Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye alfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alpaslan Kuzucan
    Motosiklet
    2011
    Marka
    Diger

Standart Kosifler/Borusan ve Koroni/ Korlastan İnciler

Evet arkadaşlar sonunda bende isyan bayrağını çektim. Sabır sabır sonu gelmiyor. Bu kadar gayri ciddi ticaret, adeta çoluk çocuğun elinde kalmış gibi.

Antalya da BMW f800gs motorumu kosiflere bakıma götürdüm. Tabi önceden randevu alarak. Tek ustaları varmış oda her gün gelmiyormuş. Neyse bakım yapıldı ve koruma demiri takıldı. Teslim alırken motorun manifoldunun korumu demirinin yerine düzgün ayarlanıp oturtulmadan takılıp sıkılmasıyla ezilmiş olduğunu gördüm. Canım sıkıldı tabi. Koruma demirini ben motoru korumak için taktırıyorum. Neyse rapor tutuldu. Genel müdür zat da gelip gördü ve yenisi sipariş verildi gelince size haber veririz gelip değiştirsiniz dendi. İyi başladık beklemeye. Aradan birbuçuk ay geçti ses yok. Telefonla aramaya başladım. Önceleri geldi geliyor. İki ay geçti bu sefer telefona çıkmamalar ve sonunda cevap: Değiştirmiyoruz. Tutulan rapor genel müdürden habersiz tutulmuş. 1400.- Euro luk bu parçayı biz karşılamayacağız. Genel müdürün servis sorumlusu tarafından motorun başına götürüldüğünü ben bizzat görmüştüm. Yine aynı servis sorumlusu bana kendisininde kandırıldığını ve sonunda bu şekilde bir yalanın ortaya çıktığını söyledi. Tabi borusan istanbula durumu ilgili raporla bildirdim. İncelediler ve cevap. Efendim firma vermiyor(verdiği zararı karşılamıyor). Biz sizden bir dahaki servisten ücret almayalım sizde manifoldu istemeyin. Birisi 1400.- euro servis taş çatlasa borusan fiaytaları ile 400.-euro. Midem bulandı ve motoru sattım bir daha da ne bmw markası motor nede araba alırım.

Sonra gelelim Korani-Korlas ikilisine. Bu iki kardeşten bir F4 Agustayı Ducatimle takas ederk , üzerinede 9500.- euro nakit vererek satın aldım. Satın alırken dikkatimi çeken şey takas için teslim aldıkları ducatiyi yetkili mal sahibi korhan(yada koray isimleri karıştırıyor olabilirim) bey değilde yanlarında çalışan, motosiklet konusunu bilmeyi bırakın ciddi bir iş yaklaşımı bile olmayan özlem hanıma, anketsiz boş bir kağıda el yazısıyla yazdırarak tesellüm kağıdı verdirdiler tarafıma. Neyse sorun çıkmadı ducatiyi sattılar ve kaydı satışla üzerimden gitti. Hesabı da kapattık dediler. İnşallah öyledir. Bu arada ben koroniden bir deri ceket aldım ancak uymadı 2 gün sonra özlem hanıma(kızıltoprak mağaza sorumlusu) ceketi bizzat kendim iade ederek sonra hesaplaşırız dedim ve okeyleştik. Durumu korhan beye de bildirdim. Tamam abi sorun yok, hallederiz dedi. Halletttiler. Aradan altı ay geçti ve şimdi özlem hanım ben böyle bir iade aldığımı hatırlamıyorum diyormuş. Patron beyde neden iade ettiğinizde kartınıza iade ettirmediniz diyor sanki bu konuyu o zaman kendisiyle hiç konuşmamışız gibi. Tabi bu firma iade makbuzu gibi şeylerde kullanmadığından bir şey de denemiyor. Ama kaç kere mal sahibi koray yada korhan beyle konuyu görüştüğümde kafana takma abi, hallederiz abi vs cevaplar alıyordum. Ben birde bu arada ciddi bir kalp krizi ve bypass ameliyatı geçiridim ve sahip olduğum F4 agustayı kullanmayacağım için yine korhan beyle konuşarak korlasın bağdat caddesindeki mağasına teslim ettim. Daha doğrusu bu firmanın servisi olan orçun ustaya teslim ettirdim. Motorun fiyatını aşırı kırdılar ve bende geri aldım ama alırken yine motorla beraber teslim edilen şarj cihazı, plaka ve motorun kırık olan zincir muhafazası- garantiden değiştirilecekti ama oda yapılmadı ve para istendi- parçası kayıp. Orçun usta onları teslim etmemiş güya. Buna kargalar güler. Hadi diğerlerini kaybettiniz de plaka kaybolur mu??? Bağır çağır plakayı yeniden çıkarttırdıklarını söylediler. Bakalım doğrumu! Diğer konularda ise tık yok. Birde zatıalilerinin telefona çıkmama, sürekli yok dedirtme gibi de bir tutumları var. Pes artık.
    http://alfamotosiklet.blogspot.com
    Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.

Enduroist Kadim Üye burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak ŞAHİN
    Marka
    Diger

Sanırım bu tip sorunların ana kaynağı bayi sıkıntısı,rekabet ortamının oluşmaması müşteri memnuniyetini esas almayan bir anlayış getiriyor,genelde mantık bu malı alıcaksan benden alıcaksın başka şansın yok mantığı,gerçi her ne olursa olsun Ticaret ahlakı denen şey herkeste bulunmalı diye düşünüyorum

5325002888

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Bence bu işlerin markalarla hiiç alakası yok. O insan demeye bin şahit kişiliklerin vicdanı ahlakı adam gibi olsa hiçbir sorun olmaz . Bir vurdumduymazlık almış başını gidiyor neden mi? Çünkü üstlerine gidip kafalarını ezmiyoruz çok iyi niyetliyiz çooook. Acıma yetime gelir ... ... diye bosuna dememişler.

Abi inşallah hayırlısıyla çözülür acayip sinir oldum anlattıklarına sen canını sıkma 2-3 tane şeref.. insan yüzünden kendi sağlığını bozmaya değmez. Bir ihtiyacın olursa bağırıp çağırmalık üstlerine çullanmalık adam telefonum aşağıda ne zaman istersen arayabilirsin.

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bundan birkaç sene önce sanırım Bloomberg Tv'de Türkiye uzmanları ekonomistler Türkiye hakkında yorum yapıyorlardı.
    Söyledikleri özetle şu idi;''Türkiye'de ekonomi gelişecek fakat türkler söz sahibi olmayacak'' demişlerdi.
    Bizde ticaret'te öğretilen babana bile güvenme mantığı maalesef bu noktaya getiriyor,yabancılar bu işi daha iyi biliyor.
    Media Markt'tan 2 kere MP3 değiştirdim ikincisi de arıza yapınca sorgusuz- sualsiz para iadesi yaptılar,gene Praktiker de bir üründe nakit iadesi yaptılar.Bizdeki esnaflar hayatta yapmaz bunu!
    Konu QUASAR tarafından (18-05-2010 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu işlerin markalarla hiiç alakası yok. O insan demeye bin şahit kişiliklerin vicdanı ahlakı adam gibi olsa hiçbir sorun olmaz . Bir vurdumduymazlık almış başını gidiyor neden mi? Çünkü üstlerine gidip kafalarını ezmiyoruz çok iyi niyetliyiz çooook. Acıma yetime gelir ... ... diye bosuna dememişler.

Abi inşallah hayırlısıyla çözülür acayip sinir oldum anlattıklarına sen canını sıkma 2-3 tane şeref.. insan yüzünden kendi sağlığını bozmaya değmez. Bir ihtiyacın olursa bağırıp çağırmalık üstlerine çullanmalık adam telefonum aşağıda ne zaman istersen arayabilirsin.
    aynen katılıyorum.

ama Alpaslan abi senin yerinde olsam bu vaziyette ben de kalp krizi geçirirdim herhalde. tam zopalıklarmış

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Alpaslan bey yaşadığınız üzücü durumlar için gerçekten bende çok üzüldüm.Herhangi bir alişverişim olmadığı halde iki firmayıda peh hoş bilmem.Siz ikisini birden bulmuşsunuz.Birazda şansızlık olmuş sizinkisi.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpaslan bey yaşadığınız üzücü durumlar için gerçekten bende çok üzüldüm.Herhangi bir alişverişim olmadığı halde iki firmayıda peh hoş bilmem.Siz ikisini birden bulmuşsunuz.Birazda şansızlık olmuş sizinkisi.
    Aynen benim de alışverişim hiç olmamasına rağmen ben de iyi bilmem o firmaları.

Geçmiş olsun alpaslan abicim ...

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

NE DİYELİM ARTIK YAPACAK BİR ŞEY YOK GİBİ GECMİŞ OLSUN

Isim
    Alpaslan Kuzucan
    Motosiklet
    2011
    Marka
    Diger

Alıntı sonavcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NE DİYELİM ARTIK YAPACAK BİR ŞEY YOK GİBİ GECMİŞ OLSUN
    Çok önemli bir şey de değil bmw yi sattım paramı aldım. Esasen mahkemeylede uğraşmak istemedim çünkü borusanda ailecek üst seviyede tanıdıklarımız da çok ve onlarında bir yerde fazla incinmesini istemedik. Neyse ama Türkiye nin şartları bu malesef. Bir almanya yada ingiltere olmamız mümkün değil.

Agusta ya gelince motorumu geri aldım. Fiyat kırdıkları için aldım geri, bunun içinde suçlamıyorum ama telefonlara çıkmamak, bunu sürekli bir tavır haline getirmek sonra plaka vs ufak ama önemli detayları kaybetmek, sonradan bulsalarda tuhaf şeyler gerçekten.

Motosiklet piyasası tam oturmuş bir piyasa değil ayrıca satış hacmi yabancı ana firmaları fazla enterese etmeyecek oranlarda düşük kalıyor. Öyle olunca ister istemez bu durumlar ortaya çıkıyor. Zaten bu ÖTV artı KDV ki burada devlet vergiden de vergi alıyor motor fiyatlarını araba fiyatlarıyla eşit hale getirdi. İşte öylesine bir yakındım yoksa biz bizeyiz.

Isim
    Alpaslan Kuzucan
    Motosiklet
    2011
    Marka
    Diger

Empatik bağ kurup benim durumumla ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Konu alfa tarafından (20-05-2010 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu