Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye donald_duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    BMW R1150GS Adv / G 650 XChallenge
    Marka
    Bmw

Evet sira geldi 5. Etaba.... COPIAPO – ANTOFAGASTA

5. Etap tam 668km,ki bunun 483km gibi hayli ciddi bir bolumu zamana karsi yaris... Bu "Ozel Etap" bu yilki Dakar yarisinin en uzunu.

Yaris Atacama colunun eteklerinde geciyor. Ciddi kayaliklar, "feş-feş" denilen pudra kıvamında son derece yumusak zemınler, kum ve kum...ciddi kayaliklar demismiyidim? evet onlardan ve hatta oburlerinden... Bob Bergmanin hikayesini okuyanlar her Dakar yarisinda "erkeklerle oglan cocuklarini ayiran" bir etap oldugundan bahseder, onu hatirlayacaklar. Iste o etap bu etap.

Dayanikliligin ve ustaligin sinirlari bugun sinava giriyor. Ama ben bizimkilerin bunu"yildizli bes" alarak gececeginden adim gibi eminim.

Boyle basladilar...

Boyle bitirecekler...

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Taptaze Dakar 2010 videoları alttaki linkde arkadaşlar...

http://player.sbs.com.au/dakar/#/dak...Stage-3-Bikes/
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Ordinaryus Enduroist Barış Sekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Sekin
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Cool Dakar’da yükselişteyiz!

32. Dakar Rallisi'nde 4. etap sonunda genel klasmanda Türk sporculardan Kemal Merkit 72, Kutlu Torunlar ise 76. sıraya yükseldi.

Arjantin–Şili topraklarında 1 Ocak’ta başlayan ve 17 Ocak’ta sona erecek olan 9 bin kilometrelik Dakar Rallisi’nde toplam 2 bin 36 km katedildi.

Takımların Şili topraklarına geçtikleri 4. etabı Dakar Türk Takımı’ndan Kemal Merkit 62, Kutlu Torunlar ise 59. sırada bitirdi.

Genel klasmanda ise Kemal Merkit 72, Kutlu Torunlar da 76. sıraya yükseldi.

Start alan yarışmacıların sadece yüzde 40’ının finişe ulaştığı Dakar Rallisi’nde, Dakar Türk Takımı sporcuları Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar’ın ilk hedefi 8 bin 937 km’lik yarışı takım olarak başarıyla bitirebilmek. İkilinin ikinci hedefi ise genel klasmanda ilk 20, kendi kategorilerinde ilk 3 sırada yer almak.
    Barış SEKİN 0 Rh(+) 0535 269 06 51
    34 UCD 60

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Evet 5. etabi da geride biraktik ama bu kez uzucu bir haberle. Az once Kemal ile konustum, Kutlu maalesef bir kaza gecirmis ve bilek kemiklerinden birini kirmis.
    Kemalin dedigine gore sagligi yerinde ve ciddi bir sorunu yok. Es-dostundan okuyanlar varsa lutfen endiselenmesin. Ancak yarali eli dolayisiyla kazada arizalanan motorunu onaramamis, cok vakit kaybedip yarisi terketmek zorunda kalmis.

Onun icin cok uzgunum ama yarali dizi ve bacagi ile buyuk gayretle ve sportmence bayragimizi bu noktaya kadar getirdigi icin onunla gurur duyuyorum. Buyuk gayret sarfetti ve herseyi denedi, ancak gecen seneki sanssizlik yine onu buldu, yakasina yapisti. Uzulme Kutlu, seneye yeniden deneyeceksin biliyoruz, ve basaracaksin eminiz.

Kemal ise 62. basladigi bu zorlu etabi 41. bitirerek buyuk bir basari gosterdi.

Yarisin geri kalan kismini biraz buruk ve biraz yalniz surudurecek, bayragi tek basina sirtlayacak... Hay bin kunduz... Olacak is miydi yani...

Neyse biz ileriye bakalim, bakalim...Onumuzde koskoca 6. etap var ve moral bozmanin hic sirasi degil... Yani biz izleyicilerin moralindan bahsediyorum cunku Kemalin ki yerinde. Sesi gayet iyi geliyordu, Kutlu icin uzgun olmanin disinda hic bir sorunu yok. En buyuk derdi 2. etapta kaybettigi zamani telafi etmek.

6. Etap koskoca bir 600 km ve bunun 418 i zamana karsi kumluk kayalik col yarisi... Bazi kesimlerinde oldukca hizli, oldkca da tozlu bir etap olacaga benzer. Bu hizli pasajlar geride kalanlara aciklarini kapatmak icin buyuk imkan olacak. Bununla birlikte etabin sonlari oldukca teknik beceri gerektirecek deniyor. Kum tepeleri ver, ve "kayan kumullar" -her ne demekse- var... Tabii bu kum teperini asarken Iquique ye yaklasiyor ve geri planda Pasifik okyanusunu goruyor olacaklar. Manzara inanilmaz olacak, eminim.

Iste Iquique, ve ardindaki tepeler.

Aksama dogru o tepelerden asagi bir ordu inecek... Insallah iclerinde Kemal de olacak diyorum

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Elimde bir kac fotograf var, bunlari http://www.webventure.com.br sitesinde buldum.
    http://www.fotos.emol.com/index.asp?G_ID=13040# < burada da guzel fotograflar bulacaksiniz...

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Kutluya acil şifalar dilerim..
    En kısa zamanda düzelir inşallah...
    Kemal artık dediğiniz gibi bayrağı şimdilik tek başına götürecek.
    Şansı bol olsun tekeri düz bassın..
    Fotoğraflar harika teşekkürler..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Çöl kaplanı bu işi alnının akıyla bitirip ülkeye dönecek en ufak şüphem yok. Kutlu için ise üzüldüm ama kısmet değilmiş demek ki ...

Bu arada gürbüz abi verdiğin link için teşekkür ederim.

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bugun yine Kemali bulup konusabildim, hepinize selami var. Iyi dileklerinizi ve desteginizi de elimden geldigince aktardim.

6.Etabin oldukca zor oldugunu bu yuzden motoru yada kendisini kirmadan bitirmeyi hedefledigini, bunuda basardigini anlatti. Bunu takdir edebilmeniz icin bilmeyenlere motosikletle katilan 151 yariscidan 47 sinin, yani kabaca ucte birinin su ana kadar yaris disi kaldigini hatirlatmak isterim. Tabii ki Kutlu da bunlarin arasinda maalesef...

Yariscilar bun golgede 48C yi gorduler...7. etapta da hava boyle devam edecek...

Altta Kemali 2. etapta motorunu icine dusurup buyuk zaman kaybetigi su gecislerinden birinde goruyoruz... Stickerlerini ve cizmelerini yikiyor...

Genel siralamada 2. siradayken gecen gun gecirdigi kaza sonucu bacagi kirilan ve kalp problemleri yasayan Causto nun ardindan bu sefer bu etapta cok iyi yariscilardan 10 numarali Luca Manca da ciddi bir kaza sonucu agir bir kafa tarvmasiyla hastaneye nakledilerek yarisa veda etti.

Manca genel siralamada 9. durumda tam bir centilmen ve sportmendi. Yarisi yakindan izleyenler gecen gun onu Marc Coma ya kendi lastigini vererek yardim ettigini hatirlayacaktir.
    Su anda komada ve yasam savasi veriyor, Allah yardimcisi olsun. Insallah kurulur.

Onumuzdeki etaba bakalim bakalim... 7.Etap Iquique ile Anfagasta arasinda kosulacak. Etap delilik dercesinde 600km lik bir ozel etap iceriyor... Zaten tamami 641km.

