Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar,
    AT 5.000 km ye geldi, en son 3.000km lik bir karadeniz turu ile de motorumu iyice tanıma imkanına sahip oldum. Buna istinaden bazı gözlemlerimi, notlarımı sizlelerle paylaşmak istedim.

Özellikle Karadeniz de sağanak yağmur, sis, ciselti yağmur (kaygan zemin), toprak, çamur, düz yol, virajlı yol gibi farklı durumlarıda tecrübe etme imkanımız oldu.

Lastiklerden başlayacak olursam, bu yolların tamamında iyi iş çıkarttı diyebilirim, NC de üzerinde gelen Dunlop lastiklerden hiç memnun değildik, ısınma sorunu vardı ama bu lastikler iyi ısınıyor, kuru ve ıslak asfaltta bana bir sorun çıkartmadı. (Çamurlu asfaltta her lastik kayar diye düşünüyorum)

G tuşu dediğimiz arazide kullanılacak tuş benim gibi arazi tecrübesi olmayan adamlar için bence nimetten sayılacak bir tuş, kaygan ıslak çim zeminde de, çamurlu veya kuru toprak yolda da gazı açıp gittim çok keyifliydi. Özellikle kuru toprakta 5km lik bir test yapma imkanım oldu ki orada baya baya da gaz açarak gitmiştim kesin arazi lastiği alıp sonra dalıcam ormana

DCT için diyeceklerim biraz farklı bence DCT nin en güzel yanı manuel kullanabilmek, karadeniz otobanında giderken DCT tamam ama özellikle virajlı dağ yollarında ben manuel moda alarak kullandım, debriyaj parametresi de hayatımda olmadığı için istediğim gibi tık tık vites atabildim. Yağışlı yollarda da bunun faydasını çok gördüm, kendimi gerçekten iyi hissettim çok keyif aldım.

Sürüş konforu açısından değerlendirecek olursak; ben standart cam ile bu yolları yaptım belli bir rüzgar vardı ama rahatsız etmedi beni. Yola çıkmadan önce istanbulda 1 hafta kadar Sinan Karagöz kardeşimin hediyesi olan Touratech wind deflector ile kullanmıştım onunla da kıyaslayarak bu yorumu yapabiliyorum. Bu arada selenin alçak ayarında olması da rüzgar açısından pozitif bir katkı yaratmış olabilir tabi. (Boy 182cm) Ayrıca motor 3lü Globescout çanta seti ile beraber yaklaşık 40 kilo bir ek ağırlıkla kullandım diyebilirimi bunun için yola çıkmadan önce arka amartisörü çok az birşey (3 tık) sertleştirdim ki ve otobanda 180km bile gördüm (160 üstü rahatsız etti) Yakıt tüketimine ben çok kafa yormam ama 150 üstüne çıkmadığım sürece 5.5 gibi birşeydi sanırım.

Sonuç olarak daha uzun yollar AT'a keyifle binerim gibi geliyor.

2. Arif Oral Unal güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (31-05-2016),Cem oruç (31-05-2016),Erdi Şenkaya (31-05-2016),ERDIM ELITEZ (31-05-2016),MelihUlubilgen (31-05-2016),sinansari (31-05-2016),SONAY YÜKSEL (31-05-2016)