Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye donald_duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    BMW R1150GS Adv / G 650 XChallenge
    Marka
    Bmw

Bugun Kemali defalarca aradim ama ulasamadim. Uyuyordur filan diye daha fazla rahatsiz etmek istemeyerek vazgectim. Yani ne ictigini ogrenemedik, ama nerelerden nasil gectigini ara sira da fotograflardan gorebiliyoruz hic olmazsa...

Kemalin ADVRider destegi ile bize ulasan bir fotografi. Super...

Evet simdi hikayeyi birakip onumuzdeki etaba goz atalim...

8. Etap yine Atacama colunde, ama bu kez guneye dogru. Hava golgede 50C dereceden 48C a filan dusebilir...

Tam 472km Ozel Etap kahramanlarimizi bekliyor. Toplam etap 568km ve Copiapo sehrinde bitiyor. Ilk cikista yogun sis bekleniyor,ama bu bolum baglanti etabi olarak 100km civarinda normal seyirle gececek... Yaris once oldukca kazik bir kayalik zeminle basliyor. Bir nevi tas colu. Navigasyona epey is dusecek cunku bu zeminde tekerlek izi de kalmiyor.

Etap uzun ve oldukca teknik, gunler de kisa... Sonlara dogru yine kum ve kum tepeleri, vede daha cok kum var. Gunler de kisa demistim degil mi? Kisa...

Bu kisa gunler Marc Coma ya bu gun iyice uzun gelmistir. Gecen gun etap icinde kural disi lastik degistirdigi Fransiz TV sindeki yayinla kanitlaninca 6 saat ceza alan sampiyon kara kara yarisi terketmeyi dusunuyor. 8. etaba start almayabilir. Bakalim ne yapacak.

Bu Dakar Comanin Dakari olamadi bir turlu. Once 22 dakika asiri hiz cezasi yedi, bunu kapatayim diye didisirken arka tekerleginde bir ariza ortaya cikti ve 45 dakika kaybetti. Ardindan da tekerlegini kayaya vurup tamamen yardi ve bu lastik degistirme olayi cikti ortaya.

Boyle bir olay 2008 de Kemal in basina gelmisti. 10,000km lik Transorientale yarisinin 2. gununde motoru tamamen hurdaya ikan motosikleti icin Kemal baska bir motosiklet bulmus yarisa devam edebilmesi icin verilen 200 saat (yani yarisin basinda diyorlar ki "sen bu yarisi sonuncu olarak bitireceksin!") cezaya ragmen Kemal yarisi terketmemis ve listede sonuncu olmasina ragmen 38. olarak bitirmisti.

Coma profesyonel oldugundan (yani kendi adina katilmiyor) bunu yapamayabilir. Bakalim sponsorlari ne karar verecek, birkac saat icinde ogrenecegiz.

Coma siz Dakar biraz tatsiz aslinda. Gerci son gunlerde acigini kapatmak icin gemi aziya almis tam gaz gidisi beni biraz urkutuyordu ama umarim devam eder.

Yildizlar altinda starti bekleyis...

Bu arada "Endurocu.com" dan arkadasim Goksin Kivanc in eline gecen bir haberi de aktariyorum. kendisi Kutlu dan bir mesaj almis. Kutlu soyle diyor...

"Uzun uzun yazmak istiyorum, herkese tek tek cevap göndermek istiyorum ancak malum tek elle hem de sol elle biraz zor. Bu gerçekten tarifi zor bir macera bir de bu kadar gönülden destekleyen sizler olunca iyice tarifsiz oluyor.

Çok ama çok çok çoooook teşekkürler. Tabi ki yarışı tamamlamayı çok isterdim ama emin olun oözellikle bu sene yaşadıklarım ve yaşattıklarınızla yüzde 99'unu tamamladım diyebilirim. Geriye kalan yüzde 1'i de benim için Kemal'in tamamlıyacağından hiç şüphem yok. Destek almadan yarışanlar kategorisinde 1. 'lik bizim olacak."
    Konu donald_duck tarafından (10-01-2010 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Saat farkindan dolayi sizin icin bayat olabilir ama benim icin taze haber cok guzel... Coma yarisa devam ediyor ve derece almasi artik mumkun gorunmese bile deli herif 42sn farkla ikinci olarak 8. etabi bitirdi.

kemal de cok iyi gidiyor nazar degmesin... CP4 e 45. olarak ulasti onunde asagi yukari 140-150 km kalmis olmali.

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

8. Etap tamamlandi, Kemal 43. sirada guzelce bitirdi, bizde rahat bir oh cektik ardindan.'

Buyuk macera yarin 9. etapla devam ediyor...B etabin profili soyle

Toplam 547km ve bunun 338km si ozel etap... Parkurun yarisi Atacama colunde veda etmakle geciyor. 178 km Kum tepeleriyle mucadele ve neredeysedeni 2000m den deniz seviyesine inis. Buradab sonra kayalik, kuru sert zeminle beraber yarisin temposu, hizi yukselecek ve SS Vallenar sehrinde son bulaca. Buradan ekipler La Serena ya ana yoldan tarafige karisip normal bir seyirle ulasacaklar. Anan kamp La Sereneda bu gece.

La Serena dan bir gorunus...

Bu da 2009 Dakar Rallisi La Serena dayken cekilmis, Dakari izleyenlerin hafizalarinda yer alan unlu bir fotograf...

Carlos "Matador" Sainz VW Touareg ile...

Dunku dinlenme gununden de degiSIK iki fotograf var.

ADV Riderden... Ingiliz kadin yarisci Tamsin Jones gununu motoSIKlet bakimindan sonra cadirinda dinlenerek gecirdi. Pek cok yarisci otellerdeydi...

Italyan kadin yarisci Silvia Giannetti motoSIKletini topluyor...

Yaristaki motoSIKletli kizlardan biri de Isvecli Annie Seel

Su anda 8. etapta bilemedigim bazi zorluklarla mucadele ediyor olmali. Henuz finise ulasamadi. Allah kizin yardimcisi olsun.

Alttaki hanim 450 WRF Yamaha ile yarisan Alman sporcu Christina Meier.

Kizlar bu yarista erkeklerden daha iyi dayaniyor sanki... 6 da 5 devam ediyorlar.

Altta sagdaki hanim Sili devlet baskani Michelle Bachelet. Kendisi dun istirahat gununde Dakar kampini ziyaret etti, yariscilarla, gorevlilerle ve fotografta ortada yer alan ASO baskani Lavigne ile gorustu...

Ama korkacak bir sey yok boyle bir sey yapmadi...

yarin 9. etapta gorusuruz...

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bugun dokuzuncu etap biraz enteresan bir sekilde basladi, devam etti ve tamamlandi arkadaslar. Asiri sis nedeniyle etap planlandigindan daha kisa, 338km ozel etap yerine 175km seklinde yapildi. Sabah sisinin dagilmasi icin sabah 7 yerine 11 de yaisa start verilbildi. Toplam mesafenin hala 550km olarak degismemesi nedeniyle, ekiper gec saatlere kalmasin diye starti 20ser 20 ser verdiler.

Bu tur durumlarda manzara muthis oluyor. Bir de ses olsa...

Uzatmayayim, belki de biliyorsunuzdur, Kemal bu etebi da alninin akiyla 51. sirada bitirdi. Helal olsun diyorum ve iste internetin derinliklerinden Kemalin bir fotografi geliyor. webventure.com dan...

Kemal 9. etapta. Hemen ardinda 155 numara ile Valle geliyor.

Etaptan hosunuza gidecegini dusundugum bir iki fotograf daha...

Etabin birinciligini Despres ve Coma paylastilar. Fark sifir saniye. Boyle sey ilk kez gordum, bir daha da gormem saniyorum. Ikinci (yada ucuncu) yarisci genel siraamada ucuncu goturen, arazinin yerlisi SIlili yarisci Lopez inanlimaz gidiyor. Hemen ardinda yillarin tecrubeli ismi Norvecli Ullevalseter var.

Fotografta Lopez...

Bu da benim disi kahramanlarimdan Alman Christina Meier ve Yamahasi. Bugunku etabi o da 69. sirada bitirdi.

Soz kizlardan acilmisken

bu kahraman suruculerden Annie Seel in basina gecen gun gelen hadiseden bahsetmeden gecmemek lazim.

Bir takim tarihi harabelerin oldugu bir yerlerden gecerken Aniie birden onundeki cukuru farkediyor. Frenleyip durmak icin cok gec, hic bir sey yapacak durumda da degil, kendini motordan atip kurtariyor, motor dusuyor cukura... Hemde ne cukura... B bir "tomb", bir kaya mezari.

Toparanip kendine geliyor ve cukura inmenin, dusseydi cikmanin imkansiz oldugunu dehsetle goruyor...

El sallayip yardim istiyor, birkac surucu duruyor ama yapacak bir sey yok. En yakin CP den yardim istemek uzere ayriliyorlar. Bu arada bir haber helikopteri yardim icin duruyor ama onlarin da yapacagi bir sey yok. Telsizle yardim cagiriyorlar.

Yardim cagirisina yine helikopterle bu kez ASO baskani ettienne Lavigne geliyor. Adam helikopterden ip sarkitip cukura bizzat iniyor, motoru baglayip helikopterle cektiriyor, ve Annie ye teslim ediyor...

Annie sevinc gozyaslariyla motoru calistiriyor, motorun hic bir seyi yok... Yoluna devam edip etabi tamamliyor.

O gunden bu yana Annie ye "Tomb Rider" diyoruz...

Alttaki linkte bu konuda bir video var...
    http://www.youtube.com/watch?v=0QXm0...layer_embedded

Yaristen pronografik degeri olan birkac fotograf serpistireyim...

Bu da deliler tarafindan tasarlanmis olan 7. Etaptan bir fotograf ve altta bu etaptan bir video.

Otomobilin karsidaki tepeye cikabilmesi icin tam gaz inmesi sart. Ne inis ama...

http://www.youtube.com/watch?v=C6QBkYLxZvc

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bu da Antafagasta da yariscilari bekleyen kamp, biouvac.

Simdi de onumuzdeki 10. etaba bir goz atalim dilerseniz, yani dilemeseniz de atacagiz, goz benim sonunda...

La Serena / Santiago arsinda 586km lik bir etap ve bunun 238km si ozel etap olarak zamana karsi kosulacak. Atacama colunun geride kaldigini bu etapta yariscilarla beraber gorecegiz. Oldukca inisli cikisli ve sayisiz tepelerle dolu bir etap olacak. Navigasyon oldukca ciddilesecek burada. Yol notlarini okuyamayanlarin oldukca vakit kaybedecegi tahmin ediliyor.

Kisa ama dikkatli gidilmesi gereken biraz teknik bir parkur. Kemalin zorlanacagini sanmiyorum, insallah hay dilimi essek ari soksun demek zorunda kalmam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:47 ----------

Bugun dokuzuncu etap biraz enteresan bir sekilde basladi, devam etti ve tamamlandi arkadaslar. Asiri sis nedeniyle etap planlandigindan daha kisa, 338km ozel etap yerine 175km seklinde yapildi. Sabah sisinin dagilmasi icin sabah 7 yerine 11 de yaisa start verilbildi. Toplam mesafenin hala 550km olarak degismemesi nedeniyle, ekiper gec saatlere kalmasin diye starti 20ser 20 ser verdiler.

Bu tur durumlarda manzara muthis oluyor. Bir de ses olsa...

Uzatmayayim, belki de biliyorsunuzdur, Kemal bu etebi da alninin akiyla 51. sirada bitirdi. Helal olsun diyorum ve iste internetin derinliklerinden Kemalin bir fotografi geliyor. webventure.com dan...

Kemal 9. etapta. Hemen ardinda 155 numara ile Valle geliyor.

Etaptan hosunuza gidecegini dusundugum bir iki fotograf daha...

Etabin birinciligini Despres ve Coma paylastilar. Fark sifir saniye. Boyle sey ilk kez gordum, bir daha da gormem saniyorum. Ikinci (yada ucuncu) yarisci genel siraamada ucuncu goturen, arazinin yerlisi SIlili yarisci Lopez inanlimaz gidiyor. Hemen ardinda yillarin tecrubeli ismi Norvecli Ullevalseter var.

Fotografta Lopez...

