Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    Engin Yalçınalp
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Standart 30 aĞustos kortejİ

30 AĞUSTOS ORGANİZASYONU

30 Ağustos Korteji Ramazan ayı dahilinde olduğundan oruç tutan kişiler de düşünülerek kortej mesafesi kısa tutulmuştur.

Katılımcı motor kulüplerinden isteğimiz fermuar düzenine ve güvenli sürüş konularına hassasiyet göstermeleridir.Motorlarımızı Bayraklarımızla Donatalım, Kırmızı ve Beyaz renkler ağırlıkta giyinelim ve bu anlamlı günü daha da anlamlı hale getirelim.

PROGRAM

KORTEJ
    Anadolu yakası Kortej için buluşma yeri Suadiye Oteli Önü
    Buluşma Saati : 18:30
    Hareket Saati : 19:00

Güzergah: suadiye otel önünde buluşup hareketle birlikde bağdat caddesi istikametinden Kadıköy Rıhtım'a inilecektir.Rıhtım Meydan'da İstikal Marşı Okunması ardından grup Bostancı'ya hareket edecektir.
    Motor ve araçların üzerine Türk Bayrakları olması önemle rica olunur.

İFTAR
    Buluşma Tarihi: 30 Ağustos Pazar
    Buluşma Yeri: Bostancı Bahçe Cafe ( Bostancı Sahilyolunda Tren Köprüsünün Altından geçtiğinizde karşınıza gelen cafe )
    Buluşma Saati: 20:00

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Zafer Bayramı, ilk defa 30 Ağustos 1923 günü Afyonkarahisar, Ankara ve İzmir'de kutlanmıştır. Resmî olarak Zafer Bayramı ilân edilmesi 1935 yılının Mayıs ayında olmuştur. Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve bir çok vatandaş, Ankara'da Anıtkabir'i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal Atatürk'e, silâh arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye'de resmî tatildir.

Her yıl, Kara Harp Okulu bu tarihte mezun verir. Tüm subay rütbe değişiklikleri bu tarihte geçerli olur.

Banned
    Isim
    Engin Yalçınalp
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Ben katılıyorum,sizleride bekleriz

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Ben katılmıyorum. Sizleri izlerim haberlerde inşallah Engin abi ...

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

kısmetse olur diyelim.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bu anlamlı günde aranızda olmayı Türk bayrağını motorumda dalgalandırmayı çok isterdim aynı gün Eskişehir'de olmam gerektiği için üzgünüm. Yoğun katılım olacağını umuyorum.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.