Bu etabin belki de en onemli ozelligi yarinin "rest day" yani istirahat gunu olmasi. Dakar tarihi "rest day" e ulasanlarin yarisi bitirmesi mumkundur" diyor. Insallah dogrudur, insallah Kemali yarin kampta buzlu ickisini keyifle yudumlarken buluruz diyoruz. Gerci kendisi motoru en son vidasina kadar sokup tekrar takmayi planliyor ama biz yinede oyle hayal edelim, yoksa dayanamayacagiz bu iskenceye

Turkish Dakar Team bulteni bu etabi soyle tanimliyor... (tembellik bu kadar olur, kes yapistir yapiyorum uykudan bayilacagim yoksa...)

"Rallinin en uzun özel etabı aynı zamanda en çeşitlisi de. Iquigue’den ayrılmak bu muhteşem coğrafyaya veda etmek bazılarına pişmanlık yaşatsada, yarışmacılar günün ilk bölümlerindeki muhteşem kum tepelerinde gerekli motivasyonu yakalayacaklar. 3km’lik salar geçişi için ideal bir teknik bulmak oldukça zor. Yarışmacıların büyük bir kısmı tarafından hayatlarında hiç görmedikleri devasa büyüklükteki kurumuş tuz tepesi hızı 10 km’nin altına düşürecek. Bu bölüm geçildikten sonra açık ve hızlı bir yoldan Antofagasta’ya varacaklar. Kural kitabı motosikletçilerin ve görevlilerin ertesi gün dinlenme gününde kamp alanına 6’ya kadar varmalarına izin veriyor. "

Haydi hayirlisi...

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Cumlemize gecmis olsun, Kemal bu yaristaki etaplarin en zorunu (yukardaki haritaya bi' daha bakayim, vay canina diyeyim), yaziyla tam altiyuz kilometre çölü tek parca halinde geride birakmayi basardi. Bu performansa bu elimizden baska ne gelir? Bravo Kemal !

Iste Kemal 7. Etapta...

Altta bu aksam itibariyla ilk 60 listesini veriyorum. (toplam 90) Mavi noktali olanlar "elite riders".

Yarin... Baklim Kemal golgede serinlerke ne iciyor

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Basin bulteninden:
    --------

Ralli’nin 6. Etabını başarıyla tamamlayan Kemal Merkit dinlenme günü öncesindeki zorlu Iquique – Antofagasta etabında 64. sırada start aldı ve 67. olarak bitirdi. 600 km’lik 7. özel etapda ekipler, kum tepeleri ve kurumuş tuz tepelerinden geçtiler.

Kutlu Torunlar’ın motosikletinde yaşadığı benzin tankı sorunu ve el bileğindeki kırık nedeniyle yarış dışı kalmasıyla 55 numara ile yarışan Kemal Merkit yarıştaki tüm zorluklara rağmen finişe ulaşmak için çaba gösteriyor.

Merkit, “Kutlu’nun yarış dışı kaldığı 5. etap çok zorluydu, yarışı ilk günden beri lider götüren Fransız David Casteu bile yarış dışı kaldı, ben de kötü düşüşler yaparak ayak bileğimi sakatladım , yarışa devam ediyorum her ne olursa olsun finişte Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum. Bu sene yarışın zorlu etapları 3. etapdan itibaren kendini göstermeye başladı, Çöl koşullarına makineler yeteince hazir değil. Burdaki sıcaklık nedenıyle özellikle benzin tanklarında ve diğer mekanizmalarda bizlerde dahil olmak üzere herkese sorunlar yasatiyor" dedi.

5. etapda mekanik arıza ve el bileğinde kırık yaşayan Kutlu Torunlar ise hafta içi Türkiye’ye gelecek.

Tamami 9.000 km ve 14 özel etaptan oluşan zorlu rallide Cumartesi günü dinlenme günü olarak kullanılacak. Bundan sonra ekipler Şili’de And dağları eteklerinde zorlu mücadeleye devam edecek.

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu