Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678910 SonuncuSonuncu
71 den 80´e kadar. Toplam 94 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

sıtkı hocam mahvettin bizi
    aga yaşımı büyütsem bende katılabilirmiyim size...
    hocam uzun soluklu güzel bir gezi olmuş
    biraz da yeme içme resitali gibi olmuş.
    yalnız karadağ bölünü göremedik.
    bayramdan sonra bir konya gezisi düşünüyorum
    gezmeye değecek bir yerse,uğramak isterim.
    bu arada karamandaki ali beyle de tanışmak isterim
    nerede bulabileceğpimi söylersen abi.
    son olarak,tekerinize gönlünüze sağlık.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Karadag bolumunu diger arkadaslar fotografladigi icin Sitkicigim yoruldu tabii. Haydi ben nakil yapayim. O arkadaslar buraya uye degiller henuz o nedenle kacmistir.
    Once Karamana giderken farkli rotadan gidenleri bir izleyelim.
    Geliyoooor!

Alinti...

ve antakya'dan karaman'a hareket,biz uluğ ağabey ile antakya'ya gelirken göksu'yu ve sertavul geçidini gördüğümüz için başka bir yoldan gidelim dedik karaman'a,ve google maps'te bile görülmeyen ama karayollarının haritasında görülen az biraz stabilize diye girip 50 km sini stabilize,toprak,zift karışımı bir yoldan yaptık(erdemli-ayrancı-karaman)

yolun bir yerinde köy kahvesinde yol sorarken;

bu kare çok komik,uluğ ağabey,sağında oturan yarı yaşındaki köylüye soruyor;
    -amca bu ayrancı'ya nasıl çıkarız?

bakmayın yaşına,torosları toprak yoldan defalarca katetmiş biri uluğ ağabey,stabilize yolda,yumuşak satıhlarda 80-90 km ile gidiyor valla,yetişemedim arkasından,tek sıkıntımız hiç durmuyor,el ediyorum,korna çalıyorum,selektör yapıyorum,umrunda bile olmuyor,kaçtı güzelim fotoğraf kareleri!

ancak bunları çekebildim giderken,saf bozkır!

biz karaman'a vardığımızda öğreniyoruz ki grupun daha iki saatlik yolu var!bizde dalıyoruz sanayi'ye ziftleri temizlemeye,

15 liralık gaz yağı tüketti yıkamacı,bu küçük macera bize 50 kağıt'a patladı,verdiği zevk,paha biçilmez...

evet sıra geldi paparazzi fotolarına;karaman'da kaldığımız sabah ilk ben uyandım,sonuç;

zavallı okan ağabey,ekipmanları giymiş ama nafile,soğuktan titriyor,gittim bir pike aldım,serdim üstüne,sıcaktan sündü valla!

kurutma makinem;

Toroslara dogru;

tahtalı teleferiğine giderken enfes bir dağ yolundan gidiyoruz,ben,okan,uluğ,mehmet ağabeyler,ve silver bülent ağabey'in kızı irem;

teleferik 2365 metredeki tahtalı zirvesinde bırakıyor;

http://i976.photobucket.com/albums/a...0/DSC06103.jpg

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bende de birkac resim olacak...

Once Alinin Karamandaki bahcesinde yaptigimiz Zihni Sinir projesi Dusumuz. Bu sicakta cok iyi is gordu vallahi.

Sonra, Kasta ayrildiktan sonra, Ben, Nuri, ve Akif Marmarise gectik Ates ise Dikiliye devam etti. Marmarisde Nurinin tekne bozukmus ahber gelmis, o da gecerken bir bakabilirmiyiz dedi. Hatta tekne calisirsa, bir tur atariz, sonra Bodruma geceriz diye de ekledi. Eh biz de kabul ettik. Iyi ki kabul etmisiz! Cok guzel 2 gun gecirdik.

Tekneye gittigimizde, mars bir basiyor, bir basmiyor. Ben hemen atladim benim motora, 2 adet 60 A/Hr. Aku aldim Marmarisden geldim. Teadufen tekneyi calistirdik ve verdik gazi acik denize...

Ingiliz koyunda demirledik. Orada Ayco ile tanistik. Nuri resimleri yukle hemen!

Iste bu arada bir usta geldi ve benim aldigim akulerin aslinda tesisatin diger bolumune hizmet ettigi ortaya cikti. Soldaki kamarada iki tane daha 135 A/Hr. aku varmis ve bu akuler olmus. Mars da onlara bagli imis. Bu durumda yeni akulerden oraya kadar ne kadar akim gecerse o kadar calisiyormus bizim tekne :green: :green: Eh bu islemler bayagi ter dokturdu tabii. Ozellikle Nuricigim, tekne sahibi olarak, bu duruma cok uzuluyor ve bizi yeterince misafir edemedigini dusunuyordu. Neyse Ingiliz koyunde limana gelen elektrikci teknenin sorunlarini halledince, verdik gazi, actik yelkeni, tadindan yenmez vallahi... Bu arada biraz da serinledik tabii

Ve Nuri cambazliga basladi;

Sonra ver elini Bodrum. benim ev kirada oldugundan, Bonus Metin de geceledik. O da arkadasinin evine gitti. ertesi gun kahvaltidan sonra Istanbula dogru yola ciktik. Saat 12 olmustu ciktigimizda. Akifle Nuri feribotla Bandirmadan gecelim deyince, once benim Izmirde biraz isim vardi onlari hallettik ve saat 17:30 gibi Izmirden ayrildik. Guzel bir tempo tutturarak, saat 20:40 da Bandirmada biletlerimizi aliyorduk. O gece ben saat 0:20 de eve vardim. Nuri de Pendige kadar biraz daha yol yapti.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Ve Karadag;

Sevgili Ali Sarialtundan alinti;
    .......
    Ben de IH-2010'un parçasi olan "Karadag" çikartmasinin fotolarini ekleyim. Berk zaten ayri bir baslik ta açicak bu macera hakkinda.

Iste gidecegimiz Karadag'in uzaktan görünümü:

Grub'un cüyük kismi bahçede uzanip dinlenmeyi tercih ederken ben, Berk ve artçisi Ibrahim, Ulug abi, Mehmet Vahap ve artçisi Recep Karadag ve Krater gölü kesfi'ni tercih ettik.

Ne yazik ki tirmanis fotograflarimiz yok, heyecandan olsa gerek. Bir de motorlara tirmanista fazla hararet yaptirmama kaygisiyla oldukça seri bir tirmanis gerceklestirdik. Hatta bu durumda bile benim CBF'nin sogutma fan'i devamli çalisti!!

..ve en tepedeyiz:

Burda TRT'nin çok eski bir verici istasyonu mevcut:

Bu resimde gözüken Mars'taki bir astronot degil! Manzarayi seyre dalmis Recep'in ta kendisi! :lol:

Herkes keyif icinde, ortam muhtesem.

--ve bizi kameralardan gören TRT-çalisani görünüyor:

yanimiza geliyor (kapiya ne gerek var dag basinda)!! :lol:

Hatira fotografi:

CBF-600'ün azminin kanitidir! :twisted: :green:

dedim ya herkes bir sekilde çok mutlu (yükseklikten mi neden kaynaklaniyorsa artik)! :green:

Rakim 2300 küsür metre!

Nerdeyse bütün Konya ovasi ayaklarimizin altinda!

Devam edecek....

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Rüzgardan kimsenin saçi yerinde duramiyor!

Volkan cukuru karsi taraf; birazdan ordan inisimizi gerceklestirecegiz (100% enduro)

Himalayalardan hic farki yok gibi! upz:

..ve CBF-600 enduro'ya doymuyor! (Capanord ve GS uzaktan utangac utangac bakiyorlar) :lol: :green:

Soru: Orada uzakta biri var bir de motor! Ne yapiyorlar acaba???

Cevap: Manzara çarpmasi denen bir hal! Insan ne yaptigini inanin bilemiyor.

Recep rüzgardan dolayi balaklavasini hic cikarmadi (kaski'ni biz zorla cikarttirmistik) :lol:

Burda tam arkamizdaki büyük bir mese ormaninda asagida bir kisneme sesi duyduk ve hemen hareketlendik! Zaten TRT görevlisi de asagida yilki atlar geziyor görürsünüz demisti ama kimse pek umut vermemisti. Fakat bu yakinimizdan gelen muhtesem kisneme sesi bizi cok heyecanlandirdi ve hemen biz de bu vahsi atlari görebilmek icin bizim demir atlarimiza kostuk ne de olsa cok ortak noktamiz var onlarla (özgürler, yelelerinde hep rüzgar esiyor, isyankarlar, kendi baslarina kendi gruplariyla takiliyorlar) Daha ne olsun? upz: :cool:

TRT görevlisiyle son kalan sigaralarimizi paylastiktan sonra hemen dalisa gecicez! Bir haftadir sigarasi bittigi icin mese kömüründen biseyler iciyormus. Detayli anlatmisti ama ben atlarin heyecanina kapilmisim gerisini hatirlayamiyorum!

..ve volkan cukuru'nun icinden inise geciyoruz

..ama ilk virajdan sonraki yol cok dik ve cok yumusak toprak oldugundan benim cbf gidemiyor ve ben rotayi çok üzülerek geriye ceviriyorum (bu arada GS'ler ve Capanord gözden kaybolmus durumda) :cry:

..ve burda telefon acmayi deniyorum ama çekim sifir! Derken bir de bakiyorum bi motor tozu dumana katarak asagidan bana dogru geliyor :heyo:

Biraz daha yaklasinca Berk'in oldugunu görüyorum.