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bu da benim disi kahramanlarimdan Alman Christina Meier ve Yamahasi. Bugunku etabi o da 69. sirada bitirdi.

Soz kizlardan acilmisken

bu kahraman suruculerden Annie Seel in basina gecen gun gelen hadiseden bahsetmeden gecmemek lazim.

Bir takim tarihi harabelerin oldugu bir yerlerden gecerken Aniie birden onundeki cukuru farkediyor. Frenleyip durmak icin cok gec, hic bir sey yapacak durumda da degil, kendini motordan atip kurtariyor, motor dusuyor cukura... Hemde ne cukura... B bir "tomb", bir kaya mezari.

Toparanip kendine geliyor ve cukura inmenin, dusseydi cikmanin imkansiz oldugunu dehsetle goruyor...

El sallayip yardim istiyor, birkac surucu duruyor ama yapacak bir sey yok. En yakin CP den yardim istemek uzere ayriliyorlar. Bu arada bir haber helikopteri yardim icin duruyor ama onlarin da yapacagi bir sey yok. Telsizle yardim cagiriyorlar.

Yardim cagirisina yine helikopterle bu kez ASO baskani ettienne Lavigne geliyor. Adam helikopterden ip sarkitip cukura bizzat iniyor, motoru baglayip helikopterle cektiriyor, ve Annie ye teslim ediyor...

Annie sevinc gozyaslariyla motoru calistiriyor, motorun hic bir seyi yok... Yoluna devam edip etabi tamamliyor.

O gunden bu yana Annie ye "Tomb Rider" diyoruz...

Alttaki linkte bu konuda bir video var...
    http://www.youtube.com/watch?v=0QXm0...layer_embedded

Yaristen pronografik degeri olan birkac fotograf serpistireyim...

Bu da deliler tarafindan tasarlanmis olan 7. Etaptan bir fotograf ve altta bu etaptan bir video.

Otomobilin karsidaki tepeye cikabilmesi icin tam gaz inmesi sart. Ne inis ama...

http://www.youtube.com/watch?v=C6QBkYLxZvc

Bu da Antafagasta da yariscilari bekleyen kamp, biouvac.

Simdi de onumuzdeki 10. etaba bir goz atalim dilerseniz, yani dilemeseniz de atacagiz, goz benim sonunda...

La Serena / Santiago arsinda 586km lik bir etap ve bunun 238km si ozel etap olarak zamana karsi kosulacak. Atacama colunun geride kaldigini bu etapta yariscilarla beraber gorecegiz. Oldukca inisli cikisli ve sayisiz tepelerle dolu bir etap olacak. Navigasyon oldukca ciddilesecek burada. Yol notlarini okuyamayanlarin oldukca vakit kaybedecegi tahmin ediliyor.

Kisa ama dikkatli gidilmesi gereken biraz teknik bir parkur. Kemalin zorlanacagini sanmiyorum, insallah hay dilimi essek ari soksun demek zorunda kalmam...

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Gunun videosu...
    http://www.youtube.com/watch?v=d2Kck...layer_embedded

Gunun adami... Vladimir Chagin.

http://www.youtube.com/watch?v=1HDTT...layer_embedded

Kamaz kamyonuyla herkese toz yutturan Chagin bu ralliyi 5 kez sampiyon olarak bitirdi, 6. sampiyonluguna dogru gidiyor.

Dakar 2010 u da acik farkla onde goturuyor. 2. durumdaki vatandasi Kabirov ile arasinda 1h+, 3. ile 8h+, 4. ile 10h+ fark var.

Bu yarisin yeni markalarindan biri Aprilia RXV 4.5.

Gosterdigi performansla eni konu goz dolduran iki silindir, 450cc V motorlu bu enteresan Aprillia yi once alkisliyor, sonra da biraz yakindan bakiyoruz...

Aprilia ve Lopez Dakar 2010 da ilk besin icinde ucuyorlar, dilerim yarisi sonuna kadar boyle surdururler

Hizla yaklasan etap, 11. etap... Onumuzde bir kac saat kadi sadece.

Bugun kahramanlarimiz Santiago dan kalkip San Juan a, yani Siliden Arjantine donuyor. Ozel etap Arjantin topraklarinda yer aliyor ve tam 220 km.
    Yaris oldukca yukseklerde gececek ve teknikerler dusuk oksijenin neden olacagi guc kaybina karsi bazi onlemler almak zorunda kalacak.
    Ozel etabin %75 i 1000m nin uzerinde, yarisi 2000m nin uzerinde. Yaklasik 3000 m lik uc tane de zirve var.
    Yarisin sonunda ise 20km lik ciddi bir inis gorunuyor. Frenlerin atesle imtihani olacak. Ozellikle kamyoncular icin...

Kemal mi? Ha o tabii ki 10. etabi da sakin sakin tamamladi. Hemde kendi klasmaninin zirvesinde...

Kemal 11. yi de gecer gider ya, bi' sey olmaz... Vallahi meshur horoz gibi bizim Kemal.
    Hani su yumurta mi tavuktan, tavuk mu yumurtadan sorusunu cevaplayan horoz var ya... O iste...

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Matador

bugun yine ucuyordu, ve buyuk rakibi Peterhansel ile arasini 2h + acti. Carlos gecen seneki gibi yarisin sonunda bir hata yapmazsa otomobil dalinda sampiyon olacak. Ilk sampiyonlugu tam 22 yil once kazanan Carlos inanilmazi basariyor. Adama bosuna "Matador" denmiyor yani... VW takimi muthis bu sene vallahi.

Peterhansel in ne menem bir adam oldugunu kisaca yazayim ki gozunuzde olay biraz daha canlansin...

65 dogumlu bu Fransiz yarisci Yamaha motosikletiyle 91, 92, 93, 95, 97 ve 98 yillarinda Paris-Dakar yarislarini sampiyon olarak bitirdi. Daha sonra Mitsubishi otomobil takimina gecti.
    Pajeroyu kaptigi gibi 2004, 05, ve 07 de uc kez yine sampiyon olarak Dakar i bitirdi. Iki kez de dunya enduro motosiklet sampiyonu olan yarisci 2005 ve 06 da Sampiyonlar Yarisina da katildi. Peterhansel gelmis gecmis en buyuk motorsporlari yariscilari arasinda goz dolduran bir isim.

gelelim esas kahramanimiza.

Bugun uzun saat hesaplamalari sonunda actigim telefon sonunda Kemali San Juan sanayii de Carlos ustada motoruna kaynak yaptirirken yakaladim. (atiyorum biraz, gercekten kaynakcidaydi ama gerisi benden)

DD=Kemaaal ! Ben Resat...

KM=Ooooo baba na'ber?

DD=Iy'lik be, kosturup duruyoruz iste, ayni tas ayni hamam...Haberler sende!?

KM=Cok iyi gidiyo valla. Motor canavar gibi, hic bir sorun cikarmadi, cikaracaga da benzemiyor... Taş ...taş...

DD=Aman masallh diyelim de... sen nerdesin oyle arkadan acaip sesler geliyo ?

KM= Ya... Depo delindi de ona kaynak yaptiriyorum, kaynakcidayim...

DD= HÜa Nası ya?

KM=Yok be, benzin deposu degil, benim yaptigim su deposu delindi. Yarin 45C olacakmis hava yanimda su olsun, basima dert acmiim simdi gider ayak...

DD= Ha tamam.
    DD=Forumlardan butun cocuklar seni destekliyor, dua ediyor, yakindan takip ediyor. Heyecandan geberiyoruz burada.

KM=Biliyorum, biliyorum cok tesekkurler vallahi buyuk moral oluyor. Bir kac genci bu spora cekebilsek...

DD=Eh benim gayretim de bu zaten.

Arkada Ispanyolca-Portekizce karisik lakirdilar, soruyla biten atesli konusmalar..

DD=Eh ben seni lafa tutmayim, isine bak. Yarin basarilar, gozunu seviim risk misk alma bitirmeye bak, arkandayiz ona gore...

KM= taam taam merak etme, herkese sevgi selam...

DD= Baaay...

Iste boyle gecti gorusme. sesi cok iyi geliyordu, yorgunluk flan hak getire. Sanki yarin 1. etaba cikacak. 41 kere masallah... Aslanim benim

10. etaptan birkac fotografa soyle bir goz gezdirelim, daha bir havaya girelim... Arajantin topragina isinalim diyorum.

Annie (?)

Bu yilin yakisikli otomobili Mitsuishi Racing Lancer Portekizli Carlos Sousada... Siralamada 6.

Yarisin lideri, inanilmaz Cyrl Despres

Alain Duclos... Genel siralamada 5. sirada.

Quadlar. Onlarin da yeri baska... Arjantinli Patronelli kardeslere kimse yetisemiyor. En yakin surucu, 3. durumdaki Ispanyol Coromina, 4 saat geride.

Simdi bir de genel siralamya bakmaka fayda var. Sunun surasinda uc gun kaldi finise...

Kemalimizi 53. sirada gorebilirsiniz.

Gelecek etap bakalim ne gosterecek. Kabaca sunu gosteriyor simdiden. Kemalin dedigine gore 45C ve ustu bir sicaklikta tam yediyuzdoksanalti..yani 800km yapacaklar. Yani bu bu yilki en uzun etap oluyor. Ozel etabi da az degil. 476, yaklasik 500km. Bu yorgun ekip ve araclara bakalim ne tesiri olacak 12.etabin...

Oldukca renkli bir baslangic olacak, birbiri ardinca dere gecisleri, kayaliklar, kum, toz-toprak, vadiler, biraz daha dere gecisleri, bir iki nehir gecisi (abartiyorum galiba), evet peri bacalari (evet Arjantinde de varmis bu peri bacalarindan, benim aklima Arjantin denince hep bira gelir nedense... "Koço, çek bi' Arjantin" seklinde cumle icinde kullanilabilir mesela..."peri Bacasi" ne alaka ).. filan seklinde gidilirken birden bir milli parka giriliyor ve normal trafik hiz sinirlarina dusuluyor. Yukarki haritada kesikli cizgi seklinde tezahur eden mintika...
    Orayi da gectikten sonra kumlu vetepeciklerle dolu bir yerlere geliniyor, hayirlara vesile olsun, burada hoplama ziplama seklinde deli gibi gidilse de 100km/h i gecmek her babayigidin harci degilmis ve ozellikle motosikletcilerin cani cikacakmis. Ben diyenlerin yalancisiyim, bakalim ne olacak...

Ayyyy....

Isim
    Resat Arbas
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Evet bugun fazla uztmadan vehbinin kerrakesine gelelim, Kemal yine gayet guzel bir etap gecirdi, dertsiz-tasasiz 53. olarak etabi tamamladi.

KEMAL

Kaldi iki etap...

Etabi Lopez Apriliasiyla onde bitirirken ilk besteki buyuk cekisme surdu. Ullevalseter, Fretigne, Rodrigues, Duclos...Inanilmaz gidiyorlar. Despres birinciligi garantiledi, hic kasmadan ve asiri risklere girmeden 8. olarak, Coma ise dereceye girmesi soz konusu olmamasina ragmen canini disine takip 3. olarak etabi tamamladilar.

Sira geldi 13. etaba...

San Rafael / Santa Rosa De La Pampa arasinda kosulacak tm 725km yol. SS 368km. Yolun uzunlugu bir yana, burada yariscilari bekleyen "Nihuil Dunes", Yani kum tepeleri kollarini acmis gelsinler de sunlari yutayim gibilerinden bekliyor. Bu catal dilli tepeler gecen sene butun ekiplere safra kusturmustu... Sicaklik yine ayni tabii. Yazin gobegi, Allahin colu...

Yaristan br kac pornografik fotograf...

Evet bu gunluk veda etmeden once bugunun bombasini da veriyor ve bu link icin endurocu arkadasimiz Goksin Kivanc a cok cok tesekkur ediyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=Kc1se...layer_embedded

Kemal "Rest Day" de yarisi anlatiyor. Debriyaj maneti olmadan 7. etabi nasil bitirdigini dinlemek istersiniz muhakkak. Hemde kendi agzindan.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alnının akıyla yarışı tamamlayıp geleceğinden hiç şüphem yok.

Reşat abi sayende Dakar konusunda güncel kalıyoruz ellerine sağlık ...

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu