Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemşo, plakanı vidaladığın bu vidaları da bir düşün yerlerini istersen şimdi tekrar bakınca aklıma geldi

KILIBIKRAYDIR

2. cemkucuk güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (18-02-2018),Coşkun SARP (17-02-2018)

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Ali, elektriği nereden alacaksın? Mevcut stop lambasından paralel mi çekiliyor? Yoksa başka bir yolu mu var?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart 1200gs sis far aparatı

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali, elektriği nereden alacaksın? Mevcut stop lambasından paralel mi çekiliyor? Yoksa başka bir yolu mu var?
    Röle ile aküden direk alıyorum, tetiği de muhtemelen arka park lambasının artısından alacağım. Veya kontak açılınca elektrik veren başka bir alternatif olabilir.

Aldığım ürünleri de söyleyim; öne 12’li led, arkaya da 56’lı led aldım. Ön modül sadece aküye ve anahtara bağlanıyor, ön sinyale ve uzun far ile parklara bağlanmıyor. Zaten bizim modellerin ön park ve farları sinyal göndererek bir kod ile çalışıyormuş bu sebeple de istense de ön parklardan elektrik alınamıyormuş.(msttech ile görüştüğümde bu bilgiyi aldım)
    Arkaya da sadece fren artısından bağlantı yapacağım(f1 arka led modülü için)
    Tesisata minimum müdahale olacak.
    Tek arka fren ve parktan alacağım, başka hiçbir yeri ellemiyorum.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (18-02-2018 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ağalar el atmışken bir de şuna el atıp bir fikir verir misiniz.
    Sipariş verdiğim ürünler geldi Mesut abinin 12 led sis farını Üst tarafa takmak istiyorum çünkü onun lensleri 30° diğer Çin malı sislere göre daha delici.

Çinden AliExpressten aldığım sisleri ise aşağı takmak istiyorum. Biraz da kenarlara açılı verip karanlıklarda yerleri aydınlatsın istiyorum.

Sizin daha farklı bir düşünceniz var ise sebebi ile birlikte bana söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
    Normalde aldığım gaga altı aparata Çin malı sisler uyum sağlıyor. Ancak ben Mst 12’li LED’lerin üstte olmasını istiyorum. Daha iyi ışıtır düşüncesindeyim. Yayıcı Çin sislerinin de yere daha yakın ve kenara açılı olmasını istiyorum. Sizlerin düşünceleri de benim için önemli. Hadi bir el atıverin gari
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (08-03-2018 Saat 02:36 ) değiştirilmiştir.

6. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (08-03-2018)

Enduroist Üye GİRAY ELGİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GİRAY ELGİN
    Motosiklet
    1150gs
    Marka
    Bmw

Ali hocam guzel olacak maasallah
    Bende aynı sekilde yapardım,birde birkaç kez titreşimden led bozduğum için bağlantı noktalarının arasına,sunger -İç lastik tarzi azda olsa titreşimi azaltacak bişeyler koy,vidaların aralarada kaucuk pullar var onlardan ekle.
    Kolay gelsin

8. GİRAY ELGİN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (08-03-2018)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı GİRAY ELGİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali hocam guzel olacak maasallah
    Bende aynı sekilde yapardım,birde birkaç kez titreşimden led bozduğum için bağlantı noktalarının arasına,sunger -İç lastik tarzi azda olsa titreşimi azaltacak bişeyler koy,vidaların aralarada kaucuk pullar var onlardan ekle.
    Kolay gelsin
    Alttaki koruma demirine kelepçe atarken altına bisiklet iç lastiği koyacağım mecburen, yoksa kayar. Yukarıdaki mecburen bir tırtıllı bir de yaylı Rondela pul koyacağım. Ancak gaga altındaki için bir aparat yapmam( minik, yarım mafsal) yapmam lazım.

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

12'lik LED'in görüntüsü biraz kaba...Sanki estetik olarak oraya pek yakışmamış..Çin LED, orjinal sis ile aynı...Sanki üstte yuvarlak, altta kare daha hoş görünür..
    Altta da olsa üstte de olsa delici sislerini karşıdan gelenin gözlerini alacak şekilde ayarlamayacağın için aydınlatma mesafeleri bence çok değişmeyecektir.. Estetik açıdan değerlendir derim..

Bir de motor yattığında alt korumada takılı olan kırılmaması için biraz daha içe kaydırmayı düşünür müsün?
    Konu alperiynem tarafından (09-03-2018 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı alperiynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12'lik LED'in görüntüsü biraz kaba...Sanki estetik olarak oraya pek yakışmamış..Çin LED, orjinal sis ile aynı...Sanki üstte yuvarlak, altta kare daha hoş görünür..
    Altta da olsa üstte de olsa delici sislerini karşıdan gelenin gözlerini alacak şekilde ayarlamayacağın için aydınlatma mesafeleri bence çok değişmeyecektir.. Estetik açıdan değerlendir derim..

Bir de motor yattığında alt korumada takılı olan kırılmaması için biraz daha içe kaydırmayı düşünür müsün?
    Aslına bakarsan söylediklerinin hepsini de düşündüm. Şimdi MstTech Mesut abi ile görüştüğümde benim LED’leri yukarı takarsan önünü daha iyi aydınlatır dedi. Yani far ne kadar yüksek ise karşının gözünü almadan en kaliteli aydınlatmayı yaptığına göre mantıken 12’li led yukarıya olacak. Ancak dediğin gibi estetik olarak Çin işi LED’ler tıpkı orijinal gibi duruyor ve estetik görünüyor. Diğer taraftan da aşağıya kareleri takarsam dışa az da olsa taşıyor. Bir de ona güzel bir kelepçe bulamadım. Ancak Çin sisleri, alttaki motor koruma demirine, kendi kelepçeleri ile cuk diye oturdu. Zaten Çin işi çok delici değil biraz da ışığını yayıyor. O sebeple yerden daha bir aydınlık verir diye düşünüyorum. Gürol abi de hafiften dışa doğru aks ver dedi, gece köy yollarında çok işe yarar dedi, mantıklı geliyor. Düşüncelerin çok güzel ama ben estetikten ziyade faydası en fazla nasıl olur ona bakıyorum. Zaten piyasada yukarıdaki kare LED’ler ile dolaşan çok GS gördüm. Biraz estetiksiz olsa da aydınlatmaya çok daha fayda sağlayacak gibi duruyor.

Bu arada butonu değiştirmeyi düşünüyorum. RGB buton almak istiyorum. AliExpress’de var.

Amaç aşağıdaki buton ve ledi tek ve daha kaliteli butonda toparlamak.

Farklı fikirler verecek varsa da sevinirim.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (09-03-2018 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

GS kullanırken çançinçon sislerimin vidaları düşüp duruyordu titreşimden dolayı. Belki şu kilitli diycem adına ne dendiğini bilmiyorum kendiliğinden gevşemeyen vidalardan takmak iyi olabilir. Uğur ve Bekir ustaların uyguladığı uzun fara ff50 bağlama olayı çok iyiydi bence, karanlık köy yollarında uzunları yaktımmı dünya aydınlanırdı, karşıdan araç gelirse kısaya dönerdim böylece araç sürücülerini de rahatsız etmemiş olurdum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye ilkersahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M. İlker Şahin
    Motosiklet
    S1000 XR
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsan söylediklerinin hepsini de düşündüm. Şimdi MstTech Mesut abi ile görüştüğümde benim LED’leri yukarı takarsan önünü daha iyi aydınlatır dedi. Yani far ne kadar yüksek ise karşının gözünü almadan en kaliteli aydınlatmayı yaptığına göre mantıken 12’li led yukarıya olacak. Ancak dediğin gibi estetik olarak Çin işi LED’ler tıpkı orijinal gibi duruyor ve estetik görünüyor. Diğer taraftan da aşağıya kareleri takarsam dışa az da olsa taşıyor. Bir de ona güzel bir kelepçe bulamadım. Ancak Çin sisleri, alttaki motor koruma demirine, kendi kelepçeleri ile cuk diye oturdu. Zaten Çin işi çok delici değil biraz da ışığını yayıyor. O sebeple yerden daha bir aydınlık verir diye düşünüyorum. Gürol abi de hafiften dışa doğru aks ver dedi, gece köy yollarında çok işe yarar dedi, mantıklı geliyor. Düşüncelerin çok güzel ama ben estetikten ziyade faydası en fazla nasıl olur ona bakıyorum. Zaten piyasada yukarıdaki kare LED’ler ile dolaşan çok GS gördüm. Biraz estetiksiz olsa da aydınlatmaya çok daha fayda sağlayacak gibi duruyor.

Bu arada butonu değiştirmeyi düşünüyorum. RGB buton almak istiyorum. AliExpress’de var.

Farklı fikirler verecek varsa da sevinirim.
    Ali Selam,

Bu butondan ben almıştım, ama 8 bacaklı butonu nasıl bağlayacağımı bilemedim. Bir de eldivenle vs kullanıma pek kolay değil. Çok narin bir yapısı var. Buton düz olduğundan eldivenle içeri bastırması biraz zor. Fotoğraflar yanıltıyor, bayağı küçük , çapı
    12 mm sanırım.

14. ilkersahin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (20-03-2018)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu