Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Standart F800GS ile ilgili bulduğum şikayet(göktuğ iyi oku)

Halis.Demir yazdı
    BORUSAN OTOMOTİV BMW F800GS Motosiklet Arızası Bitmedi
    2008 yılında İstanbul motosiklet fuarından markanıza güvenerek ve beğenerek satın almış olduğum F800GS model motosiklet iki yıl boyunca bana sorundan ve masraftan başka bir şey getirmemiştir.

2 yıl içinde defalarca kez İstinye Borusan yetkili servisine gidip gelmesine rağmen motosikletten beklenen randımanı alamadım.

Markasına ve kalitesine güvenerek aldığım motosiklet 20 bin kmde 2 kez motor üst kapak contasından, 1 kez devir daimden, 1 kez de hararet yüzünden arıza açmış son olarak 20 bin bakımı sonrasında daha 150 km dolduramadan tekrar motosiklet arızalı hale gelmiştir. Ayrıca motoru servise götürmesi için görevlendirilen çalışanım motor aksamından akan yağın arka tekerleğe ulaşması sonrasında ölüm tehlikesi atlatmıştır.

Bahse konu sıkıntılar defalarca kez Borusan Motorlu Araçlar yetkili servisine iletilmesine rağmen sorunun giderildiği gerekçesi ile bize geri gönderilmiştir.

Son yaşanan olayda yetkili servis motorlarda genel bir hata olduğunu kabul edip, BMW markasına olan güvenimi yitirmeme sebep olmuştur.

Yaşadığım sıkıntılar neticesinde bir tüketici olarak hukuksal yönden ve garanti kapsamındaki motosikletim için yetkili servisten gereğinin yapılmasını talep etmem neticesinde bana saçma sapan ve tüketiciyi küçük düşürür nitelikte bir cevap gelmiştir. Gelen cevap aynen şimdi ifade edeceğim gibidir ‘’Motosikletinizi geri iade etme talebinize karşılık farkını vermek koşulu ile size sıfır kilometre’de farklı bir model motor ile takas öneriyoruz’’ Bu cevaba ilişkin belki bir çözüm olur düşüncesi ile teklifi değerlendirmek için bir fiyat istedim. Gelen fiyat dalga geçer nitelikte olduğu için hukuksal yollara başvurmak için avukatıma talimat verdim.

BMW den talebim, mağduriyetimin bir an önce giderilmesidir. Bu konuda acilen bir çözüm bekliyorum.~

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Abi doğrudur. Fakat şöyle bir durum var. Ben olmaz asla demem olabilir ama ne kadar da seri uretim olarak uretilse de tum motosikletler arası fark vardır. Nasıl diyim aynı gün 2 adet opel astra aldık. Birisi durmadan çalışırken zorluk problemi çıkardı kışın çalışömıyor etmiyor serviste durmadan yok marş motoru değiştirelim yok bilkmem napalım dediler ama canımıza tak etti. Şimdi biri bana astra nasıldır diye sorsa kesinlikle alma elinde patlar yok oyle boyle diyemem ki . Diğer astrayı 120000 de sattım tıkır tıkır gidiyordu ne masraf cıkardı ne de bir arıza. Yani bu işler biraz şans işi ciddi anlamda.

Banned
    Marka
    Diger

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi doğrudur. Fakat şöyle bir durum var. Ben olmaz asla demem olabilir ama ne kadar da seri uretim olarak uretilse de tum motosikletler arası fark vardır. Nasıl diyim aynı gün 2 adet opel astra aldık. Birisi durmadan çalışırken zorluk problemi çıkardı kışın çalışömıyor etmiyor serviste durmadan yok marş motoru değiştirelim yok bilkmem napalım dediler ama canımıza tak etti. Şimdi biri bana astra nasıldır diye sorsa kesinlikle alma elinde patlar yok oyle boyle diyemem ki . Diğer astrayı 120000 de sattım tıkır tıkır gidiyordu ne masraf cıkardı ne de bir arıza. Yani bu işler biraz şans işi ciddi anlamda.
    bende dediklerine katılıyorum göktuğ,tamamen şans işi ancak yinede murat seni tamamen bilgilendirmek adına yaptığı bir davranış diye değerlendiriyorum

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Benim zaten bu yazıdaki amacım motoru kötülemek değil Borusana olan saygım sevgim bağlılığım.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim zaten bu yazıdaki amacım motoru kötülemek değil Borusana olan saygım sevgim bağlılığım.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Huhauhauhaa. Sen nasıl bir adamsın yahu
    Duyarlılığın için teşekkür ederim kardeşim ...

Göktuğ sana aynen katılıyorum kardeşim ama , maalesef markasının arkasında durmayan bir sürü firma var ...

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ben zaten murata bir laf etmedim ki yahu bu işler boyledir anlamında yazdım. Arkasında durmak demek ne demektir? Benim bir malım da sorun cıktı hemen alsın geri paramı iade etsin veya yenisini versin mi? Bence değil . Benim için arkasında durmak demek malında cıkan sorunu da bahane edip para kopartmak yerine mantıklı cozumler sunarak yardımcı olunmasıdır. Sonucta hepimiz iş yapıyoruz. Bu tarz şeyleri az cok biliriz.

Haa şu konuda da eminim ki tabi canı yanan insan kapar gozunu acar agzını ama BMW bu işte arkada durmuyorsa emin olun hiçbiri durmuyordur.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

bmw turkıyede borusan yuzunden bu halde zaten ... sıkıntı borusanda

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Exclamation

Motörünüz, arabanız arıza yapar da servise giderseniz; (Herkes için geçerli. Contası, yamalısı, bemvesi yok. Her marka için) mutlaka ama mutlaka "iş emri" açtırın. Ve bir nüshasını cebinize koyun.

Eski bir servisçinin bu naçizane önerisini yabana atmayın.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Teşekkürler...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu