Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 88 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 387884858687888990919298 ... SonuncuSonuncu
871 den 880´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

B u makyaj degil ki 1200GS'in nasıl adv modeli var. Africa'nin da üst modeli olacak bu bence. Bizim makineler yine tedavülde olacaklar bence.
    I need your boots your clothes and your motocycle

2. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (14-11-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B u makyaj degil ki 1200GS'in nasıl adv modeli var. Africa'nin da üst modeli olacak bu bence. Bizim makineler yine tedavülde olacaklar bence.
    Katılıyorum ,klasik olarak devam edecek bizdekiler.Yenisine "Adventure Sport" dediler.

Enduroist Üye
    Isim
    Şan connery
    Marka
    Aprillia

Herkese merhaba,

Ay sonuna kadar AT almayı planlıyorum. DCT modelini test etme şansı buldum. Denk gelirse DCT tercih etmeyi düşünüyorum.Tüm beklentilerimi karşılayan bir motosiklet. Yani motosiklet konusunda netim. Ancak EICMA fuarıyla birlikte yeni AT'ın tanıtılması yıl sonu olması nedeniyle bayilerin güzel indirimler yapması kafamı karıştırıyor. Ben de Africa Twin Adventure Sport (ATAS) modelinin 70.000 TL bandında olacağını düşünüyorum. Sürüş modları ya da artan yakıt deposu bir tarafa benim için önemli olan üzerinde yaklaşık 10.000 tl'ye yakın aksesuar ile birlikte geliyor oluşu ve jantların paslanmaz çelik oluşu. Dolayısıyla ilk sorum jantlar hakkında paslanma korozyon gibi sorun yaşayanlar olduğu için mi yeni africa twin de jantlar paslanmaz çelik yapılıyor? araştırdığım kadarı ile sadece tricolor modelinde jantların boyasının atma problemi oluyordu. jant sorunu çok yaşanan bir problem ise beklemeye değer bence. o kadar aksesuarı da cabası.

Diğer yandan bir bayiden manuel için 49.500 tl, başka bir bayiden DCT için 53.000 tl fiyat aldım. tabi üstüne bir sürü aksesuar parası eklenecek. dolayısıyla 60.000 TL'li fiyatları bulacak ve belki geçecek.

Son olarak 43-45bin TL fiyatlara ikinci el modeller var ve fiyat olarak çok mantıklı geliyor.

ilk defa 0 km bir araç alma şansına sahibim. Bu beni biraz heyecanlandırıyor. ama ikinci ele yönelirsem de param cebimde kalacak. sonuçta ne bileyim kolay da kazanılmıyor. Akıl akıldan üstündür tavsiyelerinize ihtiyacım var. çevremde bu konuda danışabileceğim pek kimse yok. biraz uzun olmuş. zaman ayıran herkese teşekkürler.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Ercüment tertemiz ikinci eller var bence al birini cebinde kalan para ile benzin koyup keyfini çıkart bol bol gez.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Sıfır mı ikinci el mi? Zor bir karar ,ben de o yollardan geçtiğim için biliyorum,yalnız benim hoşuma giden renk tricolor dı ve alacağım tarihte ikinci elde düşük km temiz bulamamıştım, Honda kampanya yapınca da sıfır dan yana tercihimi kullanmıştım,AT ler de öyle kronik bir sorun çıkmadı ,16-17 arasın da da bir fark yok,jant tellerin de korozyona uğrayan motorlar oldu ama Honda yıkama hatası deyip garantiye sokmadı.Jantın kendisin de sorun olan ,gerçekten kimyasal temizleme kullananların dışın da rast gelmedim. Benim de tavsiyem 43-45 bandın da temiz (kazasız),düşük km,aksesuarlı bir motora denk gelirsen değerlendir derim.

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Motorun yenisi ve aksesuarların bulabildiğin en ucuz fiyatını yaz. Motora kafana göre belirlediğin yıllara göre bir amortisman düşüp (Bence 2016 için %15 , 2017 için %10 + her 10 bin km icin bir %5 makuldur) çıplak alım bedeli üst limitini belirle
    Sonra sahibi ile rengi ile yeri ile sana uygun 2.el motorun üzerlerindeki aksesuarların yeni fiyatını topla amortismanı düş (Bence %50 makuldur).
    İkisini topla , istenen rakam daha ucuzsa al , pahalı ise yenisine yazıl . Bu kadar basit.
    Tabi alacağın motorun kesinlikle tramersiz , ciddi kazasız , yedek anahtarlı kitapçıklı avadanlıklı ve tüm bakımlarının yetkili serviste yapılmış olması , olmazsa olmazın olmalı. Ayrıca lastik zincir balata vs gibi şeyleri bitike yakın dahi olmamalı.
    24.000 km'de büyük bakım var bu arada. Ciddi para tutar onu da unutma
    Konu Bülent Berksan tarafından (15-11-2017 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

8. Bülent Berksan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (16-11-2017)

Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar son günlerde 24.000 bakım yaptıran varmı? Ben cok yaklaştım da.... Kaç para tutuyor bi tio verirmisiniz?

Enduroist Üye engintuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin tuna
    Motosiklet
    Africa twin crf1000 dct
    Marka
    Honda

2016 nisan ayında africa dct aldıktan sonra 17.000km yapıp 2017 haziranda satmıştım. Şimdi yeniden farklı renkte ikinci el africa dct aldım. Demek istediğim fiyat performans olarak bence en iyi motordu. Motor tercihini belirlerken bütçen önemli eğer maddi olarak hiç zorlanmayacaksan tabiki gs yada ktm bak ama 50bin lira civarı bütçe için en iyi seçenek kanımca africadır.

Enduroist Üye Yiğit Sürel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yiğit Sürel
    Motosiklet
    R 1200 GS LC
    Marka
    Bmw

Alıntı barış özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işin sonu yok...
    daha yeni aldık ama kasa makyajlandı ..

şu an orjinal .. sisfarı, elcik ısıtma , çakmaklık için fiyat bekliyorum ,,
    bakalım fiyat karşılaştırması makulmü kalacak yoksa yeni kasa bu konuda dahamı avantajlı olacak
    Fiyat aldiginizda paylasir misiniz? Tesekkurler simdiden.
    Selamlar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar son günlerde 24.000 bakım yaptıran varmı? Ben cok yaklaştım da.... Kaç para tutuyor bi tio verirmisiniz?
    Ben 140 lira vermiştim sadece yağ filtresi servistendi yağı fren balatalarımı performans hava filtrelerimi ben alıp götürmüştüm.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Sayfa 88 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 387884858687888990919298 ... SonuncuSonuncu