Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 14´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Sinyal kullanımını belki açmak lazım.

Şartlar her zaman aynı değil sonuçta.
    Bir kaç örnek aklıma geldi ;

Örnek 1: bölünmüş bir yolda (haliyle en az 2 şerit) ileride bir araç görüyorum, bu anda sollamayı planlamaya başlıyorum.
    Ancak tehlikeleri analiz etmeliyiz. Kavşak vs. Varsa zaten sollamam.
    Ama diyelimki bölünmüş yol ve yola katılım yada yoldan çıkış yok.
    Bu durumda ayna kontrolü yaptım ya arkada solda gelen yok yada çok uzakta, o halde sol şeride çıkar sollarım burada bilgi vermemi gerektiren bir durum yok.

Örnek 2.
    Bu sabah bağdat caddesinde orta şeritte öndeki araca yaklaşıyorum, önce sol aynayı kontrol ediyorum sinyal veriyorum sonra can kurtaran bakış yapıp sol şeride çıkıyorum, geçip devam ediyorum ileride orta şeride girerken sinyalimi alacak birisi yok, arkadan yaklaşan yok, orta şeride giriyorum.

Böyle çeşit çeşit durumlar var sonuçta. İlla şehirler arası gidiş gelişte sollamıyoruz. Ama gereken yer var gerekmeyen yer..
    Ve tüm dikkatim yolda..
    He bunlarda versem ne olur? Bir nebze de olsa,dikkatimi bununla ilgili zamanlamaya ve uğraşa harcayacağım.

Düşünerek sürüyoruz sonuçta..

2. Can Ekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (09-08-2014),Sadık SÖNMEZ (09-08-2014)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Araç sollama tekniği....

Konuyu hortlatiyorum ve eski yazdiklarima bakinca cehaletime guluyorum

Sollama onemli konulardan biri. Peki gercekten sollamaya ihtiyacimiz var mi?

Ilerde baslayan hiz siniri bolgesine (koy, ilce vs) daha erken girmek isteyip riskli bir sollama yaptiniz mi? Peki solladiginiz arac hiz sinirina uymayip koy icinde tamponunuza yapistiginda riskli sollamanin yine de faydasi oldugunu dusundunuz mu

Ilerde apacik gorunen isikli kavsaga cok yakinken onunuzdeki araci sollayip kirmizi isikta solladiginiz aracla yan yana durdugunuzu hatirliyor musunuz?

Belki de o sollama isaretleri bize gercekten sollama demek istiyor olabilir mi

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. ahmet gül güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (09-06-2016),Ersan ÖZYURT (09-06-2016),sinansari (09-06-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ilerde baslayan hiz siniri bolgesine (koy, ilce vs) daha erken girmek isteyip riskli bir sollama yaptiniz mi? Peki solladiginiz arac hiz sinirina uymayip koy icinde tamponunuza yapistiginda riskli sollamanin yine de faydasi oldugunu dusundunuz mu

Ilerde apacik gorunen isikli kavsaga cok yakinken onunuzdeki araci sollayip kirmizi isikta solladiginiz aracla yan yana durdugunuzu hatirliyor musunuz?

Güzel sorular vallahi.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Standart Araç sollama tekniği....

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şuan mesela turdayım ve bazı yollarda çalışma olduğundan dolayı tek şeride düşüyor yol. Fakat ne hikmetse ben araba kullanırkende motordaykende önümde yüksek yada yolu görmemi engelleyen araçları hiç sevmiyorum gerçekten. Bazen solluyorum bazende dahada yavaşlayıp yolu izliyorum. Ne zaman fırsat bulursam ve kendimide karşımdakinide tehlikeye atmayacaksam sollama yapıyorum. Bazende bu araçlarla aynı anda ışıkta bekliyorum tabi

Molamız şuan bitti yola devam görüşmek üzere.

7. berkcigdem güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (09-06-2016),Arif Oral Unal (09-06-2016),cemkucuk (09-06-2016),Ersan ÖZYURT (09-06-2016),HakanVelioglu (10-06-2016)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12