Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 36´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

aynen katılıyorum...
    yaz, sıcak, ter... aslında yaz tam bir işkence haline gelebilir.
    en süperi ilkbahar sonbahar. yağmur ilk zamanlarda ürkütücü birşey. ben hala tırsıyorum ama kullandıkça nasıl sürmen gerektiğini öğreniyorsun. iyi lastikler şart tabi...

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Alıntı Zacharias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok hocam yanlış anlaşılmış, ... başından beri 650 ve transalp xt600 gibi motorlar arasında kaldık.
    - Bu makineler de tecrübe gerektiren, 50 HP civarı güce sahip makinelerdir. Şöyle açıklayabiliriz; bir atı yelesinden tutup dizginleyebilir miyiz? Hayır. Burada o atlardan yaklaşık 50 tane var. Ve en küçük hatada o güç bize nasıl döner, düşünmek bile istemem...Bu yüzden daha az beygir ile onları yönetmeye alışmak daha bilimsel ve akılcı...

Açıkçası daha düşük bir CC ile başlamak istemiyorum, birde ben sadece hobi olarak değil yazılara göz gezdirme fırsatınız olduysa işe ve okula da bu araçla gitmek istediğimi söyledim. Amacım sadece hobi olarak gezmek değil.
    - Düşük cc motosiklet kullanmak bir dezavantaj değildir. 183 cm./110 kg. olmama rağmen 125 cc. lik (enduro-kros) ikinci bir motor bakıyorum şehiriçi ve haftasonu orman-toprak gezileri için.

Yakıt tüketimi, türkiye şartlarına uyumu, konforu, oturuş şekli, hem şehir içinde rahatlığı hem de şehir dışı sürüş performansı gibi kriterler ön planda.
    - Tarif, küçük cc. li bir enduroya ait... (Honda XL 200, Kawasaki KLX 250... Suzuki DR-DRZ 400) Benim tavsiyem Gilera Runner VXR 200 veya ST 200... (21 HP. ve tam o güzergaha uygun bir motosiklet...)

Bir de, ben sporcu olduğum için motorik özelliklerim ve koordinasyonum iyidir, bu gibi el işlerine çabuk adapte olabiliyorum. Zaten öyle edepsz bir insan da değilim üstruplu bir şekilde gider gelirim işime okuluma.
    - Saydığınız fiziki ve akli melekelere sahip olmanız, motosiklet için çok önemli özellikler. Ancak malesef yeterli değil. Kas hafızasının oluşmasını kolaylaştırır, ancak sadece süreyi kısaltır. Ama bu süre her halukarda; dünden bugüne değildir, zaman ister...

Ama emin olamadığım husus şu;
    şimdi temmuzdayız benim motoru almam ağustosu bulacak, ben sonbaharda motora binebilir miyim? bunun inanılmaz dezavantajları olur mu?
    - Ben yılda yaklaşık 11 ay kullanıyorum. Yaşım gereği aşırı yağmur ve kar yağışı dışında hep motorumun üzerindeyim. İnanılmaz dezavantajdan kastı anlayamadım.

zira işe gidiş gelişim günde 2.5 3 saat civarında. Saatler benim için çok önemli ne kadar tasarruf o kadar çok iş demek
    - Bu durum (saatlerin önemi) çok tehlikeli. Acelen varken motosiklete binmemeye bak. Artçın ya Yusuf olur, ya Şeytan...

selamlar
    Benden de selamlar.

Bu arada sitemiz üyelerinden Sevgili Alpaslan Kuzucan' ın (Alfa) blogunda (http://alfamotosiklet.blogspot.com) çok değerli olmalarına karşın ücretsizce alınabilecek bilgiler var. Her zaman olduğu gibi kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Bu bilgilerden mutlaka faydalanmalıyız. Ben 42 yıllık sürücülüğüme, 50 küsur yaşıma ve bol sıfırlı kilometrelerime rağmen hâlâ bir çok eksiğim olduğunu görebiliyorum oradan edindiğim bilgilerden...
    Konu Kerim Adnan DENİZ tarafından (14-07-2010 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Çok teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Bahsettiğiniz motorlar da incelemeye aldım. eğitim tarıfını zaten önümüzdeki ay ile birlikte halledecem. özellikle yıl içinde kullandığınız süre beni mutlu etti. bütün uyarılarınızı aklıma not ettim
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Eğitim konusunda da aynı zamanda sitemiz üyesi sevgili Murat Denizhan hocamızı tavsiye edebilirim. Takip edip katılabilirsiniz...

Safety second !

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

Alıntı RED FALCON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim konusunda da aynı zamanda sitemiz üyesi sevgili Murat Denizhan hocamızı tavsiye edebilirim. Takip edip katılabilirsiniz...
    adnan hocam bu bahsettiğin murat hocaya nasıl ulaşırız yeri neresi nerede eğitim verir benimde bir eğitim almam lazım acil olarak motoru büyüttüğümde zorluk cekmemek için.

Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Sitemiz kayitli uyesidir. Uye listemizden mesaj atabilirsiniz.

Iste uye adi (nick name):

mdenizhan
    Enduroist Katılımcı Üye

Su an Macaristan dayim. Gelince telefonunu da veririm. Ya da Sipsivri nickname li uyemiz olan Engin arkadasimizda da vardir telefonu.

Herkese ve persembe toplantisinda selamlar...

Safety second !

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234