Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 18 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 8141516171819202122 ... SonuncuSonuncu
171 den 180´e kadar. Toplam 224 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

Az arşivci değilsin çağın efendi

2. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (13-10-2016)

Enduroist Üye Semih SERBEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih SERBEST
    Motosiklet
    1190 Adventure
    Marka
    Ktm

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az arşivci değilsin çağın efendi
    Bu fotoğrafta bir şeyler var ama, bilemedim. Sanki gösterge tablosunda çok acayip bir mesaj çıkmış da şaşırmışsınız gibi. Merak ettim şimdi.

Bu arada sayın Admin uygun görürse ;sahibi olan, olmak isteyen, ilgilenen, olup da satmış olan üyelerimizi imzamda bulunan facebook KTM adv grubuna beklerim.

@omercem hocam hatırı sayılır bir kilometre yapmışsınız, fikirleriniz bizim için değerli, bekleriz.

4. Semih SERBEST, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (13-10-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Semih SERBEST Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ediz bey aslında çok güzel özetlemiş. Bunun üzerine söyleyecek söz kalmıyor...

Ömer bey, sizinle tanışmayı sohbet etmeyi çok isterdim. Keşke yüz yüze görüşme fırsatımız olsa da birbirimizi daha iyi anlayabilsek. Sanal ortamlarda bir yere kadar oluyor malesef. Ben sizin kadar şanslı olamayanlardanım. İlk motorsikletime 2007 yılında; 32 yaşındayken sahip oldum. Keşke ailem sizinkiler gibi destekleseydi. Hatta şöyle bir hikayem var benim.

http://www.semihserbest.com/?p=141

Bayram haftası ve sonrasındaki hafta tek motor; geziye gittik eşimle. Yaklaşık 3550 km, karadenizi gezdik. Bu gezide zaman zaman yüksek süratlere çıktık, zaman zaman virajlı yollarda keyif aldık, hatta bir gün eşimle bir başımıza soğanlı geçidini geçmeye çalıştık. (daha önce geçmiş olmama rağmen; trafiğe kapatılmış yolda, yuvarlanan taşlar ve üzerinden geçen taşıt olmadığı için gevşek kalan toprak nedeniyle asfalt lastikleriyle çıkamadığımız yolu, -motoru yatıra kaldıra- son 3-4 viraj kala tamamlayamadan geri dönmek zorunda kaldık. Issız dağ başında video da çektik hatta. Facebook sayfamda paylaşmıştım. Vakit bulabilirsem raporunu yayınlayacağım). Bu zamanlar dışında tam da sizin dediğiniz gibi, hatta daha da yavaş; 120 civarı hızlarda seyrede seyrede gittik ve zorlanmadık bu konuda. Elbette bakış açısı ve algı farkından dolayı oluyor fikir ayrılıkları. Doğaldır.

Yalnız bir konuda -tanışmıyor olmamızdan mütevellit- haksızlık yaptığınızı düşünmekteyim. Bundan sonrası biraz özel ve gereksiz belki ancak foruma giren bu dik başlı adam konusunda belki fikir edinmenize yardımcı olabilir. İtirazım

"Yine kişisel olarak para ile satın alınan şeylere keyif almanın dışında, aşk- özgürlük- çılgınlık- hayat gibi aşırı anlam yüklemenin tüketim kültürünün beynimize oynadığı bizimde kabullenmek zorunda olduğumuz bir yargı olduğu ortada."

cümlesine. Tüketim kültürü konusunu kesinlikle kabul etmeyeceğim. Küçükken yoktu, yahut izin verilmedi, alamadık. Aranızda Bursa Enduroda olan varsa bilir. 9 yıl 70.000 km KLE 500 kullandım. Neredeyse her toplantıda "Doktor bunu büyütmüyor musun", "Kalın mobileti ne zaman değiştireceksin" benzeri yorumlarda bulunuldu. Ben değiştirmedim. Yok muydu? Vardı, oldu şükürler olsun. Ama sevdiğim için belki de ona da tutkuyla bağlı olduğum için satmadım, değiştirmedim. Amacım 100 bini devirmekti aslında. Ne olduysa o testten sonra oldu. Dedim ya "Aşık oldum". Çok etkilendim. Ve İki hafta içinde aldım motorumu.

Kazanmak da kolay bir şey değil. Nöbetlerde sabahlara kadar onun doğumu bunun sezeryanı berikinin ameliyatı uğraşıyorum. Kendimizi şımartmak adına makul nedenler buluyoruz dediniz ya.... Çevremde çok tenkit edilmeme rağmen sıfır km aldığım 2004 model Fiat Punto MkII Multijet otomobile biniyorum. Onun için diyorum ki tanışalım, görüşelim, fikrimiz olsun birbirimiz hakkında.

Motorlarımıza binelim, imkanlarımız ölçüsünde hangisinden en çok keyfi alıyorsak ona binelim. Nereye gitmeyi seviyorsak oraya... İşin özünü kaçırıyoruz belki de. Gerçi daha önce dediğim gibi, farklı görüşler olacak, forumlar bunun için var, işin bir güzelliği de burada. Bu başlık tam da bunun için var. Belki bir gün almayı düşünen birileri bu satırlar sayesinde bir karara varacak...

Saygıyla, sevgiyle, görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.
    Ya doktorum ne iyi ettin de geldin, bizim burda adet gibidir hemen samimi oluruz ve beyleri bayanları sizleri kaldırırız, o yüzden böyle senli benli konuşuyorum. İlk kez Enduroist toplantısına katıldığım günü hatırlıyorum 2 sene önceydi, sanki kırk yıldır tanışıyormuş gibi dalmıştım mekana, aynı samimiyetle karşılanmıştım Velhasıl diyeceğim şu ki, tartışırız, aynı şeylerden hoşlanmayız belki, ama birbirimizi severiz. Yardımlaşırız, selamlaşırız. Ömer kardeşim de on numara bir insandır, tanıştığımızda anlayacaksın. Adıyaman'dan, Antalya'dan kalkıp İstanbul'da buluşmaya gelen arkadaşlarımız oldu, böyle bir grubuz biz

KTM de 1190 üretimini bitiriyormuş, artık 1090 ve 1290 modelleri olacak, belki de onlar da Ömer gibi düşündüler, artık bakıp göreceğiz neler olacağını.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. Ediz Gürkan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (13-10-2016),Ersan ÖZYURT (13-10-2016),Semih SERBEST (14-10-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya doktorum ne iyi ettin de geldin, bizim burda adet gibidir hemen samimi oluruz ve beyleri bayanları sizleri kaldırırız, o yüzden böyle senli benli konuşuyorum. İlk kez Enduroist toplantısına katıldığım günü hatırlıyorum 2 sene önceydi, sanki kırk yıldır tanışıyormuş gibi dalmıştım mekana, aynı samimiyetle karşılanmıştım Velhasıl diyeceğim şu ki, tartışırız, aynı şeylerden hoşlanmayız belki, ama birbirimizi severiz. Yardımlaşırız, selamlaşırız. Ömer kardeşim de on numara bir insandır, tanıştığımızda anlayacaksın. Adıyaman'dan, Antalya'dan kalkıp İstanbul'da buluşmaya gelen arkadaşlarımız oldu, böyle bir grubuz biz
    Kulaklarım çınladı😂 Ediz abi seni seviyoruz👍🏻

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

8. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (13-10-2016),Ersan ÖZYURT (13-10-2016)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

2016 model sulu özgürlük ben de istiyorum

10. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (14-10-2016)

Isim
    Semih SERBEST
    Motosiklet
    1190 Adventure
    Marka
    Ktm

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

KTM de 1190 üretimini bitiriyormuş, artık 1090 ve 1290 modelleri olacak, belki de onlar da Ömer gibi düşündüler, artık bakıp göreceğiz neler olacağını.
    Ben de tanışmayı isterim. Buradaki muhabbet gerçekten güzel.

Ediz hocam, yarama tuz bastın. 1190' ı kaldırmalarının nedeninin 1290'a çok yakın özelliklerde olduğu ve bunun SA 'ın satışlarını düşürdüğü için yapmış olabilirler. Ya da yeni emisyon kuralları gereğiyle. 1190 bitiyor gerçekten. Yalnız daha önce 1050'de kullandıkları 95 hp motoru 1090'da 125 versiyonuyla çıkaracaklar. Gördüğüm kadarıyla elektronik süspansiyon ve viraj ABS olmayacak, 11 kilo daha hafif olacak, diğer tüm özellikleri 1190 ile aynı olacak. Uygun bir fiyatla daha çok bile satabilir.

Abi o yeni 1290'ın tipi nedir öyle kafası yarılmış uzaylı gibi. Neyse ki T model diye şu anki model devam edecek. VDO gösterge de gitmiş yerine piranha tablet gelmiş. Var mı beğenen? Şu tipe bak

Bu arada yarın Sakarya Pamukova'da olacağım. Yolu düşen olursa tanışmak isterim.

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

1290 far tasarımını ben de beğenmedim doğrusu. 1090'ın aynı rahatlık, konfor ve hissi vermeyeceğini 1190'a yazık olduğunu düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Onur Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Battal
    Motosiklet
    VFR 1200X Crosstourer
    Marka
    Honda

Ne olduysa o testten sonra oldu. Dedim ya "Aşık oldum". Çok etkilendim. Ve İki hafta içinde aldım motorumu.

Doktorum, ben bu sebeple test yapmıyorum

Isim
    Semih SERBEST
    Motosiklet
    1190 Adventure
    Marka
    Ktm

Alıntı Onur Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne olduysa o testten sonra oldu. Dedim ya "Aşık oldum". Çok etkilendim. Ve İki hafta içinde aldım motorumu.

Doktorum, ben bu sebeple test yapmıyorum
    Onur'cum sana test her zaman açık

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

1190 euro 4 'e uymadığı için üretimden kalktı. Vay efendim öyle şey mi olur, her şeyiyle tam bana göre motordu almayı düşünüyordum, 1290 mı alsam, 1090 çıkartıyormuş fuarı mı beklesem, falan filan zart zurt. En sonunda gemileri yaktım, taa ilk sahibine kadar ulaştığım bildiğim emin olduğum motosikleti bulunca gözümü kararttım ve KTM 1190 Adventure motosikletimi aldım arkadaşlar. Çok mutluyum, en azından gözüm açık gitmeyeceğim, artık çılgın Avusturya'lıya sahibim. Her bindiğim gün öncekinden daha fazla seviyorum ve beni mutlu ediyor. Dengesi,gücü,torku,görüntüsü her şeyiyle işte bu dedirtiyor. Kısacası bu esmer hatunla hızlı bir aşk yaşıyoruz hadi hayırlısı diyelim 😊

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. Ediz Gürkan güzel mesajın için 10 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (28-11-2016),Ali KORKMAZ (28-11-2016),Arif Oral Unal (28-11-2016),bahadircolak (29-11-2016),Çağın Sarılar (28-11-2016),Cem oruç (28-11-2016),Emir ÇELTEK (28-11-2016),halil yılmaz (28-11-2016),omercem (28-11-2016),yılmaz yılmaz (28-11-2016)

Sayfa 18 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 8141516171819202122 ... SonuncuSonuncu