Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Oooo süper valla çok güzel bir gezi olmuş
Morakinv gözüküyooo hımm
Çorap olayına güldüm
Geziler başladı Recep kardeşimin devamı gelir.
Bıçağı 1 yıldan fazladır kullanıyorum fiyatına göre harika bir performansı var ve gerçekten çok kaliteli Çorap olayı benim için de enteresan oldu çorabı elime geçirdiğimde çok sevinmiştim
Çok çok teşekkür ederim samimi güzel yorumun için

Alıntı mustafa gologlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mayıs ayında ben de oradaydım ama eriyen kar suları yolu çökertmiş, geçemedim. Bu nedenle keşke motorla gitseydim dedim. Güzel gezi olmuş tebrikler.
Evet bir çok kişi maalesef aynı sorunu yaşabiliyor

Alıntı Oktay Oksak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel gezi, rapor için teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Faydalı olabildiysek ne ala Ben teşekkür ederim yorumun için

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Recep süper bir iş yapmışsın. CBF150 ile günde 800-1000 km'ler tam genç isi. Ama transalp'in varken CBF sanki bi mazoluk var sende gibi ? Benim de en buyuk hayalim cbf150 ile kasaba kasaba türkiye turu bu arada... Yine de merak ettim Transalp'le gitmemenin sebebi devrilise tek basima kaldiramamaktan korkmanmi yoksa cok yakması mı idi?
Soğanlı geçidi yada demirkapı virajları.... Ben de 30 temmuzda orada idim. Esas plan 1 hafta hopadan trabzona tüm yaylaları çıkılmaz yerleri gezmekti. 7 kişi başladık. 2 KTM 690 , 1 G650x challange ve 2 1200GS yanında ben NC750x dct ile gittim. İlk 3 gün hiçbir sıkıntı yaşamadık. TKC80'li motorumla canavar gibi geçtim tüm ağır parkurları. Ancak 4.gün yusufeli'den arhaviye geçişte 1500 m de başlayan yağmur ve sis 2800'e kadar bizi bırakmadığı gibi inişte de arhaviyi gorene kadar devam etti ve tadımı kaçırdı ayarlarımı bozdu. Zaten esas yağmuru akşam çamlıhemşinde yiyecektik. Ben arkadaslara çocuklarımı özledim donuyorum dedim ve 4.gün akşam çamlıhemşinden ayrılıp gece rize de bir otelde konakladım. Arkadaşların akılları gece pokut yaylasına 5 saatte çıkınca gelmiş ve onlar da dönmeye karar vermişler. Ancak sabah dönerken sel ve heyelana kapılmışlar. Bir arkadaşımızın motoru hasar almış ve mahsur kalmışlar. neyse ben bunlardan habersiz ertesi gün sabah kalkıp direk istanbula gelmek yerine yolumu biraz uzatıp soğanlı geçidine yöneldim. Öğleden sonra giresuna varınca haberini aldım arkadaşların ama yapacak bisey yoktu. Allahtan canlarına bisey gelmemis...
Bana gelince D915'den tek başıma geçtim. Öyle abartıldığı gibi dünyanın en zor yollarından biri değil. Belki yol sisli oldugu icin de bana oyle gelmis olabilir..... Yol aşırı dik olmayan çakrak ve taşlık uzun bir yokuş çıkış iniş.... Kenarda uçurum yok ama ağır eğim var. Yani düşersen ölmezsin sürünürsün durumu. En buyuk sorun yolu sissiz yakalayıp foto cekebilmek. Ben ne yazık ki beceremedim bu işi. Sebebi zaten yolu 1 gün uzatmış olmamdı. Oraya sırf bu iş için gidenlerin bence orada kamp atmaları şart. 1-2 gün hava açana kadar vakit geçirmeli bence.
Yine de iyi ki gitmişim. Çok güzel bir deneyimdi. Bu arada bence o bölgeye en az 2 kişi gidilmeli. O kadar ıssız bir yer ki...cep filan da çekmiyor genelde... Allah korusun düşüp de kalkamazsan....................
Bülent Abi ''Yolda biri var Sayfamdan bakabilirsin burda da 30 a yakın gezim var Söylemek istediklerimi sıra sıra yazayım;
1 Ben meyveli soda dahi içmeyen gr yağ tuz şeker kullanmayan (Kuruyemiş belirli zamanlarda yiyen)biriyim haftanın 2 günü ağırlık 2 günü yürüyüş yapan biriyim 10 km 40 dk koşuyordum kazadan önce Elhamdulillah 5 saat uyku ile 2.5 günde cbf 150 ile ortalama 3000 km gittim Bence motorlarımızdan daha önemlisi kendi sağlığımız şükür kondisyonum
2 TransAlp ile gitmemin tek sebebi Boy Yolda biri var olarak bütün motosikletlerin demir yığını olduğunu savunurum yani motora o kadar para saçıp ta benzine verecek para da yoksa o motor bizi köleleştiren bir demir yığınından başkası değildir Saiful Maluk Gölü,Nepal,Tibet için 2005 model ybr almıştım Bu rota hayallerimi ertelediğimde ilk işim çok sevdiğim ybr yi satmak oldu ve peşine artık TransAlp aldım
3 Buraya yine yalnız gidecek olsam daha alçak olan daha hafif olan motoru CBF 150 yi tercih ederim (Ama inşaAllah bidaha 2.5 güne sığdırmam rotayı)
Kazadan önce boy sorununu takmazdım pek Pürenli de Kardüzde dere tepe dolaşmıştım ama artık öyle değil Burdun fotoğrafta ayaklarımın tam basmadığını görebilirsiniz

4 Bİr kere motoru yana yatırdır ben aşağı hafif sürüklendim benzin akıttı motor koştum motoru kaldırdım TransAlpi kaldırmayı bırakın düştüğüm yerden aşağı sürüklenmişti belkide
5 Siz sisten görememiş olabilirsiniz virajların bazı kesimleri direkt olarak uçuruma paralel
6 BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR bu rotanın zorluğu ne virajı ne yüksekliği buranın zorluğu virajlarla yükseklikle birlikte sisin oluşması yani ATMOSFER

Bülent Abi sonuna kadar haklısın en az iki kişi gidilmeli ama yaşlar başını alınca arasın eşi dostu bayram der...ararsın eşi dostu halı saha maçı der....ararsın eşi dostu düğün der...Eş dost kendi planını yapar bende kendi planımı yaparım