Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 94 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

22.07.2018 (5. Gün)
    Volgagrad – Saratov

Sabah erkenden kalkıp kahvaltıdan sonra şehri gezmeye karar verdik, ilk durağımız olan Mamayev Kurgan anıtına geldik. Burası 1967’de 2. Dünya savaşında ölen askerler anısına yapılmış. Burdaki heykelin yapımı sekiz yıldan fazla sürmüş ve o dönemin en büyük heykeliymiş. Heykelin elindeki kılıcı bilerek uzun bırakmışlar ki, ABD de bulunan özgürlük anıtından yüksek olsun.

Saygı Nöbeti ve Sonsuz ateş

Mamayev Kurgan adı, “Tümülüs mamai” anlamına geliyor zira anıt bir tepenin üzerinde bulunuyor. Heykelin ismi de “Anavatan Çağırıyor” imiş. Burada Stalingrad (Volgagrad’ın eski adı) kahramanlarından ünlü keskin nişancı Vasili Zaytsev mezarıda bulunuyor, bu amcamız savaş esnasında 400 kişiyi öldürmüş ve bunların 40 kadar kişisi de önemli rütbelerde olan askerlermiş. Savaştan sonra epey bir madalya alarak savaş kahramanı haline gelmiş. Burada sadece Bu keskin nişancı değil kızıl orduya bağlı askerlerde burada yatmaktaymış.

Şehir hemen Volga nehrinin kenarında olduğundan harika da bir manzarası var buranın

Buradaki neredeyse tüm tabelalar ve bilgi taşları Rusça olduğundan pek bir şey anlamadım, böyle yerlere geldiğimde internetten orası hakkında bilgi alıyorum.

Şehirde eski ve yeni tramvaylar aynı hatta kullanılıyor :

Rusya,Gürcistan,Kazakistan’da bulunan KBAC cılar, tam olarak nasıl bimiyorum ama alkolsüz bira galiba, sıcak hava da ilaç gibi geldiğinden habire götürdüm :

----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (05-09-2018),cemkucuk (06-09-2018),Süleyman Kuyucu (09-09-2018),Turgay Yetişgin (15-10-2018),Yaşar1001 (12-09-2018)