Alıntı İsmail Hakkı Erdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ali kardeşim ,motoruna iyi günlerde bin ,keyifli ve sorunsuz seyyahatler yapmanı içtenlikle dilerim. . Ben bu konuyu ''Marka Tartışmasına '' taşımak için yazmadım. Çok gezen ,uzun geziler yapan biri olarak deneyim ve görüşlerimi yazmak istedim. Buna katılan yada ,katılmayan olabilir.Herkesin görüşlerine saygılıyım. Asıl olan bindiğimiz motordan keyif almamızdır. Kim hangi motorla mutluysa ,o motor onun için en iyi motordur
Hakkı abi ben telaffuzuna takıldım. Yani sibop ayarı kavallı-piyanolu sistemlerde mutlaka bakılması gereken bir ayardır. Kendi kendini yağ ile ayarlayan sistem olmadığı için böyle. Senkron da halatların kışlık yazlık durumuna göre, gerilen veya uzayan bir durum olduğu için o da kontrol edilmesi gereken bir ayardır. Dolayısıyla bu bir kontrol bakımı ise buna sorun demek doğru bir telaffuz mudur? 😊 Yani anlatmaya çalıştığım buydu. Bir de acaba farklı bir sorun varsa bileyim istedim sonuçta her ne kadar gs kullansam da çok eski değilim. Senin gibi uzun yol tecrübesi almış kişilerden öğrenilecek hatrı sayılır bilgiler olduğunu düşünüyorum.
Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ali, İsmail Abinin yazdıkları bmwnin kronik rahatsızlıkları genelde olur olmayanı nadirdir. sende yoksa çok kurcalanmamıştır. Senkron ve sübap ayarı zırt pırt elledikleri için bozulur. halbuki bıraksalar olmicak.
Aslında her ikinizin de takıldığım yerleriniz telaffuzlarınız. Abi kronik soruna ben kendi anladığımdan örnek vereyim acaba ben mi yanlışım yoksa siz mi, bilemedim. Şimdi ikiye tek olunca şuan haklı siz görünüyorsunuz😊yediniz beni😊

Örneğin: F650GS in arka fren zayıflığı veya marş rublesi kronik bir sorundur. Bakımını yaparsın biraz sorun geç çıkar ama bana göre kroniktir. R1200gs lerde akü zayıflığı ve kirli hidrolik nedeniyle ( bana göre kronik sorun değil, kullanıcı hatası ama sonuç itibariyle bu kullanıcı hatalarına da bir tedbir alınmadığı için hep aynı hatayı veriyor) servo motoru arızası yani ABS arızası vermesi kronik bir sorun. Ekrana kocaman EWS hatası (immobilizer gibi bir sistem) ve benzin pompası hataları yolda bırakan çok kötü kronik sorunlar, arka flanş kronik sorun. Bunlardan benzin pompası ve flanşı aksiyona soktular ama abs yi çok nadir iyi niyet kapsamında değiştiriyorlar ama ews hatasını değiştirdiklerini duymadım. Onun da yöntemi antenin kabloları gevreyince su giriyormuş takip edip küf yapan kopan yerini onarınca düzeliyormuş vs vs..
Yani tenerede de vardır İllaki kronik sorun. Ama zamanı gelince periyodik olan bakımlara sorun demek bana göre doğru bir telafuz olmuyor. Ayarı çok isteyen bir motosiklet denirse anlarım. Çünkü ayarsızlıktan yolda kalınmıyor, sadece fazla yakıt ve vuruntu yapıyor. İnşallah düzgün bir ifade kullanabilmişimdir. Niyetim tartışma veya kırmak zaten değil. Sizler benim büyüğümsünüz. Maksadımız Fikirlerimizi sunmak.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER