Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 19´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Rica ederim cocuklar. Epeydir yayinlamak istiyordum ama bilgisayarimda bulamiyorudum. Benim burada bir arkadasim benim bilgisyari taxide unuttu ve ceza olarak bana yeni bilgisayar aldi ama tabii bircok dokumanim kayboldu gitti. O nedenle halen derleme calismalarim devam ediyor.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Hakkı abi o arkadaşına söyleyebilirmisin motorum biraz onda kalabilir, yenilemek istiyorumda

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

bu super bir dokuman hakki abi... ellerine saglik.

Enduroist Üye PaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bahadır

Düzeltme : Son mevzuat düzenlemesi ile bedelsiz üst limit 150 Euro ya çıkartıldı. DHL veya feedex tarzı kargo şirketlerini tercih etmeniz durumunda gümrük işlemlerini yapabilmeniz için sözlü beyanda bulunmanız gerekiyor (son 6 ay içinde yurtdışında bulunmuş olmanızı isteyebilirler) , yada mecburen bir gümrükçüye vekalet verip işlemlerinizi yaptırabilirsiniz ki buda çok pahalıya patlıyor. Aslında burada asıl mesele ticari ürün gelip gelmediği, şayet bilgisayar, telefon tarzı şeyler gelirse hiç şansı yok vergisi kdvsi derken semeriyle sekseni buluyor. En iyisi bildiğimiz ptt.zira burda gümrük işlemlerini kendiniz yapabiliyosunuz.( şayet 150 euro üzeri ise %10 vergi vs.. 150 euronun altında ise her şekilde sipariş verebilirsiniz.)

Not: bir kaç haftadır bende yurt dışından ürün satın almak konusunda araştırma yapıyorum. Verdiğim bilgiler içinde yanlışlıklar varsa lütfen düzeltin.

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Ben de bugun Gumrukler ile ilgili internet sitesinde kanunu okudum. 150 Euro ile 1500 Euro arasi %18 vergi var baska birsey yok. Eger getirteceginiz urun 1500 Euro uzerinde ise, o taktirde normal gumruk islemleri uygulanir, diyor ve 6 ay yurt disinda uzerinize kayitli olmasi ve de en az 5 yil yurt disinda yasamis olmaniz halinde, gumrukten muaf hale gelebiliyor.

Tabii burada yayinladigim yazi, sonradan kanunda bazi maddelerin iptali ile ilgili oldugundan, daha esnetilmis halini acikliyor ancak, tahmin ediyorum bundan sonra bir duzenleme daha var ki o da senin yazdigin limit artisi ile ilgili olabilir sevgili Bahadir.

Normal posta ile getireceginiz urunler ile ilgili 1500 Euro altinda 6 ay gibi bir sart yoktur yaziyor. Sadece boyle ufak bir duzeltme yapacagim. Geri kalan bilgiler halen gecerlidir!

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Üye PaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bahadır

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bugun Gumrukler ile ilgili internet sitesinde kanunu okudum. 150 Euro ile 1500 Euro arasi %18 vergi var baska birsey yok. Eger getirteceginiz urun 1500 Euro uzerinde ise, o taktirde normal gumruk islemleri uygulanir, diyor ve 6 ay yurt disinda uzerinize kayitli olmasi ve de en az 5 yil yurt disinda yasamis olmaniz halinde, gumrukten muaf hale gelebiliyor.

Tabii burada yayinladigim yazi, sonradan kanunda bazi maddelerin iptali ile ilgili oldugundan, daha esnetilmis halini acikliyor ancak, tahmin ediyorum bundan sonra bir duzenleme daha var ki o da senin yazdigin limit artisi ile ilgili olabilir sevgili Bahadir.

Normal posta ile getireceginiz urunler ile ilgili 1500 Euro altinda 6 ay gibi bir sart yoktur yaziyor. Sadece boyle ufak bir duzeltme yapacagim. Geri kalan bilgiler halen gecerlidir!
    Sanırım kavramlar biraz karıştı. 6 ay olayı bedelsiz posta gönderileri ile ilgili. bakınız : http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcu.../Bedelsiz.aspx

Ayrıca posta ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz mevzuat http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcu...lar/Yolcu.aspx

Dün dhl ile görüştüğümde bedelsiz limitin 150 euro olarak değiştiğini öğrendim.Sayfada hala 100 Euro göründüğü için mevzuatın güncel halini Gümrük müsteşarlığından talep ettim. Bilgi gelir gelmez sizlerle paylaşacağım.

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Evet harikasin, Ilk verdigin bedelsiz ile ilgili, link, yurtdisinda yasamis ve bu hakki kazanmis kisilerin kimler oldugunun acilimi oldugundan elbette orada boyle bir sart aranmaktadir.

Simdi bakalim ne cevap gelecek? Benim bu koydugum mektuptan sonra , bir degisiklik olmus mu?

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Üye
    Isim
    ibrahim
    Marka
    Aprillia

Ebayden ve amazondan www.Viaddress.com aracılığıyla birçok alışveriş yaptım ve hiç bir sorun çıkmadı, en güzel kısmı da bazı kısıtlamalarla Türkiyeye göndermeyen sitelerden hiç bir komisyon ücreti alınmadan alışveriş yapmam oldu. Herkese tavsiye ederim, en azından kayıt ücretsiz olduğu için bir deneyin derim.

Enduroist Üye motorteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mahmut ersan
    Motosiklet
    LC4 640
    Marka
    Ktm

Slm ,
    Avrupanın en Büyük Motorsiklet Online Mağzası artık arzunuzda.
    Motorsiklet Parcalarında ve Aksesuarda veya Giyimde, artık Yurtdışından Türkiyeye alış veriş icin sorun bitmiştir.
    Biz sizler icin artık ( 01.06.2010 dan beri ) Türkiyedeyiz, 13 Ülkede 11 Degişik Lisanda Ürünlerimiz her yerde Aynı Fiyata Satıyoruz. İnternet sayfamızdan 45.000 degişik ürün icin siparişlerinizi verebilirsiniz ( yalnızca Türkiye ici kargo ödiyorsunuz ) hic bir masrafı yoktur. '' www.geiwiz.com.tr '' , Pazartesinden Cumaya kadar Saat 10.00 ve 13.00 arası bize Tel: 0216 314 36 37 Ulaşabilirsiniz.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12