Bana gelirken "ne oldu acaba" diye telasla kask'ini orda unuttugundan yakin foto'ya sansür geldi!! :canim:

Ben onlarin gezerek inmesini ve benim ayri olarak gelis (asfalt) yoldan dönmemi teklif ediyorum. Sevgili kardesim Berk bunu kesinlikle kabul etmiyor ve ya beraber ineriz ya da bizde seninle geliriz diyor :heart: . Yolun virajdan sonra benim göremedigim kismini soruyorum (eger daha dikse inmem mümkün degil). Berk benim gidemedigim kismin en dik kisim oldugunu teyid ediyor ve ben de o zaman hadi bakalim "Ya Bismillah" deyip tekrar gidonu asagiya ceviriyorum. Beni en öne aliyorlar sagolsunlar :canim:

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

--ve inise geciyoruz:

Buralarda atlari görüyoruz benim iphone ancak bu kadar cekebildi, arayin bakalim siz de görebilecekmisiniz

Bakin burda 2 tanesi gözüküyor. Biri tepenin basinda, öbürü de onun hemen sol alt tarafinda (kahverengi) ayirt etmek bayaa zor ama ugrasan görebilir.

..yolda duraklayip volkan cukurunun keyfini cikariyoruz:

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Bu arada rastlanti ya o bölgede film ceken bir ekibin su doldurmaya gelen elemenalariyla tanisiyoruz. filmin adi "Mar" mis farsca da "yilan" anlamina geliyormus! Vizyon'a girerse aklinizda olsun. Bize de yanindan fark edemeyip gectigimiz cesmenin buz gibi suyundan bir bidon hediye ediyorlar sagolsunlar:

--artik yola çikma zamani aksam olacak ve bizim ekip bizi bahcede bekler

Nerdeyse düzlüge ciktik ama yolda bizi bekleyen biri var!

Kenara aliyoruz (hos ezilme ihtimali de nerdeyse %1 gibi bu kimse gecmez yolda) :lol:

Bu arada bu vatandas ta saskin bakislarla bizi izlemekte :lol:

..ve bundan 15 dakika sonra ana üssümüz bahçe'ye intikal ediyoruz.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Üye SUPERPOSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akif ORUN
    Motosiklet
    2005 R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Gezi 10 gün olunca,fotolarda yemeklerde bolca oluyor tabiiki.Bazı yerde +45 derecede yol almak,deniz kenarlarına inincede +50 hissedilen hava şartlarında gerçekleştirdiğimiz bu güzel ve zevkli gezimiz sonunda her kesler köylerine dönmeye başlayınca,biz 3 kafadar,ben ağabeyim Hakkı, ve Nuri kardeşimizle,Marmariste demirli teknesi olduğunu öğrendiğimiz Nurinin köyüne çevirdik rotayı.' senedir çalışmayan tekneyi azmimizin sayesinde hasbel kader çalıştırıp geçtik dümene,ver elini Marmarisin güzel koyları.

Bu güzelliklerden sonra tekrar motor kıyafetlerini giymek sanki cendereye girmek gibi geldi.Fakat heyhat kıyafetsiz binmek dahada feci olacak diye katlandık tabi.
    Dönüş yolunda yine sıcak kendini iyice hissetirmeye başlayınca,kafayı yiyenler,bu pozu zevkle verdiler.

.

Düşünmeyin,katılın bize sizinde olsuuun
    Konu SUPERPOSE tarafından (20-08-2010 Saat 15:19 ) değiştirilmiştir.
    Akif ORUN
    R 1200 GS 2005 Sarı zeybek
    GSM: 0532 3534036
    A RH+

AKLINIZDA,KASKINIZDA BAŞINIZDA OLSUN

Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Iste bu son fotograf Kuresel isinmanin ne boyutlara geldiginin bir gostergesidir arkadaslar. 160 ile giderken gelen ruzgar Kaynak makinesinin alevi gibi geldiginden kasklarimizi kapatip serinliyorduk ama, bu islak kiyafetler acaip oldu Air Condition gibi geldi. Tabii Sokeden otobana girip Selatin Tuneline gelene kadar ki yaklasik 10 dk. sonra kuruyup karton gibi oldular. Sonra yine terlemeye baslayinca da Gullac gibi oldular. Tuzdan bembeyaz yani.

CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Harika kareler çok keyif aldım.
    Kıskandııııııııııııııııııııı ıııııııııııııııııııııım.....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678910 SonuncuSonuncu