016)

Enduroist Üye Onur Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Battal
    Motosiklet
    VFR 1200X Crosstourer
    Marka
    Honda

Bir çok polis çantaların problem olmadığını, ceza gerektirmediğini söylerken, motorcuya gıcık ve & veya o günkü ceza kotasını dolduramamış ve & veya cahil ve & veya kötü niyetli polislerin var olması. Çeşitli forumlarda ve mail gruplarında bu konu 2-3 gündür yoğun bir şekilde tartışılıyor. İyi polis kötü polis ayrımı mevcut. İnşallah kötü polise denk gelmezsiniz... Zira mahkeme kararı var - yok - kanun doğru uygulanıyor - uygulanmıyor birşey farketmiyor polis için. varsa itirazın git mahkemeye diyor adam... Umrunda değil. Hırsıza, tecavüzcüye, katile, kadına, çocuğa hayvana şiddet uygulayana göz yuman polis, bizim arka çantamızın cezasının doğru & yanlış olduğunu mu düşünecek. Allah polise muhtaç etmesin kimseyi. İyi örnekleri nadir de olsa da ihtiyacım düştüğü hiçbir vakit hiçbir polis bana yardımcı olmamıştır, çevremde de bu örnekler fazlasıyla çoktur.

7. Onur Battal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (25-05-2016),Sayit Hacallar (28-05-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben kimin neden bu sıkıntıyı yaşadığını düşünmektense bir çözümüne bakarım. Bize çözüm lazım. Bu işi kanun çözer onun içinde de sağlam yazışma lazım. Forumumuzda hukukçularımız vardı hatırladığım kadarıyla, bu yazılanları görürlerse belki bir fikirleri olur. Bir yol gösterme olabilir. Maalesef bu sıkıntıları bir yerlere malederek bence bir sonuç elde edemeyiz. Ceza ödeyenlere de geçmiş olsun.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Cem oruç (25-05-2016),Ersan ÖZYURT (26-05-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çamlıca gişeler daha önce de ceza yazılan yerdi şimdi de gündemde.

Oradan uzak durmak lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Her gün kadıköy - şekerpınar gidip geliyorum.
    Sabah şekerpınar yönünde gişelerde polis görmedim ama her akşam kadıköy yönünde gişelerde polis var. Hatta bazı arabaları da çeviriyorlar bende hep polisin yanından geçiyorum bugüne kadar çevirmediler.

Bu akşamda bu konu aklıma geldi ve polise uzak olan gişeden geçtim. Umarım çevirmezler

11. Onur Kocer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (25-05-2016)

Enduroist Üye ALPER TUNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER TUNA
    Motosiklet
    V Strom 650
    Marka
    Suzuki

https://www.change.org/p/motorsiklet...ail_responsive

Merhaba dostlar, Change.org ta BİMER 'e yazılmak üzere bir kampanya başlatılmış, imzalayalım, sesimiz duyulsun.
    Yolu doğru olanın, yükü de ağır olur...

Şımaracak kimsen olmayınca hayat seni kocaman bir Adam'a çevirir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı ALPER TUNA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.change.org/p/motorsiklet...ail_responsive

Merhaba dostlar, Change.org ta BİMER 'e yazılmak üzere bir kampanya başlatılmış, imzalayalım, sesimiz duyulsun.
    Ben de tam bunu ekleyecektim, baktım eklemişsiniz, şimdi gördüm.

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

Deveye neren eğri demişler o da nerem doğru ki demiş. ..bizim memlekette hukukla ilgili hiçbir iş doğru yürümez. Zira hukukun üstünlüğü ilkesi veya adalet yok bizim memlekette. Kanunlar kafasını calismayan memur yüzünden yanlış uygulanır vatandaş mağdur olur.Ben 15 senedir bu memlekette adalet bulamadım ama topcase yüzünden ceza yiyen olursa benimle irtibat kursun dilekçe ve itiraz konusunda destek olurum .

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. harun solmaz güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ALPER TÜRKŞEN (26-05-2016),cemkucuk (27-05-2016),Ersan ÖZYURT (26-05-2016)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu