Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hakan keskin
    Motosiklet
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Standart sarı kızımın güncesi :))

Sayın site sakinleri sarı kızımla iyisi kötüsüyle 1,5 ayımızı devirdik..arka disklerimdeki yağ problemi gibi ufak tefek sıkıntılara beraber göğüs gerdik..Bugün çanakkaleden bayramiçe dönmek üzere motorumu yükledim marşa bastım..bi baktım kimsecikler kalmamış ( hemen aküden kıllandım tabii .(motorum 2008 çıkışlı 2 sene boyunca yaptığı yol sadece 2000 km) .yata yata bi tek bostan büyür diğerleri küçülür mantığıyla akünün bitmiş olabileceğni düşündüm.. diğer motordaşım altan (f650 gs) durumu anlattığımda 1-2 seferliğe mahsus vurdurabileceğimi en azından tamirciye kadar gicebileceğimi söyledi.. ama sarı kız inatçı çıktı, tekerlek vurdurma anında kilitlendi ve pistonlar dönmedi..akabinde acil durum yardımı aldım.takviye yaptık ama takviye kablosunu çeker çekmez motor iiissstop etti ( ve akünün, çanakkale ağzıyla marılmış olduğuna kanaat getirdik.. motorun aküsü 12v/14A olmasına rağmen elimizdeki tek akü olan 12v/ 12 A lik bir akü taktım.. şimdilik bi sorun yok.. ama sayın büyüklerim ,tecrübeli küçüklerim " yok olmaz illa 14 amper akü takmalısın derse" değiştirebilirim.. bu arada bmw den çıkan akü sulu tip aküydü benim taktığım jel akü.. bilgilerinize arz olunur..(blog yazısı gibi oldu biraz hoşuma da gitti walla
    Konu bartsimpson tarafından (28-05-2010 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.