Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 11 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 789101112 SonuncuSonuncu
101 den 110´e kadar. Toplam 118 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ersel şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Alıntı ali kaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersel merhaba RT 1200 için yükseltip yakınlaştırma varmı RT Nin Nasıl oluyor
    Ali abi buyur gel beklerim. Çayımı çorbamı içer, ölçülerini alırım gidonun

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Alıntı Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle elinize sağlık amaca yönelik bir ürün hazırlamışsınız. böyle üreticilere ihtiyacımız var.. size teşekkür ediyorum fakat gel gelelim fiyat politikası sebebiyetiyle hemen hemen aynı parayı verdiğim aksesuarları ilk üretenden (patentini yaptırandan) alma yönünde emeğe sayğı içinde alışveriş yapıyorum. bu bir eleştiri değildir üzerinize alınmayın lütfen.

Üst mesnet ile farklı renklerın kombine edilmesi bana ilginç geldi (ama fark ettim ki 2 rengi de yapıyorsunuz zevk meselesi demek)
    Yükseltme güzel bir aksesuar ama yakınlaştırmaya hiç luzum görmedim ne gibi bir avantajı oluyor çok merak ettim
    Forumda bir üye arkadaşımızın yazdığı gibi Giriş seviyesinde üretilen bir aksesuar için banada biraz pahalı geldi.

iyi alışverişler dilerim (:
    Yükseltme ve geri çekme aparatını, kısa boylu kişiler tercih ediyor. Özellikle uzun yollarda kolların daha rahat durması, sürücü için kokaylık sağlıyor. Fiyat konusuna gelince tamamen talep meselesi 1 takım yaparsanız harcanan vakit fiyatı yükseltir. Adetli üretim de ise fiyatlar düşer. Ben isterim ki adetler daha fazla olsun. Daha da iyi bir fiyat çıkarayım.

Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Alıntı ahmet şen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukseltmeyi bugun taktım cuk oturdu. hatta kullanılan alu. orjinal kapaktan daha kaliteli gibi geldi. elinize saglık.
    Güle güle kullanın

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle elinize sağlık amaca yönelik bir ürün hazırlamışsınız. böyle üreticilere ihtiyacımız var.. size teşekkür ediyorum fakat gel gelelim fiyat politikası sebebiyetiyle hemen hemen aynı parayı verdiğim aksesuarları ilk üretenden (patentini yaptırandan) alma yönünde emeğe sayğı içinde alışveriş yapıyorum. bu bir eleştiri değildir üzerinize alınmayın lütfen.

Üst mesnet ile farklı renklerın kombine edilmesi bana ilginç geldi (ama fark ettim ki 2 rengi de yapıyorsunuz zevk meselesi demek)
    Yükseltme güzel bir aksesuar ama yakınlaştırmaya hiç luzum görmedim ne gibi bir avantajı oluyor çok merak ettim
    Forumda bir üye arkadaşımızın yazdığı gibi Giriş seviyesinde üretilen bir aksesuar için banada biraz pahalı geldi.

iyi alışverişler dilerim (:
    Barış Bey yükseltme sürüşünüzdeki kambur pozisyonlarınızı alıp dik sürmenizi sağlar bu da uzun yolda belinizin daha az ağrımasını sağlar, geri çekme ise kolların daha rahat bir pozisyonda kalmasını sağlar. Bu pozisyonu tanımlarsan da; eğitimlerde hep söylenen birşey var, "omuzları düşür, rahatla ve kasılma, kollarını tavuk kanadı gibi çırparcasına serbest bırak" diye. Ben şahsen anatomimden örnek verirsem, kolların standart gidona kısa kaldığı için dik durduğumda kolların geriliyor oysaki bize verilen eğitimde kollar rahat bir pozisyonda kalmalı deniliyor. İşte ben de bu rahat kol pozisyonunu sağlamak için geri çekme özelliği olan bir yükseltme aparatı tercih ettim.
    Ersel kardeşime de biraz yazmak istiyorum. Öncelikle emeğin için çok teşekkürler. Şimdi Erselden aldığım aparatı geçen hafta taktım ancak malum problemden ötürü paylaşamamıştım.
    Son resimde aparatın grenaja yaklaştığını görüyorsunuz. Ben geçenlerde depoyu sökmüştüm bakım için. O zaman takarken İllaki bir tarafa fazla esnemiş. Onu düzelttim de öyle taktım. Takacaklar buna dikkat etsin. Sonra takınca "aaa bu grenaja deyiyor" demesin. Diğer husus ise benim mesnet siyah olduğu için ben de siyah taktım. Aparatın üstüne taktığım kelepçe ile vidalar orijinal parçası olduğu için biraz daha kibar bir görüntü oldu. Hem de Ersel'den kelepçeyi almadığım için fiyat da makul bir seviyeye düşmüş oldu. Takma aşamasında ufak tefek sıkıntılar ile başlasak da benim azmim karşısında ve Ersel ile telefonda kurduğumuz koordine sayesinde hepsini yendik. Yenemediğimiz tek şey ise tam sol yaptığımızda Çelik fren hortumunun gerilmesiydi. Aslında bu gerginlik hortumdan daha çok beni geriyor😂 Şimdi gerçeği söylemek gerekirse aparatı takmaya engel bir durum yok. Ancak benim biraz evhamımdan dolayı fren hortumuna 2-3 cm bir rekor eklemek istiyorum. Bunu da fren hidroliğini değiştirirken yapacağım. Çünkü Oray'ı söktüğümde havasını almak için depoyu söküp abs ünitesinden almam lazım. Tekrar tekrar aynı işçiliği boşu boşuna yapmak istemiyorum. Önce rekoru bulayım sonra ekleyip kafamdaki gerginliği atacağım.
    Sonuç aparatın fiyatı ve performansı iyi, içindeki gelen kron Çelik vidası çok iyi, alınıp takılacak bir forma sokulmuş. Kablo gerginliği asla olmuyor, plastik kelepçeleri ister kesip gerginliğini aldıktan sonra yeni takın, isterseniz de kabloları kaydırın sonuçta kablo her türlü uzuyor, fazlasıyla pay var. Fren hortumuna gelince çok az geriliyor ama gidonu tam sol yapmaya izin veriyor. Sürüşe rahatlığına gelince hissedilir derecede rahatladım. ALINIP TAKILIR👍🏻
    Erseltech sana tekrar teşekkürler❤️ kullandıkça geri dönüşlerimi burada paylaşırım.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

5. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (17-04-2017),ersel şenkaya (18-08-2016)

Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Güle güle kullan ali abi, her daim arayabilirsin. Ne gerekiyorsa elimden geleni yaparım.

7. ersel şenkaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (18-08-2016)

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış olacağım ama yazmadan edemedim. bu sıkıntı olan rekorlu vidalar ülkenin her ilindeki oto sanayilerde bulunan pres hortumcularda ve çeşidi bol olan hırdavatçı-cıvatacılarda çeşit çeşit bulunabilecek bir şey. hatta motorla gidince çokça akıl verip ilgilenen de olur.

bu arada Ersel hocam gs ve gs adv arasında bir fak varmıdır acaba? alsak sorun olur mu?
    Konu serkan uğurlu tarafından (15-10-2016 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Alıntı serkan uğurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış olacağım ama yazmadan edemedim. bu sıkıntı olan rekorlu vidalar ülkenin her ilindeki oto sanayilerde bulunan pres hortumcularda ve çeşidi bol olan hırdavatçı-cıvatacılarda çeşit çeşit bulunabilecek bir şey. hatta motorla gidince çokça akıl verip ilgilenen de olur.

bu arada Ersel hocam gs ve gs adv arasında bir fak varmıdır acaba? alsak sorun olur mu?
    elime geçiremedim ki bi adv bilemiyorum şimdi. ama büyük ihtimalle olacağını düşünüyorum. vakit varsa dükkana beklerim.

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı ersel şenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elime geçiremedim ki bi adv bilemiyorum şimdi. ama büyük ihtimalle olacağını düşünüyorum. vakit varsa dükkana beklerim.
    ilk fırsatta geleceğim. hayırlı işler

11. serkan uğurlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ersel şenkaya (15-10-2016)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

sulu adv için bir düşünce var mıdır?

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sulu adv için bir düşünce var mıdır?
    korkmaz her türlü götür ölçüsünü alır ersel yapar ben memnunum
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

14. Uğur Mertol, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ersel şenkaya (17-04-2017)

Sayfa 11 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 789101112 SonuncuSonuncu